دادستان کل کشور: در قم عده‌ای روحانی‌نما برای حذف ولایت فقیه از قانون اساسی، تلاش می‌کنند

وی تصریح کرد که دشمن ستون خیمه انقلاب یعنی ولی فقیه را هدف گرفته است و نهاد‌هایی نظیر قوه قضاییه و سپاه و نیروی انتظامی را که در راستای اهداف و سیاست‌های تعیین شده رهبری حرکت می‌کنند، هدف گرفته است

ادامه »

اقتصادی, ایران, خبر, سیاسی

رژیم ولایت فقیه: نقطه‌ضعف اصلی میهن ما در برابر ترامپ و متحدانش!

در طول چند هفته گذشته رویدادهایی گونه‌گون صحنهٔ سیاسی کشور را تحت‌الشعاع خود قرار داده‌اند. در ظاهر امر، بروز این تحول‌ها ارتباطی مستقیم با یکدیگر نداشته‌اند،‌ اما درواقعیت امر، این رویدادها فی‌نفسه درون فرایندی مشترک که برآمده از ماهیت ساختار قدرت در رژیم ولایت فقیه است بروز یافته‌اند. شماری از تحلیل‌گران در رسانه‌های مجاز درون

ادامه »

اقتصادی, ایران, سیاسی

امارات هواپیماهای بوئینگ سفارش ایران را می‌خرد

شرکت هواپیماسازی بوئینگ برای آمادگی جهت به حداقل رساندن تبعات خروج قریب الوقوع آمریکا از توافق هسته ای ایران، قراردادهایی را با خریداران دیگر از جمله کشورهای رقیب ایران در منطقه حاشیه خلیج فارس به امضا رسانده است.

ادامه »

اقتصادی, امارات, امریکا, ایران, جهان, خبر, سیاسی

وزارت خارجهٔ ولی فقیه و رئیس جمهور نظامی

علی خرم، استاد حقوق بین‌الملل، در روزنامهٔ آفتاب یزد، ۱۹ فروردین‌ماه، نوشت: “این روزها برخلاف سال ۱۳۹۲ که بسیاری از مسائل به وزارت امور خارجه و تصمیم‌گیری‌های آن وابسته بود ظاهراً سیر ناخوشایندی شروع شده است. به این معنا که بسیاری از تصمیم‌گیری‌ها یا ابتکار به‌خرج دادن‌ها در مسائل سیاست خارجه در خارج از وزارت

ادامه »

ایران, خبر, سیاسی, مقاله

اشغال سفارت ایران در لندن توسط هواداران آیت‌الله شیرازی

حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در بریتانیا از اشغال سفارت جمهوری اسلامی در لندن خبر داده است. اشغال‌کنندگان سفارت عليه مقام‌های جمهوری اسلامی شعار داده و پرچم ایران را پایین کشیده‌اند.

 

حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن شامگاه جمعه (۱۸ اسفند/ ۹ مارس) در یادداشتی در توییتر نوشت: «تعداد اندكی از طرفداران فرقه شيرازی به سفارت جمهوری اسلامی ايران در لندن تعرض کردند و عليه مقامات كشور شعار دادند. پليس در محل حاضر است.»

 

خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) در گزارش خود از این حادثه، درباره هویت اشغال‌کنندگان نوشته است: «این افراد که تصاویر آیت‌الله سید صادق شیرازی و سید حسین شیرازی را در دست دارند، وابسته به گروهی با عنوان هیات “خدام المهدی” هستند که در حومه لندن فعالیت دارد.»

 

ایرنا هم‌چنین نوشته است: «شبکه ماهواره‌ای فدک که گفته می‌شود وابسته به یاسر حبیب (کویتی‌الاصل) است و ارتباط خاص با هیات “خدام ‌المهدی” دارد پوشش پررنگی به این ماجرا داده است.»

 

به گفته پلیس لندن اشغال‌کنندگان اصلی سفارت ۴ نفر هستند و مأموران پلیس از نزدیک اوضاع را زیر نظر دارند.

