اعتراض کارگران فولاد اهواز به حضور نیروهای گارد ویژه در مقابل آنان

گزارش‌ها حاکی از این است که در سی و هفتمین روز اعتصاب کارگران معترض گروه ملی فولاد اهواز، نیروهای گارد ویژه امروز شنبه ۲۵ آذر، هم در مقابل کارگران معترض ایستادند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

پیکارِ فزایندۀ کارگران، دانشجویان، معلمان، و زنان و ضرورت هماهنگی بیش از پیش گردان‌های اجتماعی در نبرد با رژیم دیکتاتوری!

اعتصاب یکپارچه کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه و کارخانۀ پولاد اهواز اثرهایی چشمگیر در معادلات صحنه سیاسی کشور برجای گذاشته است.

ادامه »

ایران, دانشجویی, سیاسی, کارگری, مقاله

اعتراض کارگران قطار شهری اهواز با پهن کردن سفره خالی

صبح امروز کارگران قطار شهری اهواز که حدود ۱۸ ماه معوقات مزدی دارند، به صورت نمادین با پهن کردن سفره خالی مقابل ساختمان سازمان قطار شهری اهواز خواستار پرداخت آن شدند.

 

برخی منابع کارگری در اهواز اعلام کردند: صبح امروز (۱۱ آذر ماه) گروهی از کارگران قطار شهری در ادامه پیگیرهای مطالبات مزدی خود به صورت نمادین با پهن کردن سفره خالی مقابل ساختمان سازمان قطار شهری درخواست وصول مطالبات خود را داشتند.

 

به گفته کارگران این پروژه عمرانی، روز به روز بر بدهی‌های کارگران قطار شهری افزوده می‌شود ولی آنها شاهد هیچ راه‌حل مناسبی از سوی مسئولان سازمان قطار شهری اهواز نیستند.

 

بنا بر ادعای کارگران، در پروژه قطار شهری اهواز که از ماه‌ها پیش فعالیت ساخت آن متوقف شده، حدود ۱۷۵ نفر مشغول کارند. این کارگران ۱۸ ماه مطالبات مزدی از کارفرما (شرکت پیمانکار ی کیسون) طلبکارند. در عین حال حدود ۵۰ کارگری که اول تیر ماه سال جاری از پرژه قطار شهری اهواز اخراج شده‌اند هنوز نتوانسته‌اند مطالبات مزدی و سنواتی خود را از پیمانکار دریافت کنند.

 

کارگران در خاتمه با بیان اینکه کارفرمایان اعتباری برای نیروی انسانی قائل نیستند، تصریح کردند: مشکلات ایجاد شده در نتیجه اختلافات مالی بین کارفرمای اصلی (مدیریت سازمان قطار شهری) و پیمانکار اتفاق افتاده و در این بین معیشت ما کارگران نادیده گرفته شده است..»

ایلنا

به پیگرد، شکنجه و سرکوب مبارزان سندیکایی پایان دهید! با اتحاد و همبستگی در راه تحقق خواسته‌های کارگران مبارزه کنیم

اعتصاب و اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه همچنان ادامه دارد و به موازات آن تلاش‌های رژیم ولایت فقیه برای پایان دادن به آن شدّت گرفته است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, همبستگی

ناصر آقاجری؛ در کنارِ “نفی خصوصی‌سازی” باید تعدیل ساختاری را هم نفی کرد

ناصر آقاجری (فعال کارگری پروژه‌ای و سخنگوی اتحادیه کارگران پروژه‌ای جنوب) ساختار کلی اعتراضات کارگری امروز ایران را در پارادایمِ «نه به خصوصی‌سازی» خلاصه می‌داند و معتقد است علاوه بر نه به خصوصی‌سازی، «نه به تعدیل ساختاری» نیز باید در اعتراضات دخیل شود.

ادامه »

ایران, خبر, کارگری

تجمع کارگران صنایع مفتولی تاکستان در اعتراض به معوقات مزدی

گروهی از کارگران شاغل در کارخانه «صنایع مفتولی تاکستان» صبح امروز (۱۰ آذر ماه) در اعتراض به پرداخت نشدن دست‌کم ۶ ماه معوقات مزدی و بیمه‌ای پرداخت نشده‌ی خود، دست از کار کشیده و در محل نگهبانی ساختمان کارخانه تجمع کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری