به‌دنبال ضرب‌الاجل ارتش سوریه، تروریست‌های احرارالشام از حرستا درغوطه شرقی خارج می‌شوند

به گزارش اسکای نیوز، کمیته مذاکرات در شهر حرستا اعلام کرد که با نیروهای نظامی دولت سوریه برای خروج عناصر احرارالشام و خانواده های آن از این شهر به توافق اولیه رسیدند.

ادامه »

جهان, خبر, سوریه

ضرب الاجل ارتش سوریه به تروریست‌ها برای خروج از حرستا

تلویزیون سوریه اعلام کرد: ارتش سوریه به تروریست ها تا ساعت ۱۵ بعد از ظهر امروز به وقت محلی فرصت داده تا از این شهر خارج شوند.   از سوی دیگر واحدهایی از ارتش سوریه در حال پاکسازی شهرک های سبقا و کفربطنا از تروریست های باقیمانده جبهه النصره هستند.   این درحالی است که

ادامه »

جهان, خبر, سوریه

ضرب الاجل ارتش سوریه به تروریست ها برای خروج از محله القدم دمشق

رسانه های نزدیک به تروریست ها امروز یکشنبه، اعلام کردند که ارتش سوریه به عناصر گروه های ارتش آزاد و جبهه تحریرالشام (النصره) 48 ساعت مهلت داده تا با پیوستن به روند آشتی و یا خروج به سمت استان ادلب اقدام کنند.

ادامه »

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر

ارتش سوریه «دوما و حرستا» در غوطه شرقی دمشق را محاصره کرد

به گزارش روسیا الیوم، ارتش سوریه امروز شنبه، عملیات نظامی خود در غوطه شرقی دمشق را ادامه داد تا جایی که در بیشتر مناطق تحت کنترل گروه‌های مسلح پیشروی کرد.

 

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از فعالان مخالف در دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد، نیروهای دولتی سوریه بعد از پیشرفت میدانی و پس گرفتن شهرک مسرابا دوما و حرستا را از بقیه مناطق تحت کنترل مخالفان مسلح در غوطه شرقی جدا کرده بر مسیرهای ارتباطی این دو شهر کنترل نظامی یافته‌اند.

 

گروه رسانه‌ای “الإعلام الحربی” وابسته به حزب‌الله لبنان تاکید کرد، ارتش و هم‌پیمانانش به طور کامل بر شهرک مسرابا تسلط یافته‌ و در عین حال کازیه کیلانی واقع در اتوبان دوما – حرستا را نیز به تصرف خود درآورده‌اند و در حال حاضر نیروهای مسلح موجود در حرستا تقریبا در محاصره هستند.

 

شبکه‌های مجازی حامی دولت سوریه هم تاکید کرده بودند،‌ ارتش همزمان با حرکت به سمت مسرابا به طرف روستای مدیرا پیشروی کرده و توانسته امنیت کشتزارهای میان دو روستای بیت سوی و مسرابا را برقرار کند.

 

گروه رسانه وابسته به حزب‌الله همچنین اعلام کرد، ارتش یک خودروی بمب‌گذاری شده وابسته به گروه تروریستی «جبهة النصره» را پیش از رسیدن به پایگاه خود منفجر کرد.

 

این گروه تاکید کرد، نیروهای دولتی تعدادی از ساختمان‌ها و کشتزارها در حرستا را تحت کنترل خود درآوردند.

 

گروه مسلح و مخالف «فیلق الرحمن» هم از کشته شدن ابوعلی شاغوری، مسؤول این گروه توسط ارتش سوریه خبر داد.

ایسنا

کنترل ارتش سوریه بر بیش از نیمی از مساحت غوطه‌شرقی و موافقت دو گروه شورشی با خروج از این منطقه

براساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان این کشور و منابع موثق، ارتش سوریه و نیروهای هم‌پیمانشان بیش از نیمی از مساحتی که مخالفان مسلح در غوطه شرقی بر آن مسلط بودند را پس گرفته‌اند.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه

پیشروی چشمگیر ارتش سوریه در غوطه شرقی دمشق

به گزارش شبکه خبری المنار، ارتش سوریه با پیشروی در غوطه شرقی دمشق کنترل مناطق اوتایا، حوش الصالحیه، حوش خرابو، النشابیه، حزرما، فوج النقل، مزارع العب و بیت نایم را بعد از درگیری با تروریست‌ها در دست گرفت.

ادامه »

جهان, خبر, سوریه