اعتراضات پیگیرانه کارگرانِ پست‌ فشار قوی برق به‌بار نشست و احکام استخدامی آن‌ها به دائم تبدیل شد

بیش از دو هزار اپراتور پست‌های فشار قوی برق تبدیل وضعیت شدند.

 

به گزارش ایلنا، امروز مطالبه‌گری‌های گسترده‌ی اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق سرانجام نتیجه داد و همه این کارگران، تبدیل وضعیت شدند.

 

از قرار معلوم، امروز احکامِ «کارگر دائم» برای ۲۳۷۱ اپراتور پست‌های فشار قوی برق کشور صادر شده است. این اپراتورها قبلاً قرارداد موقت بودند و براساس مصوبات قانونی بایستی به کارگر دائم در وزارت نیرو بدل می‌شدند که این اتفاق امروز افتاد.

 

بیش از چهار هزار اپراتور پست‌های فشار قوی برق در سراسر کشور مشغول به کار هستند که برای تعدادی از آنها کار تبدیل وضعیت ماه‌ها قبل صورت گرفته بود؛ امروز پرونده کلاه‌زردها کامل بسته شد و با کارگر دائم شدن همه‌ی آنها، سال‌ها انتظار و کنشگری با موفقیت به پایان رسید.

 

شورای هماهنگی اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق، صدور احکام اپراتورها را یک اتفاق خوب خوانده و از همه افرادی که در این مسیر کمک کردند، تشکر می‌کند.

تجمع پرستاران بیمارستان روحانی بابل در اعتراض به پایین‌ بودن دستمزد و عدم پرداخت کارانه‌ها

پرستاران می‌گویند: باتوجه به سختی‌های کار در دوران بحران کرونا، دستمزد ما بسیار پایین است؛ در عین حال کارانه‌ها و معوقات مزدی ما با تاخیر پرداخت می‌شود.

ادامه »

ایران, پرستاری, حقوق بشر, خبر

آیا چاقو دسته‌اش را می‌برد؟ داستان شوراهای اسلامی کار حکومتی و خارج شدن شکایت از “ابطال مزد ۹۹” از دور

عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران که دو شکایت مجزا را برای ابطال مزد در دیوان ثبت کرده – یکی از جانب کانون هماهنگی شوراهای استان تهران و دیگری از جانب شوراهای اسلامی کار کارگران اتوبوسرانی تهران مدعی‌ست که چند روزی‌ست به نظر می‌رسد شکایات به کل از دستور کار دیوان

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری