نیویورکر: تصمیم ترامپ خبر بدی برای شرکت ها و کارگران آمریکا است

مجله نیویورکر خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران را به ضرر شرکت های تجاری و کارگران آمریکایی ارزیابی کرد و نوشت: خروج از توافق، خبر بدی برای کارگران و مصرف کنندگان آمریکایی خواهد بود.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

فراخوان سندیکای کارگران صنعتی آلمان (IG Metall) برای برگزاری یک اعتصاب بزرگ

به گزارش رویترز، سندیکای کارگران صنعتی آلمان (IG Metall) که قوی‌ترین سندیکای کارگری این کشور است، برای برگزاری یک اعتصاب بزرگ فراخوان داده است. از قرار معلوم مذاکره برای افزایش سطح دستمزدها و کاهش ساعات کار در روزهای پنجشنبه، به نتیجه نرسیده است.

ادامه »

المان, جهان, حقوق بشر, کارگری

انحصارهای فراملی، و نقض حقوق سندیکایی زحمتکشان/ در شرکت آمازون چه می‌گذرد؟

مرکز لجستیکی آمازون از سال ۲۰۰۶ در شهر لایپزیک [واقع در شرق آلمان] قرار دارد و وسعت انبار کالاهایش در حدود ۷۵۰۰۰ مترمربع است. اعتراض کارگران شاغل در این شرکت، یعنی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان که سفارش و فروش محصولاتش را از طریق شبکه اینترنت انجام می‌دهد، بر سر موضوع مهم تعیین دستمزدها و

ادامه »

المان, جهان, حقوق بشر, کارگری, مصاحبه و گفتگو

برگزاری راهپیمایی روز کارگر در فرانسه

به گزارش اسپوتینک، پاریس و دیگر شهرهای فرانسه امروز سه‌شنبه، شاهد برگزاری راه‌پیمایی گسترده‌ای به مناسبت روز جهانی کارگر بود.   این تظاهرات در پاریس از سوی کنفدراسیون عمومی کار که از قوی‌ترین اتحادیه‌های کار در فرانسه است، از میدان «باستیل» تا میدان «پلاس دیتالی» برگزار شده است.   روز جهانی کارگر سال جاری در

ادامه »

جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه, کارگری

ماوریکوس؛ آزادی و استقلال سندیکاها ازجمله مهمترین مسائل کارگری در هر جامعه است

دبیرکل فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری می‌گوید: اتحادیه‌های کارگری جهان باید برای مقابله با سیاست‌های کاپیتالیسم جهانی به ویژه در دوران آمریکای ترامپ با هم متحد شوند. هرگز اجازه نمی‌دهیم سرنوشت کارگران و مشکلات طبقه کارگر، قربانی بازی‌های سیاسی بازیگران نظام لیبرالیسم شود. 

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, کارگری, گفتگو, یونان

اعتصاب‌های گسترده، حمل و نقل عمومی در بسیاری از شهرهای آلمان را فلج کرد

اتحادیه «وردی» آلمان با اعلام اعتصاب های گسترده به دلیل مناقشات با کارفرمایان بر سر دستمزدها، حمل و نقل عمومی در بسیاری شهرهای آلمان را فلج کرد.

 

به نقل از روزنامه آلمانی “پاسایر نویه پرسه”، اتحادیه وردی آلمان با فراخوان برای اعتصاب گسترده در شرکت های حمل و نقل شهری حمل و نقل عمومی در بسیاری شهرهای آلمان را فلج کرده است.

 

بر اساس اعلان اتحادیه وردی در بسیاری از شهرهای آلمان از جمله اسن، دورتموند، بوخوم و دویسبورگ در پی این اعتصاب ها صبح امروز هیچ گونه اتوبوس شهری و مترو در ترددد نبود.

 

پلیس آلمان از اختلال شدید در حمل و نقل عمومی به دلیل این اعتصاب های سراسری خبر داده و یک سخنگوی پلیس اعلام کرد که در تمام ایالت “نوردراین- وست فالن” طول ترافیک ثبت شده در صبح سه شنبه به حدود 300 کیلومتر می رسید. برخی هم سعی می کردند از طریق حمل و نقل ریلی و یا دوچرخه به محل کار خود بروند. بسیاری مسیرها برفی بود و خدمات زمستانی امروز صبح به دلیل اعلان اعتصاب اتحادیه وردی بسیار محدود شده بود.

 

به گفته پلیس همچنین صبح امروز در برخی مناطق ایالت بادن- وورتمبرگ هیچ گونه اتوبوس و قطار شهری تردد نمی کرد. بر اساس این گزارش حدود 300 کارمند در این اعتصاب ها شرکت کردند. خدمات شهری و جمع آوری زباله و مراکز ساختمانی هم تحت تاثیر این اعتصاب ها قرار گرفتند. به گفته اتحادیه وردی همچنین در این اوضاع در این ایالت بسیاری از ادارات و دفاتر روزنامه ها بسته ماندند.

 

اتحادیه وردی در سراسر آلمان خواستار حدود 2.3 میلیون کارمند در شهرداری و شش درصد دستمزد بیشتر برای کارکنان خود است. کارفرمایان مخالف این درخواست اتحادیه وردی هستند. آخرین جلسه مذاکرات درباره دستمزدها قرار است در تاریخ 15 و 16 آوریل ( 26 و 27 فروردین) برگزار شود.

تسنیم

قطعنامه هیئت رئیسه WFTU در محکومیت آمریکا برای عدم صدور ویزا برای رئیس این سازمان

هیات رئیسه فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری (دبلیو‌اف‌تی‌یو) در متن قطعنامه‌ای که امروز آن را منتشر کرد، اقدام وزارت خارجه آمریکا مبنی بر عدم صدور روادید برای دبیرکل این فدراسیون را محکوم کرد.   متن کامل قطعنامه اجلاس هیات مدیره فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری (WFTU) به شرح زیر است:   دبلیو‌اف‌تی‌یو از سال ۱۹۴۶ در شورای

ادامه »

ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

مسوول روابط بین‌الملل WFTU: کشورهای امپریالیستی درحال تحمیل سیاست‌های ضدکارگری و محدودیت برای اتحادیه‌های کارگران هستند

نیکلاس تئودوراس(مسئول روابط بین‌الملل ازکشور یونان) در اجلاس هیات مدیره فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری (WFTU) با بیان اینکه این اجلاس می‌تواند نقشه راهی برای کارگران کشورهای مختلف باشد، گفت: همچنین اجلاس WFTU حیطه‌ای است که بتوانیم تضاد و درگیری‌هایی که از سمت امپریالیسم است را کنترل کنیم.   وی با اظهار اینکه این درگیری‌ها با

ادامه »

ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

نماینده ایتالیا: ما به عنوان عضوی از WFTU باید علیه خصوصی‌سازی مبارزه کنیم

«پیرپائولو لئوناردی» در دومین روز نشست فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری گفت: ما کار خود را برای استقلال و رفاه مردم ادامه می‌دهیم و از تلاش‌ها برای مقابله با امپریالیسم حمایت‌ می‌کنیم.

ادامه »

ایتالیا, جهان, خبر, کارگری