اعتراض کارگران آبدار کهکیلویه و بویراحمد به‌بلاتکلیفی شغلی و عدم دریافت ۶ ماه حقوق

شماری از کارگران آبدار آبفای استان کهکیلویه و بویراحمد در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و عدم دریافت چند ماهه حقوق خود، صبح یکشنبه ۱۴ دی ماه مقابل ساختمان آب و فاضلاب تجمع کردند.

 

به گزارش ایلنا، شماری از کارگران آبدار آبفای استان کهکیلویه و بویراحمد گفتند: مطالبات حدود ۲۰۰ نفر از کارگران آبدار استان کهکیلویه و بویراحمد شش ماه است پرداخت نشده و ما بارها خواستار رسیدگی به وضعیت شغلی خود بوده‌ایم.

 

آن‌ها اظهار داشتند: تحت مسئولیت مستقیم اداره آب و فاضلاب این استان در بخش‌ها و شهرستان‌های دیشموک، بهمئی، گچساران باشت، پاتاوه و یاسوج فعالیت داریم و دست‌کم پرداخت ۶ ماه دستمزد و بیمه ما به تاخیر افتاده است.

 

یکی از معترضان با بیان اینکه وی و همکارانش از مراجعات مکرر به نهادهای ذیربط برای دریافت حقوق معوقه خود هیچ نتیجه‌ای نگرفته‌اند، افزود: مسئولان مرتبا وعده پرداخت مطالابات ماکارگران می‌دهند اما در عمل هیچ خبری نیست و هنوز اقدامی برای پرداخت معوقات مزدی صورت نگرفته است.

 

او گفت: میانگین سوابق کاری هر یک از کارگران ۱۵ سال تا ۲۰سال است و در بین کارگران؛ کسانی هستند که با سوابق بالاتری مشغول کار هستند.

 

وی افزود: در حالی مطالبات‌مان به تاخیر افتاده که در شرایط بد اقتصاد فعلی که همه چیز بیش از اندازه گران شده، ما در حال تجربه کردن شرایط بد معیشتی هستیم اما مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان هیچ واکنشی نسبت به تعیین تکلیف وضعیت مطالبات‌مان و پرداخت حقوق، بیمه و مشخص شدن وضعیت قراردادهایمان انجام نمی‌دهند.

 

این کارگران با بیان اینکه انتظار داریم مسئولان موضوع معوقات مزدی کارگران آبدار کهکیلویه و بویراحمد را پیگیری کنند، در خاتمه افزودند: کارگران آبدار بیش از این تحمل بی‌پولی را ندارند و در این میان صدمات جبران‌ناپذیری به معیشت آن‌ها وارد شده است.

۱۰میلیون کارگر زیرزمینی با حقوق۷۰۰ تا۸۰۰ هزار تومانی در کشور داریم

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار گفت: ۱۰ میلیون کارگر زیرزمینی در کشور داریم که حداقل حقوق را هم دریافت نمی‌کنند. کارگران از پول نفت هیچ سهمی ندارند.

ادامه »

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, کارگری, مصاحبه و گفتگو

تجمع آتش‌نشانان اصفهان مقابل ساختمان شهرداری در اعتراض به تبعیض در حقوق و معوقات مزدی + فیلم

آتش نشانان اصفهان روز گذشته شنبه ۱۳ دیماه، در اعتراض به پایین بودن حقوق و پرداخت نشدن حقوق و مزایای عقب افتاده خود، مقابل شهرداری شهر اصفهان تجمع کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, فیلم, کارگری

فعال صنفی؛ دولت با شرکای خود بر سر گنج سازمان نشسته و بازنشستگان در فقر هستند

حسین غلامی بر این باور است که تغییر ساختار سازمان تامین اجتماعی و به رسمیت شناخته شدن حق مشارکت واقعی، می‌تواند دارایی‌های سازمان را بهتر اداره کند.

ادامه »

اجتماعی, ایران, بازنشستگان, تحلیل, حقوق بشر, فساد, کارگری