 

“فرقه شیرازی” یا مخالفان “ولایت فقیه”

 

“فرقه شيرازی” مورد اشاره بعیدی‌نژاد و رسانه‌های جمهوری اسلامی، طرفداران آیت‌الله سید صادق حسنی شیرازی، یکی از مراجع شیعه و از مخالفان نظام جمهوری اسلامی است. سه روز پیش پایگاه خبری “شفقنا”، از دستگیری سید حسین شیرازی، فرزند آیت‌الله سید صادق شیرازی خبر داده بود.

 

پیش از بازداشت سید حسین شیرازی، ویدیویی از یک سخنرانی او منتشر شده بود که در آن از مقام‌های حکومت ایران به شدت انتقاد کرده بود. نزدیکان به سید صادق شیرازی معتقدند که حسین شیرازی به خاطر همین سخنرانی دستگیر شده است.

 

بنابر گزارش‌ها حسین شیرازی در سخنرانی یادشده که در شبکه‌های اجتماعی در دسترس است، جایگاه ولی فقیه در حکومت ایران را به جایگاه فراعنه مصر تشبیه کرده و نظام جمهوری اسلامی را حکومتی غیرپاسخگو خوانده است.

 

او همچنین تصریح می‌کند که نظریه “ولایت فقیه” نظریه‌ای غیرشیعی است و تمام علمای بزرگ شیعه مانند شیخ انصاری، با آن مخالف هستند. او همچنین می‌گوید که حکومت ایران نظریه “ولایت فقیه” را دستاویزی برای سرکوب مخالفان حکومت قرار داده است.

 

مقا‌م‌های جمهوری اسلامی تاکنون درباره بازداشت سید حسین شیرازی اظهارنظر نکرده‌اند.

 

پایگاه اصلی خانواده بانفوذ شیرازی در کربلای عراق است. اما بیشتر روحانیان بانفوذ این خانواده در زمان صدام حسین به قم مهاجرت کردند.

 

خود آیت‌الله سیدصادق شیرازی چند سال پیش با انتقاد از اعدام‌های پس از انقلاب ۵۷، آنها را خلاف شیوه و سنت پیامبر اسلام دانست. او هم‌چنین سرکوب مردم و معترضانی را که خود پایه‌گذار انقلاب بوده‌اند نیز خلاف شیوهٔ حکومتداری اسلام دانست.

صدای آلمان

علیرضا رجایی: پایگاه طبقاتی اصلاح طلبان شجاعت اقدام را از آنها گرفته است

اصلاح طلبان به سقف بایدهای خود رسیده اند و نمی توانند از آسمان برای خود بایدهای جدید خلق کنند. درست به همین دلیل موضع پرسش «چه باید کرد» رفته رفته از اصلاح طلب ها فاصله گرفته و به دورترها می رود.

ادامه »

ایران, سیاسی, مصاحبه و گفتگو

جامعه در حال زوال نیست، این «نظام» ولایی است که به سوی زوال می‌رود!

این روزها واقعیت‌هایی انکارناپذیر از وضعیت نامتعادل “نظام” و روند شدید شدن تضاد مردم با حاکمیت، و در رأس آن ولایت فقیه، در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور به‌صورتی فزاینده آشکار شده‌اند. امروز دیگر نمی‌توان مانند چندی پیش، مانند بازهٔ زمانی انتخابات اردیبهشت ۹۶، با انواع توهم‌زایی‌ها، وضعیت کشور و رابطهٔ مردم با دولت

ادامه »

ایران, سیاسی, فساد, مقاله

تبیین قدیانی و کدیور برای عبور از بحران فعلی با تاکید بر حفظ تمامیت ارضی و استقلال ایران

ابوالفضل قدیانی و محسن کدیور، دو فعال سیاسی در بیانیه‌ای با تبیین وضعیت فعلی نظام و حاکمیت به راهکارهای خروج از بحران پرداخته و با تاکید بر اعتقاد به حفظ تمامیت ارضی و استقلال ایران، تصریح کرده‌اند که هر تغییر و تحولی در ایران می‌باید درون‌زا، با حاکمیت ملت ایران بر سرنوشت خود، و بدست

ادامه »

ایران, بیانیه, سیاسی