ارتش سوریه سه منطقه دیگر ادلب را آزاد کرد

نیروهای ارتش سوریه در ادامه پیشروی های خود در جنوب استان ادلب در شمال غرب سوریه روز دوشنبه سه منطقه مهم دیگر را آزاد کردند.

 

به گزارش شبکه تلویزیونی المنار ، در جریان پیشروی های امروز ارتش سوری مناطق الهواش ، تل هواش و الجابریه در ریف ادلب جنوب غربی آزاد شد.

 

ارتش سوریه در روزهای اخیر عملیات خود را در استان ادلب تحت اشغال تروریست ها پس از چند روز گلوله باران شدید و انهدام انبارهای مهمات و مراکز تجمع تروریست ها آغاز کرده است.

 

نیروهای سوری از روز شنبه ۲۱ اردیبهشت موفق شدند تا در جریان عملیات خود وارد بخش اداری جنوب استان ادلب در شمال غرب این کشور شده و دو روستای العریمه و میدان غزال را آزاد کنند.

 

عماد خمیس نخست وزیر سوریه نیز با حضور در مجلس این کشور از آغاز عملیات برای آزادی ادلب خبر داد.

 

استان کوهستانی سرسبز و مرزی ادلب یک و نیم میلیون جمعیت از ۲۴ میلیون نفوس سوریه را در خود جای داده است و ۱۱ درصد از خاک این کشور را با ۱۸۵ هزار کیلومتر مربع تشکیل می دهد.

 

این استان از سال ۱۳۹۰ شاهد ناآرامی ، قتل و جنایت تروریست ها علیه نیروهای نظامی و امنیتی سوریه با حمایت برخی کشورهای همسایه این کشور بود که به دنبال اوج گیری بحران سوریه در فروردین سال ۱۳۹۴ پس از سازماندهی شماری از تروریست ها در ترکیه به صورت کامل به اشغال تروریست ها در آمد.

 

همچنین نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات خود روستاهای التوبه ، الشیخ ادریس و جب سلیمان در ریف حماه شمال غربی و مناطق جنوبی شرقی استان حماه را نیز آزاد کردند.

 

سوریه بارها بر عزم خود برای آزادی سراسر این کشور از دست تروریست ها و اشغالگران تاکید کرده است.

ایرنا