تجمع بیش از ۳۰۰ نفر از اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق مقابل وزارت نیرو

دوشنبه اول بهمن ماه، بیش از سیصد نفر از اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق از استان‌های مختلف به تهران آمدند و در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی مقابل وزارت نیرو تجمع کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

تجمع کارگران شهرداری نیشابور / مقاومت دربرابر قرارداد با بخش‌خصوصی و قرارداد موقت

کارگران شهرداری نیشابور می‌گویند: علارغم پافشاری مدیران شهری نیشابور برای تبدیل وضعیت استخدامی ما، هنور هیچ کارگر خدماتی (منطقه دو) با پیمانکار قرارداد امضا نکرده است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

چرا ۹۰ درصد کارگران و دیگر زحمتکشان از “بسته حمایتی” جا مانده‌اند؟!

حداقل ده میلیون نفر شاغل در بخش غیررسمی اقتصاد که بیش از نود درصد آنها متعلق به دو دهک درآمدی پایین هستند، قربانی عدم شفافیت می‌شوند و از ۲۰۰ هزار تومان بسته حمایتی محروم می‌مانند. به راستی چرا اقتصاد ما تن به شفاف‌سازی نمی‌دهد؟!

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش

اعتراض کارگر اخراجی پارس خودرو به ناکارآمدی وزارت کار

به گزارش حقوق معلم و کارگر، داوود رفیعی، کارگر اخراجی پارس خودرو، به همراه فرزندش نسبت به ناکارآمدی وزارت کار و بیکار شدن به علت دفاع از حقوق صنفی مقابل وزارت کار اعتراض کردند.

 

از قرار معلوم، پس از این که پلاکاردها را در دست گرفته بودند، ماموران از ایستادن آنها و اعتراضشان جلوگیری کردند.

 

داوود رفیعی، پیش از این از پارس خودرو اخراج شده و بارها نسبت به این اخراج اعتراض کرده‌است؛ ولی تاکنون نتوانسته به سرکار بازگردد.

 

او می‌گوید: باید مسئولان وزارت کار به عنوان حامی کارگر وارد میدان شده و از اخراج کارگر به خاطر پیگیری حقوق صنفی جلوگیری کنند.

رضا شهابی صبح امروز برای مداوای پزشکی از زندان خارج شد

صبح امروز (نوزدهم بهمن ماه) رضا شهابی (کارگر زندانی) به مرخصی پزشکی آمد. آزادی موقت او از زندان با قید وثیقه صورت گرفته‌ است.   خانواده شهابی با اعلام این خبر و ضمن ابراز خوشحالی از این آزادی موقت گفتند: امیدواریم در خارج از زندان معالجات پزشکی او به خوبی انجام پذیرد. ایلنا

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

۳۲ وکیل دادگستری طی بیانیه‌ای خواستار آزادی رضا شهابی شدند

شهابی، به‌رغم اینکه سال‌های محکومیت را با تنی رنجور سپری کرده است اما همچنان با وضعیت جسمی بیمار و نیازمند به مراقبت پزشکی، درمان و معالجه در زندان به سر می‌برد.

ادامه »

ایران, بیانیه, حقوق بشر, کارگری, وکلا

مبارزه با خصوصی‌سازی را به جنبشی سراسری تبدیل کنیم

با نگاهی به قوانین کلان اقتصادی کشور، متأثر از سیاست‌های کلان اعلام‌شده در طول بیش از سه دهه، می‌توان دید که لغو قوانین یا کاهش دامنه قوانین حمایتی از نوع “قانون کار” و “تأمین اجتماعی”و نظایر آن همزاد قوانین “خصوصی‌سازی” باهدف تقویت بخش خصوصی [ بخوان: کلان سرمایه‌داران] کشور بوده است. به‌عبارتی، رواج گسترده قراردادهای

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, مقاله