شبکه فرانسوی: پیروزی سوریه نقطه عطفی در جنگ علیه تروریسم است

شبکه تلویزیونی فرانس 24 در گزارشی با اشاره به پیشروی های ارتش سوریه در منطقه غوطه شرقی دمشق، پیروزی دولت سوریه در این منطقه را نقطه عطفی در جنگ این کشور علیه تروریسم دانست.

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

استحکامات جیش الاسلام در شهر دوما فرو ریخت

به گزارش الاعلام الحربی اعلام کرد: ارتش سوریه برخی از مزارع را در جنوب غربی دوما در غوطه شرقی دمشق از لوث تروریستها آزاد کرده است.   منابع سوری اعلام کردند که ارتش سوریه استحکامات جیش الاسلام در دوما را از چند محور هدف قرار داده است.   این منابع به فرو ریختن استحکامات جیش

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

ارتش سوریه تروریست‌های جبهه النصره را در غوطه شرقی غافلگیر کرد

به گزارش روسیاالیوم، منابع سوری از پیشروی های ارتش سوریه در محورهای غوطه شرقی دمشق و تسلط بر مناطق و مواضعی که تحت کنترل گروههای مسلح و تروریست‌های جبهه النصره بود، خبر دادند.

 

این منابع به فروپاشی گروههای مسلح و تروریستی در برابر ارتش سوریه اشاره کردند.

 

بر اساس این گزارش؛ نیروهای ارتش سوریه در محور غربی شهر دوما، پیشروی های مهمی در منطقه المزارع میان حرستا و دوما در شرق اتوبان بین المللی در جریان درگیری با گروههای تروریستی به دست آوردند.

 

با پیشروی های جدید به دست آمده از سوی ارتش سوریه، نیروهای ارتش بر مناطق گسترده ای از مزارع در منطقه دوما به عمق ۷۰ متر و عرض ۱۵۰۰ متر در طول اتوبان بین المللی اشراف پیدا کرده اند.

 

این درحالی است که طی روزهای گذشته ارتش سوریه بر شهرک حوش الضواهره و گردان پدافند در شمال اوتایا در محور شرقی و جنوبی غوطه شرقی پس از نبرد با گروههای مسلح مسلط شده بودند.

 

تسلط ارتش سوریه بر چند روستا و شهرک استراتژیک در «غوطه شرقی»

 

به گزارش العهد، در ادامه این پیشروی ها، ارتش سوریه موفق شد بر چند روستا و شهرک استراتژیک سیطره یابد.

 

طبق اعلام رسانه های سوری، ارتش سوریه موفق شد بر روستاها و شهرک های «اوتایا»، «النشابیه» و «حزرما» در غوطه شرقی مسلط شود.

 

در همین حال، منابع آگاه اعلام کردند که نیروهای مقاومت سوری خطوط دفاعی تروریست های تکفیری در جنوبِ غوطه شرقی را در هم شکستند.

 

از سوی دیگر، منابع رسانه ای از حمله خمپاره‌ای تکفیری‌ها به القیمیریه در حومه دمشق خبر می‌دهند.

 

روزنامه الوطن سوریه از فروپاشی استحکامات دفاعی تروریست‌ها در غوطه شرقی خبر داد و اعلام کرد: با توجه به استحکامات محکمی که گروه‌های مسلح در حوش الضواهره ایجاد کرده بودند خیال می‌کردند که ارتش سوریه نمی‌تواند از این استحکامات عبور کند به ویژه که خاکریزها و خندق‌ها و تونل‌های چند طبقه‌ای ایجاد کرده بودند.

 

بر اساس گزارش‌ها؛ ارتش سوریه تروریست‌های جبهه النصره را در محورهای مختلف غوطه غافلگیر کرده است.

مهر

آمریکا؛ برای حضور نامحدود در عراق و سوریه نیازی به مجوز کنگره نیست

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد، دولت آمریکا اعلام کرده است که برای حضور نامحدود نظامی در عراق و سوریه نیازی به مجوز جدید کنگره ندارد و به منظور ماندن نیروهای آمریکایی در سوریه، حتی پس از شکست داعش، برنامه ریزی می کند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه, عراق

سوریه: برخی مقامات غربی شریک جرم تروریست‌ها درغوطه شرقی هستند

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد، برخی مسؤولان غربی شریک جنایت‌هایی هستند که تروریست‌ها در حق شهروندان بی‌گناه در دمشق و اطراف آن مرتکب می‌شوند به ویژه آنهایی که حق دولت سوریه را در دفاع از شهروندان و مبارزه با تروریسم انکار می‌کنند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

سوریه:‌ سامانه‌های پدافند هوایی ما اکثر موشک‌های اسرائیلی را منهدم کردند

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، سامانه‌های پدافند هوایی ارتش سوریه امروز سه حمله متوالی اسرائیل به مواضعی در ریف دمشق را دفع کردند. سامانه‌های دفاعی ارتش سوریه به مقابله با جنگنده‌های اسرائیلی پرداخته و تعدادی از موشک‌های شلیک شده را قبل از اصابت به هدف منفجر کردند.

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, سوریه

سوریه رسما آزادی فرودگاه ابوالضهور را اعلام کرد/ محاصره نیروهای النصره

وزارت دفاع روسیه نیز امروز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای دولتی سوریه و یگان‌های دفاع مردمی وابسته به ارتش حمله به مواضع جبهه النصره را که در بخش شرقی استان ادلب محاصره شده‌اند و تعدادشان به بیش از 1500 تن می‌رسد، آغاز کرده‌اند.

ادامه »

جهان, خبر, سوریه