ارتش روسیه آمار تلفات خود در سوریه را اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری «تاس»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: در جریان عملیات ضدتروریستی در سوریه ۳۹ نیروی نظامی این کشور در جریان اقدامات جنگی کشته شده و ۵۰ نفر نیز در نتیجه سوانح رخ داده در خاک سوریه جان خود را از دست داده‌اند.

 

در تاریخ 7 ماه مه (17 اردیبهشت) یک فروند بالگرد جنگی روسی از نوع «کا-52» در حال پرواز عملیاتی در مناطق شرقی سوریه بود، سقوط کرده و هر دو خلبان آن جان خود را از دست دادند. علت وقوع این سانحه هوایی نقض فنی اعلام شده است.

 

در تاریخ 3 ماه مه (13 اردیبهشت) نیز یک جنگنده سوخوی-30 روسیه بعد از بلند شدن از پایگاه هوایی حمیمیم در خاک سوریه، سقوط کرده و هر دو خلبان آن کشته شدند. احتمالاعلت سقوط این هواپیما ورود یک پرنده به موتور آن بود.

 

این دو حادثه پشت سر هم زمینه ساز آن شد تا وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای رسمی تعداد قربانیان نیروهای مسلح این کشور در جریان عملیات نظامی روسیه در سوریه که از تاریخ 30 سپتامبر سال 2015 آغاز شد و بخش فعال آن اواخر سال گذشته با آزادی سازی بخش اعظم خاک این کشور از دست گروه تروریستی داعش پایان یافت را اعلام کند.

 

بر اساس این اطلاعات، 39 نظامی روسی در نتیجه اقدامات جنگی در سوریه کشته شده‌اند. علاوه بر این، تعداد تلفات غیرجنگی در این کشور نیز 50 نیروی نظامی (بعلاوه دو خلبان کشته شده در 7 ماه مه) است. از این تعداد، 49 نظامی روسی در جریان حوادث رخ داده، بخصوص سوانح هوایی جان خود را از دست داده و یک نفر نیز خودکشی کرده بود. “وادیم کوستینکو” تکنسین فنی و نیروی نظامی قراردادی در تاریخ 27 اکتبر سال 2015 در پایگاه هوایی حمیمیم سوریه، اقدام به خودکشی نمود.

 

وزارت دفاع روسیه، با اشاره به اسامی و نحوه کشته شدن نظامیان روسی در خاک سوریه، یادآور شد که تمامی این افراد «قهرمانان جنگی» بوده و مدال‌های افتخاری به نام آنها به خانواده‌هایشان اعطاء شده است.

تسنیم

روسیه: بیش از نیمی از موشک‌های اسراییلی رهگیری و نابود شد

خبرگزاری تاس روز پنجشنبه به نقل از یک مقام وزارت دفاع روسیه نوشت: اسراییل شب گذشته بیش از 70 موشک هوایی و تاکتیکی به سوریه پرتاب کرد و واحدهای پدافند هوایی این کشور نیمی از این موشک ها را منهدم کردند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, انگلستان, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عربستان سعودی, فرانسه, قطر

حمله اسرائیل به سوریه و پاسخ دمشق / اسرائیلی‌ها به پناهگاه‌ها رفتند

یک منبع نظامی سوریه به سانا گفت، سامانه‌های دفاع هوایی سوریه ده‌ها موشک اسرائیلی را منهدم کرده و مانع از اصابت اکثر آنها به اهدافشان شدند، اما برخی به تعدادی از گردان‌های دفاع هوایی،‌ سیستم رادار و انبار تسلیحاتی اصابت کرد. ارتش اسرائیل نیز با انتشار بیانیه‌ای به حملاتش به خاک سوریه اذعان کرد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه

انتشار نخستین ویدئو از حمله موشکی اسرائیل به دمشق + فیلم

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه خبری الجزیره، امروز 8 می صدای انفجارهای مهیب در منطقه «الکسوه» در جنوب دمشق شنیده شده است. جنگنده‌های اسرائیل به مواضعی در حومه دمشق حمله کردند. نخستين ويدئو از انفجار هاي ديشب منتشر شده است.   هدف حملات امشب اسرائیل، یکی از پایگاه‌های ارتش سوریه در الکسوة بوده

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا