صدور دستور بازداشت ۳۰۰ نفر از اعضای ارتش ترکیه در ارتباط با جنبش گولن

به گزارش روسیه الیوم، دادستان کل ترکیه حکم بازداشت ۳۰۰ نفر از اعضای ارتش این کشور به دلیل ارتباط با «فتح الله گولن» روحانی ارشد مخالف ساکن آمریکا را صادر کرد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, غرب اروپا

شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

مقام آلمانی: تحریم‌ها علیه روسیه موفق نبوده و باید کاهش یابند

به نقل از روزنامه “دی ولت” آلمان، ” مانوئلا اشوسیگ”، معاون حزب سوسیال دموکرات آلمان خواستار آمادگی برای مذاکرات بیشتر با روسیه کاهش تحریم های اروپا علیه مسکو شد.

ادامه »

المان, تشنج زدایی, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا

مخالفان «می» در انتخابات شورای محلی انگلیس پیروز شدند

نتایج منتشرشده از انتخابات محلی و انتخابات مربوط به‌گزینش شهرداران شماری از شهرهای انگلیس، ولز و اسکاتلند، در روز شنبه مؤید پیروزی حزب کارگر و مخالف حزبی تزرا می نخست وزیر کنونی این کشور است.   به گزارش روز شنبه ایرنا، بر اساس نتایج اعلام‌شده، حزب کارگر به رهبر جرمی کوربین با 2 هزار و

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

اردوغان: گاردهای ساحلی کشورهای اروپایی با سوراخ‌کردن قایق‌های پناهجویان آنها را به‌مرگ می‌سپارند

به گزارش خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در نشست گروه پارلمانی حزب حاکم با اشاره به سفرش به چند کشور آفریقایی گفت: در آینده‌ای نزدیک تمام مدارس وابسته به سازمان فتو (فتح‌الله گولن) به سازمان معارف ترکیه واگذار می‌شود.

 

وی در بخش دیگری از اظهاراتش ما همواره به دنبال نجات جان معصومان بوده‌ایم گفت: در حالی که گاردهای ساحلی کشورهای اروپایی با سوراخ کردن قایق‌های پناهجویان آنها را به مرگ می‌سپارند ما بدون هیچ پیش شرطی به دنبال نجات جان معصومان هستیم.

 

اردوغان با اشاره به شرایط حاکم بر غوطه شرقی گفت: در شورای امنیت سازمان ملل تصمیماتی درباره غوطه شرقی اتخاذ شد اما تصمیمی که به اجرا نگذاشته است چه تاثیر و معنایی برای بشریت دارد. شما به دنبال خیانت به بشریت هستید و انسانیت را مورد فریب قرار می‌دهید.

 

رئیس‌جمهور ترکیه با اشاره به عملیات نیروهای این کشور در عفرین گفت: تمام اسلحه‌های موجود در عفرین کشور ما را نشانه گرفتند. در حال حاضر با توجه به توافق انجام شده با دولت اسد به نظر می‌رسد که نیروهای حاضر در این منطقه تنها یک هدف دارند و آن ترکیه است.

 

اردوغان در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به ائتلاف با احزاب دیگر دارای مواضع همسو با حزب حاکم گفت: حزب جنبش ملی‌گرا با عزمی راسخ در پارلمان در حال حرکت است. قرار گرفتن تحت “ائتلاف جمهور” بسیار مایه خشنودی است.

ایسنا

درخواست ترکیه از آلمان برای بازداشت و استرداد صالح مسلم

به گزارش خبرگزاری آناتولی، بر اساس اعلام منابع مطلع، پس از بررسی درخواست ترکیه، مقامات آلمان تصمیم نهایی خود را خواهند گرفت. هم مقامات سفارت ترکیه در آلمان و هم مسوولان سازمان اطلاعات پیگیر این مساله هستند.

ادامه »

المان, ترکیه, جهان, خبر, سوریه

انتقاد رهبر حزب کارگر انگلیس از سیاست‌های تهاجمی و جنگ‌طلبانه دولت ‘ترزا می’

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس که روز دوشنبه در دانشگاه شهر کاورنتری سخن می‌گفت، عنوان کرد: بایستی از حمله نظامی به عراق، افغانستان و لیبی درس بگیریم و دیگر کشور را در مسیر حملات نظامی برای تغییر حکومت قرار ندهیم.

ادامه »

اتحادیه اروپا, انگلستان, جهان, خبر