احسان سلطانی؛ حقوق کارگر در ایران در حدِ کشورهای بسیار فقیر و آفریقایی است

یک اقتصاددان گفت: مشخص است که اراده‌ای مبنی بر دریافت مالیات از ثروتمندان به ویژه دلالان حوزه مسکن وجود ندارد. علت این امر این است که اصولا در اقتصاد ایران برنامه دولت‌ها این بوده که افرادی که درآمدهای زیاد دارند، به انواع مختلف از مالیات معاف شوند.

ادامه »

اقتصادی, ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

به جای کارگران هفت‌تپه، سراغ خائنانی بروید که ارز، طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

در پی احکام سنگین قضایی برای متهمین پرونده هفت‌تپه و متعاقب آن دستور رئیس قوه قضائیه برای تجدیدنظر منصفانه در این احکام، احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادداشت زیر بر لزوم اولویت‌بندی صحیح برخورد قضایی تاکید کرد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

کارگری بر اثر سقوط از پله‌های در حال ساخت ورزشگاه چالوس، جان خود را از دست داد

کارگر ساختمانی بر اثر سقوط از ساختمان در حال ساخت در ورزشگاه شهرستان چالوس، جان خود را از دست داد.   به گزارش ایلنا، یک کارگر ساختمانی در ورزشگاه در حال احداث شهرستان چالوس جان باخت.   این کارگر ۴۲ ساله روز گذشته (۲۱ شهریور) در حال کار در قسمت پله‌های ورزشگاه بود که به

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

اعتراض کارگران کنتورسازی قزوین با شعار ؛ شرکت کنتورسازی، ننگ خصوصی‌سازی + ویدیو

کارگران شرکت کنتورسازی قزوین برای چهارمین روز متوالی برای دریافت مطالبات خود مقابل استانداری تجمع کردند.

 

کارگران شرکت کنتورسازی شهرستان البرز استان قزوین از روز شنبه نهم شهریور تا به امروز مقابل استانداری قزوین تجمع کرده‌اند و خواستار پیگیری مطالبات خود اعم از حقوق معوقه حدود 30 ماهه و سنوات خود از مسئولان هستند.

 

در حال حاضر مدیرعامل شرکت کنتورسازی در زندان به سر می‌برد و سوء مدیریت موجب شده حقوق کارگران پرداخت نشود و همچنان پیگیر مطالبات خود از طریق تجمع مقابل استانداری قزوین باشند.

 

ایلنا

از قراردادهای سفید تا امضایِ برگه‌ی «من هیچ حقی» ندارم

«جبر زمانه» کارگران را وادار می‌سازد هرچه مقابل‌شان بگذارند، امضا کنند؛ فرقی نمی‌کند چه قرارداد سفید و چه تسویه حسابِ سفید؛ در حال حاضر کارگری که حق و حقوق‌اش را بعد اخراج، به واسطه امضای تسویه حساب سفید نگرفته، تنها راهی که دارد طرح دعوا در هیات‌های تشخیص و حل اختلافِ وزارت کار است؛ اگر

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش