۲۴۰ معدنچی اوکراینی در عمق ۱۰۰۰ متری محبوس شدند

به گزارش خبرگزاری تاس، شرکت برق اوکراین، برق معادن منطقه «پرفورمایسکوگول» را که در منطقه لوهانسک و در کنترل کی‌یف قرار دارد قطع کرده است. در اثر این اقدام آسانسورهای معدن از کار افتاده‌اند.

ادامه »

اکراین, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

اعتصاب کارکنان راه آهن فرانسه در اعتراض به سیاست‌های نئولیبرالیستی ماکرون

کارکنان بخش حمل و نقل ریلی فرانسه در اعتراض به سیاست‌های کارگری ماکرون با اعلام دو روز تعطیلی و سه روز کار، اعتصاب سه ماه خود را آغاز کردند.   به گزارش دویچه وله، علاوه بر کارکنان قطار فرانسه، اتحادیه‌های کارگری و کارکنان بخش انرژی و جمع‌آوری زباله‌ها نیز در این اعتصاب سه ماهه شر

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, فرانسه, کارگری

اعتصاب‌های کارگری فرانسه، این بار علیه تغییرات نئولیبرالیستی دولت در قانون کار، از سر گرفته شد

موج جدیدی از اعتراضات در فرانسه علیه تغییرات مدنظر دولت در قانون کار به راه افتاده و هزاران نفر به خیابان‌های پاریس آمده‌اند. معترضان می‌خواهند این اعتراضات را به‌صورت مداوم تا ماه می ادامه دهند و آن را با تظاهرات میِ سال ۱۹۶۸ همزمان کنند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

اعتصاب‌های گسترده، حمل و نقل عمومی در بسیاری از شهرهای آلمان را فلج کرد

اتحادیه «وردی» آلمان با اعلام اعتصاب های گسترده به دلیل مناقشات با کارفرمایان بر سر دستمزدها، حمل و نقل عمومی در بسیاری شهرهای آلمان را فلج کرد.

 

به نقل از روزنامه آلمانی “پاسایر نویه پرسه”، اتحادیه وردی آلمان با فراخوان برای اعتصاب گسترده در شرکت های حمل و نقل شهری حمل و نقل عمومی در بسیاری شهرهای آلمان را فلج کرده است.

 

بر اساس اعلان اتحادیه وردی در بسیاری از شهرهای آلمان از جمله اسن، دورتموند، بوخوم و دویسبورگ در پی این اعتصاب ها صبح امروز هیچ گونه اتوبوس شهری و مترو در ترددد نبود.

 

پلیس آلمان از اختلال شدید در حمل و نقل عمومی به دلیل این اعتصاب های سراسری خبر داده و یک سخنگوی پلیس اعلام کرد که در تمام ایالت “نوردراین- وست فالن” طول ترافیک ثبت شده در صبح سه شنبه به حدود 300 کیلومتر می رسید. برخی هم سعی می کردند از طریق حمل و نقل ریلی و یا دوچرخه به محل کار خود بروند. بسیاری مسیرها برفی بود و خدمات زمستانی امروز صبح به دلیل اعلان اعتصاب اتحادیه وردی بسیار محدود شده بود.

 

به گفته پلیس همچنین صبح امروز در برخی مناطق ایالت بادن- وورتمبرگ هیچ گونه اتوبوس و قطار شهری تردد نمی کرد. بر اساس این گزارش حدود 300 کارمند در این اعتصاب ها شرکت کردند. خدمات شهری و جمع آوری زباله و مراکز ساختمانی هم تحت تاثیر این اعتصاب ها قرار گرفتند. به گفته اتحادیه وردی همچنین در این اوضاع در این ایالت بسیاری از ادارات و دفاتر روزنامه ها بسته ماندند.

 

اتحادیه وردی در سراسر آلمان خواستار حدود 2.3 میلیون کارمند در شهرداری و شش درصد دستمزد بیشتر برای کارکنان خود است. کارفرمایان مخالف این درخواست اتحادیه وردی هستند. آخرین جلسه مذاکرات درباره دستمزدها قرار است در تاریخ 15 و 16 آوریل ( 26 و 27 فروردین) برگزار شود.

تسنیم

قطعنامه هیئت رئیسه WFTU در محکومیت آمریکا برای عدم صدور ویزا برای رئیس این سازمان

هیات رئیسه فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری (دبلیو‌اف‌تی‌یو) در متن قطعنامه‌ای که امروز آن را منتشر کرد، اقدام وزارت خارجه آمریکا مبنی بر عدم صدور روادید برای دبیرکل این فدراسیون را محکوم کرد.   متن کامل قطعنامه اجلاس هیات مدیره فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری (WFTU) به شرح زیر است:   دبلیو‌اف‌تی‌یو از سال ۱۹۴۶ در شورای

ادامه »

ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

مسوول روابط بین‌الملل WFTU: کشورهای امپریالیستی درحال تحمیل سیاست‌های ضدکارگری و محدودیت برای اتحادیه‌های کارگران هستند

نیکلاس تئودوراس(مسئول روابط بین‌الملل ازکشور یونان) در اجلاس هیات مدیره فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری (WFTU) با بیان اینکه این اجلاس می‌تواند نقشه راهی برای کارگران کشورهای مختلف باشد، گفت: همچنین اجلاس WFTU حیطه‌ای است که بتوانیم تضاد و درگیری‌هایی که از سمت امپریالیسم است را کنترل کنیم.   وی با اظهار اینکه این درگیری‌ها با

ادامه »

ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

نماینده ایتالیا: ما به عنوان عضوی از WFTU باید علیه خصوصی‌سازی مبارزه کنیم

«پیرپائولو لئوناردی» در دومین روز نشست فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری گفت: ما کار خود را برای استقلال و رفاه مردم ادامه می‌دهیم و از تلاش‌ها برای مقابله با امپریالیسم حمایت‌ می‌کنیم.

ادامه »

ایتالیا, جهان, خبر, کارگری