ارائه لایحه سیاست دفاعی ۷۱۷ میلیارد دلاری، با هدف رقابت تسلیحاتی با چین و روسیه

به گزارش خبرگزاری رویترز، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه جزئیات مربوط به لایحه سیاست دفاعی ۷۱۷ میلیارد دلاری را ارائه کردند.

 

به گزارش مهر به نقل از رویترز، این لایحه دربردارنده اقداماتی جهت رقابت تسلیحاتی با کشورهای چین و روسیه و راه حلی برای توقف موقت فروش تسلیحات به ترکیه می شود.

 

گفتنی است که کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا قرار است هفته آینده در مورد «قانون مجوز دفاع ملی» (NDAA) بحث و مذاکره کند؛ قانونی که میزان بودجه دفاعی را تصویب کرده و روشهایی برای نظارت بر نحوه مصرف این بودجه تعیین می کند.

 

کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا لایحه مزبور را تا هفته آینده منتشر نخواهد کرد، اما جمهوریخواهانی که ریاست این کمیته را برعهده دارند و همچنین اقلیت دموکرات خلاصه ای از این لایحه را منتشر کرده اند.

 

در لایحه پیشنهادی برای سال مالی ۲۰۱۹، بندهایی همچون وضع تحریمهای جدید علیه صنایع تسلیحاتی روسیه در واکنش به موارد نقض معاهده و ممنوعیت همکاری نظامی و ارائه بودجه بیشتر برای جنگ سایبری پیش بینی شده است.

 

برای مقابله با چین نیز بندهایی جهت ارتقای ظرفیت‌های دفاعی تایوان در این لایحه پیش بینی شده است.

 

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه جزئیات مربوط به لایحه سیاست دفاعی ۷۱۷ میلیارد دلاری را با هدف رقابت تسلیحاتی با کشورهای چین و روسیه و توقف موقت فروش تسلیحات به ترکیه ارائه کردند.

 

این در حالی است که چین برای سال جاری میلادی بودجه نظامی خود را به ارزش ۱۷۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار اختصاص داده است و پیش بینی می شود روند افزایش بودجه با رشد میانگین شش تا هشت درصد در سال های آینده نیز ادامه داشته باشد.

 

و هزینه نظامی روسیه سال گذشته میلادی ۶۶.۳ میلیارد دلار بود که این رقم به معنای ۲۰ درصد کمتر از بودجه نظامی ۲۰۱۶ و اولین کاهش از سال ۱۹۹۸ است.