ارتش سوریه کاروان آمریکایی را از حومه الحسکه بیرون کرد

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد، ارتش سوریه راه کاروان وابسته به نیروهای آمریکایی در شهر قامشلی در حومه الحسکه در شمال شرقی این کشور را سد کرد و اجازه نداد به سمت این شهر حرکت کند.

 

به گزارش ایسنا، خبرگزاری سانا به نقل از منابع محلی اعلام کرد: ایست بازرسی ارتش سوریه مستقر در اطراف روستای عاکوله در حومه  جنوب شرقی قامشلی جلوی راه کاروان نیروهای اشغالگر آمریکایی متشکل از پنج خودوری نظامی را گرفت و اجازه نداد به سمت قامشلی ادامه مسیر دهند و آنها را مجبور به بازگشت و ترک منطقه کرد.

 

اهالی روستایی در شمال سوریه کاروان نظامیان آمریکا را اخراج کردند

 

این خبرگزاری روز دوشنبه نیز گزارش داده بود اهالی روستای حامو در حومه جنوبی قامشلی سد راه کاروان اشغالگران شدند که خودروهای نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) آن را همراهی می‌کرد و مانع شدند به این روستا وارد شوند و آنها را از منطقه دور کردند.

 

خبرنگار «سانا» در «الحسکه» به نقل از منابع محلی اعلام کرد که ساکنان روستای حامو در حومه جنوبی قامشلی مانع عبور یک کاروان متشکل از ۳ خودروی زرهی نیروهای اشغالگر آمریکایی و یک خودروی شبه نظامیان کرد سوریه مورد حمایت واشنگتن (قسد) را گرفته و به با پرتاب سنگ به سوی آنها در نهایت نظامیان آمریکایی و وابستگانشان مجبور به عقب نشینی از این روستان شدند.

 

با شکست گروه تروریستی «داعش» به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، تروریست های آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

 

طی سال های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده است؛ اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام داده است.

 

در دو سال گذشته آمریکا با اعزام نیرو و تجهیزات بیشتر حضور خود را در مناطق نفت خیز سوریه بیشتر کرده، حضوری که منجر به افزایش سرقت نفت مردم این کشور شده است.

 

«نیروهای دمکراتیک کردستان سوریه» (قسد) شبه‌نظامیان وابسته به نظامیان تروریست آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

 

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که این شبه‌نظامیان و عناصر تروریست آمریکا در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد.

گاردین؛ کردهای سوریه در مقابل دریافت پول داعشی‌ها را آزاد می‌کنند

روزنامه انگلیسی گاردین فاش کرد که شبه نظامیان کُرد شمال سوریه در قبال دریافت مبالغی اعضای وابسته به گروه تروریستی داعش را از زندان‌ آزاد می‌کنند.

ادامه

امریکا, تروریسم, جهان, خاورمیانه, سوریه, گزارش

پایگاه نظامی چین در امارات؛ آیا ابوظبی به متحد مشکوک آمریکا تبدیل شده است؟

پس از ادعای منابع خبری آمریکایی درباره وجود یک پایگاه نظامی چینی در خاک امارات، برخی تحلیلگران از مشکوک شدن واشنگتن به امارات و احتمال اثرگذاری این مسئله بر خریدهای تسلیحاتی ابوظی از آمریکا سخن به میان آورده‌اند.

ادامه

الجزایر, امارات, امریکا, ایران, جنگ سرد, جهان, چین, خاورمیانه, قطر, مقاله, ناتو