پیام رئیس‌جمهوری آلمان به مناسبت نوروز جشن دوستی و همبستگی

به گفته‌ اشتاین‌مایر، «در این روز شادمانی و بیداری، منازعات سنتی کنار گذاشته می‌شوند و از بزرگسالان قدردانی می‌شود. نوروز جشن دوستی و همبستگی است و با آن امیدی بزرگ پیوند خورده است: این امید که جوانه‌های تازه می‌توانند رشد کنند.

ادامه »

آلمان, تاریخ, جهان, خبر

تجمعات اعتراضی در اروپا علیه عملیات نظامی ترکیه در سوریه

شهرهای مختلف آلمان و اروپا در روزهای اخیر شاهد تجمعات اعتراضی کردها علیه عملیات نظامی ترکیه در سوریه بود. یک گردهمایی خودجوش در این راستا در فرودگاه بین‌المللی دوسلدورف با درگیری نیروهای پلیس با معترضان همراه بود.

ادامه »

آلمان, ترکیه, جهان, خبر

اردوغان: گاردهای ساحلی کشورهای اروپایی با سوراخ‌کردن قایق‌های پناهجویان آنها را به‌مرگ می‌سپارند

به گزارش خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در نشست گروه پارلمانی حزب حاکم با اشاره به سفرش به چند کشور آفریقایی گفت: در آینده‌ای نزدیک تمام مدارس وابسته به سازمان فتو (فتح‌الله گولن) به سازمان معارف ترکیه واگذار می‌شود.

 

وی در بخش دیگری از اظهاراتش ما همواره به دنبال نجات جان معصومان بوده‌ایم گفت: در حالی که گاردهای ساحلی کشورهای اروپایی با سوراخ کردن قایق‌های پناهجویان آنها را به مرگ می‌سپارند ما بدون هیچ پیش شرطی به دنبال نجات جان معصومان هستیم.

 

اردوغان با اشاره به شرایط حاکم بر غوطه شرقی گفت: در شورای امنیت سازمان ملل تصمیماتی درباره غوطه شرقی اتخاذ شد اما تصمیمی که به اجرا نگذاشته است چه تاثیر و معنایی برای بشریت دارد. شما به دنبال خیانت به بشریت هستید و انسانیت را مورد فریب قرار می‌دهید.

 

رئیس‌جمهور ترکیه با اشاره به عملیات نیروهای این کشور در عفرین گفت: تمام اسلحه‌های موجود در عفرین کشور ما را نشانه گرفتند. در حال حاضر با توجه به توافق انجام شده با دولت اسد به نظر می‌رسد که نیروهای حاضر در این منطقه تنها یک هدف دارند و آن ترکیه است.

 

اردوغان در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به ائتلاف با احزاب دیگر دارای مواضع همسو با حزب حاکم گفت: حزب جنبش ملی‌گرا با عزمی راسخ در پارلمان در حال حرکت است. قرار گرفتن تحت “ائتلاف جمهور” بسیار مایه خشنودی است.

ایسنا

درخواست ترکیه از آلمان برای بازداشت و استرداد صالح مسلم

به گزارش خبرگزاری آناتولی، بر اساس اعلام منابع مطلع، پس از بررسی درخواست ترکیه، مقامات آلمان تصمیم نهایی خود را خواهند گرفت. هم مقامات سفارت ترکیه در آلمان و هم مسوولان سازمان اطلاعات پیگیر این مساله هستند.

ادامه »

آلمان, ترکیه, جهان, خبر, سوریه

انتقاد رهبر حزب کارگر انگلیس از سیاست‌های تهاجمی و جنگ‌طلبانه دولت ‘ترزا می’

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس که روز دوشنبه در دانشگاه شهر کاورنتری سخن می‌گفت، عنوان کرد: بایستی از حمله نظامی به عراق، افغانستان و لیبی درس بگیریم و دیگر کشور را در مسیر حملات نظامی برای تغییر حکومت قرار ندهیم.

ادامه »

اتحادیه اروپا, انگلستان, جهان, خبر