شبکه فرانسوی: پیروزی سوریه نقطه عطفی در جنگ علیه تروریسم است

شبکه تلویزیونی فرانس 24 در گزارشی با اشاره به پیشروی های ارتش سوریه در منطقه غوطه شرقی دمشق، پیروزی دولت سوریه در این منطقه را نقطه عطفی در جنگ این کشور علیه تروریسم دانست.

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

استحکامات جیش الاسلام در شهر دوما فرو ریخت

به گزارش الاعلام الحربی اعلام کرد: ارتش سوریه برخی از مزارع را در جنوب غربی دوما در غوطه شرقی دمشق از لوث تروریستها آزاد کرده است.   منابع سوری اعلام کردند که ارتش سوریه استحکامات جیش الاسلام در دوما را از چند محور هدف قرار داده است.   این منابع به فرو ریختن استحکامات جیش

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

ارتش سوریه وارد میدان نفتی العمر در دیرالزور شد/تسلط ارتش بر شهر القریتین

ارتش سوریه پس از درگیری‌هایی با داعش موفق به ورود به مهم‌ترین میدان نفتی العمر در دیرالزور شد، همزمان این ارتش با هم‌پیمانانش شهر القریتین در حومه حمص را تحت تسلط خود درآوردند.

 

به نقل از سایت النشره، پس از درگیری ارتش سوریه با داعشی‌ها در میدان نفتی العمر در حومه دیرالزور واقع در شرق رودخانه فرات که مهم‌ترین میدان نفتی سوریه است ارتش سوریه وارد این منطقه شد.

 

این پیشروی راه را برای پیشروی نیروهای دموکراتیک سوریه از جنوب این شهر به سمت میدان‌های نفتی این شهر بست.

 

این ارتش به عملیات نظامی خود و پیشروی از دو جهت ادامه داد و در نهایت کنترل تپه دکر و پایگاه‌های نظامی متعددی در اطراف شهر القریتین در حومه شمالی حمص را به دست گرفت و علاوه بر اینها توانست پس از درگیری‌های شدید با داعش، وارد چند ساختمان مسکونی در شمال شهر القریتین در حومه جنوب شرقی شود.

 

همزمان با بمباران توپخانه‌ای و راکتی متقابل میان دو طرف‌ هلی‌کوپترهای روسی پایگاه‌های داعش در اطراف شهر القریتین را با موشک بمباران کردند که در پی آن تعدادی از داعشی‌ها کشته و زخمی شدند.

 

پس از عملیات نظامی که صبح امروز (شنبه) آغاز شد و در آن تعدادی داعشی کشته شدند، ارتش سوریه و هم‌پیمانانش در حال حاضر کنترل شهر القریتین واقع در حومه حمص را مجددا در دست گرفتند.

 

داعش اواخر ماه سپتامبر گذشته توانست در عملیاتی غافلگیر کننده به طور کامل وارد این شهر شود، مسکو انگشت اتهام را به سوی ائتلاف ضد داعش گرفت و اعلام کرد که داعش از نزدیکی پایگاه نظامی التنف حرکت خود را آغاز کرد.

 

نیروهای سوری صبح امروز مجددا کنترل این شهر را بعد از سه هفته افتادن دست داعش مجددا به دست گرفتند و تعدادی از داعشی‌ها را به هلاکت رساندند.

ایسنا

فرار شماری از سرکرده‌های داعش به ترکیه، بعد از شکست در سوریه

به گزارش خبرگزاری «اسکای نیوز»، دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد از منابع آگاه اطلاعاتی در دست دارد که حاکی از فرار شماری از سرکرده های داعش به خاک ترکیه است.   بر اساس این خبر در طول چند روز و چند هفته گذشته شمار زیادی از سرکرده های سوری و خارجی داعش از دیرالزور

ادامه »

ترکیه, جهان, خبر, سوریه

درگیری‌های «صحرای سینا» ۳۰ کشته برجای گذاشت

به گزارش رویترز، منابع محلی مصر از کشته شدن ۶ سرباز ارتش این کشور در درگیری با تروریست‌ها در صحرای سینا، خبر دادند.   ارتش مصر با انتشار بیانیه‌ای اضافه کرد که بیش از ۱۰۰ تن از عناصر تروریستی به پایگاه‌های مرزی در صحرای سینا حمله کردند که در نتیجه درگیری‌ها ۶ تن از سربازان

ادامه »

جهان, خبر, مصر

انبار بزرگ جنگ افزارهای آمریکایی و اسراییلی داعش در سوریه کشف شد

شبکه راشادتودی و کانال پنجم تلویزیون روسیه از کشف انبار بزرگ تسلیحات داعش ساخت آمریکا و فلسطین اشغالی در شهر آزاد شده میادین سوریه خبر دادند.   این رسانه ها روز یکشنبه در گزارشی از شهر میادین در استان دیرالزور که دیروز کامل از اشغال داعش آزاد شد، اعلام کردند: انبار بزرگ تسلیحات و تجهیزات

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه

آزادی کامل شهر استراتژیک «المیادین» در دیرالزور

به نقل از تلویزیون سوریه، شهر المیادین واقع در شرق این کشور از لوث تروریست های تکفیری خارج شد.   بر اساس این گزارش، ارتش سوریه در جریان آزادسازی این شهر دهها عنصر تکفیری را به هلاکت رساند.   شاهدان عینی اعلام کردند که عملیات مین روبی از شهر المیادین آغاز شده است.   گفتنی

ادامه »

جهان, خبر, سوریه