اعتراض مردم آبادان به وضعیت آب شرب

بیش از 800 نفر از شهروندان آبادانی با حضور در مقابل شرکت آب و فاضلاب این شهرستان خواهان حل معضل شوری و سختی آب شرب این شهر شدند.

 

علی بچاری یکی از شرکت کنندگان در این تجمع گفت:چندین سال است که آب آبادان با مشکل روبه رو است ولی متاسفانه اقدامی در خصوص بهبود وضعیت آب انجام نشده است و مسئولان فقط مشغول تشکیل جلسه و بازدید طرح های نیمه تمام در این خصوص هستند.

 

وی افزود :در حالی که آب لوله کشی شور و غیر قابل مصرف است دیروز اخطاریه قطع آب به منزل ما داده اند، چرا باید برای دریافت آب شور دریا به جای آب بهداشتی و شیرین قابل شرب ،بها پرداخت کنیم.

 

یکی دیگر از شرکت کنندگان نیز گفت: متاسفانه تاکنون اقدام مشهودی برای ارتقاء کیفیت آب آشامیدنی مردم نشده است و مسئولان فقط قول می دهند که وضعیت بهتر می شود.

 

وی افزود: از امروز آب شیرین کن های سطح شهر فقط 20 لیتر آب به مردم می فروشند که این امر باعث گله مندی مردم شده است.

 

علی رضا خلیلی نیا رئیس آبفا آبادان میزان شوری و سختی آب بهمنشیر را 16 هزار میکروموس اعلام کرد و گفت:هم اکنون میزان شوری و سختی آب شهری هشت هزار میکروموس است.

 

وی افزود: تا تکمیل خط آبرسانی دوم طرح غدیر برداشت آب از رودخانه بهمنشیر متوقف و آب آشامیدنی مردم از خط غدیر با ای سی (هدایت الکتریکی) 2 هزار میکروموس تامین می شود.

 

وی گفت: از امروز نیز آبرسانی با تانکر به برخی از مناطق محروم و حاشیه شهر آغاز شده است.

اعتماد

گسترش فرونشست زمین‌ تا میدان انقلاب و فرودگاه مهرآباد / کج‌شدن مقبره شاه‌ عبدالعظیم

در حالی خیابان‌های “شهران”، “پیامبر”، “میدان قیام” و “مولوی” فروریزش را تجربه کردند که به گفته مدیر بخش زلزله و خطرپذیری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی هیچ اقدام پیشگیرانه برای رفع این معضل اندیشیده نشده است و قانونی برای مقابله با متخلفان حوزه ساختمان‌سازی که اقدام به هدایت غیر اصولی آب در زیرزمین ‌می‌کنند،

ادامه »

ایران, گزارش, محیط زیست

سازمان ملل: سوءتغذیه جان ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار کودک آفریقایی را تهدید می‌کند

به گزارش آسوشیتدپرس، «مارک لوکاک» مدیر امور انسان‌دوستانه سازمان ملل، روز گذشته سه‌شنبه هشدار داد حدود شش میلیون نفر در منطقه ساحل آفریقا در غرب این قاره با مشکل نبود غذا دست به گریبان هستند و سؤتغذیه جان بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار کودک را تهدید می‌کند.

ادامه »

افریقای مرکزی, جهان, حقوق بشر, خبر, فقر, محیط زیست