شبکه فرانسوی: پیروزی سوریه نقطه عطفی در جنگ علیه تروریسم است

شبکه تلویزیونی فرانس 24 در گزارشی با اشاره به پیشروی های ارتش سوریه در منطقه غوطه شرقی دمشق، پیروزی دولت سوریه در این منطقه را نقطه عطفی در جنگ این کشور علیه تروریسم دانست.

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

استحکامات جیش الاسلام در شهر دوما فرو ریخت

به گزارش الاعلام الحربی اعلام کرد: ارتش سوریه برخی از مزارع را در جنوب غربی دوما در غوطه شرقی دمشق از لوث تروریستها آزاد کرده است.   منابع سوری اعلام کردند که ارتش سوریه استحکامات جیش الاسلام در دوما را از چند محور هدف قرار داده است.   این منابع به فرو ریختن استحکامات جیش

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

ارتش سوریه «دوما و حرستا» در غوطه شرقی دمشق را محاصره کرد

به گزارش روسیا الیوم، ارتش سوریه امروز شنبه، عملیات نظامی خود در غوطه شرقی دمشق را ادامه داد تا جایی که در بیشتر مناطق تحت کنترل گروه‌های مسلح پیشروی کرد.

 

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از فعالان مخالف در دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد، نیروهای دولتی سوریه بعد از پیشرفت میدانی و پس گرفتن شهرک مسرابا دوما و حرستا را از بقیه مناطق تحت کنترل مخالفان مسلح در غوطه شرقی جدا کرده بر مسیرهای ارتباطی این دو شهر کنترل نظامی یافته‌اند.

 

گروه رسانه‌ای “الإعلام الحربی” وابسته به حزب‌الله لبنان تاکید کرد، ارتش و هم‌پیمانانش به طور کامل بر شهرک مسرابا تسلط یافته‌ و در عین حال کازیه کیلانی واقع در اتوبان دوما – حرستا را نیز به تصرف خود درآورده‌اند و در حال حاضر نیروهای مسلح موجود در حرستا تقریبا در محاصره هستند.

 

شبکه‌های مجازی حامی دولت سوریه هم تاکید کرده بودند،‌ ارتش همزمان با حرکت به سمت مسرابا به طرف روستای مدیرا پیشروی کرده و توانسته امنیت کشتزارهای میان دو روستای بیت سوی و مسرابا را برقرار کند.

 

گروه رسانه وابسته به حزب‌الله همچنین اعلام کرد، ارتش یک خودروی بمب‌گذاری شده وابسته به گروه تروریستی «جبهة النصره» را پیش از رسیدن به پایگاه خود منفجر کرد.

 

این گروه تاکید کرد، نیروهای دولتی تعدادی از ساختمان‌ها و کشتزارها در حرستا را تحت کنترل خود درآوردند.

 

گروه مسلح و مخالف «فیلق الرحمن» هم از کشته شدن ابوعلی شاغوری، مسؤول این گروه توسط ارتش سوریه خبر داد.

ایسنا

کنترل ارتش سوریه بر بیش از نیمی از مساحت غوطه‌شرقی و موافقت دو گروه شورشی با خروج از این منطقه

براساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان این کشور و منابع موثق، ارتش سوریه و نیروهای هم‌پیمانشان بیش از نیمی از مساحتی که مخالفان مسلح در غوطه شرقی بر آن مسلط بودند را پس گرفته‌اند.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه

پیشروی چشمگیر ارتش سوریه در غوطه شرقی دمشق

به گزارش شبکه خبری المنار، ارتش سوریه با پیشروی در غوطه شرقی دمشق کنترل مناطق اوتایا، حوش الصالحیه، حوش خرابو، النشابیه، حزرما، فوج النقل، مزارع العب و بیت نایم را بعد از درگیری با تروریست‌ها در دست گرفت.

ادامه »

جهان, خبر, سوریه