پوتین هشدار داد: خطر جنگ هسته‎‏ای را نادیده نگیرید!

به گزارش ایتارتاس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در کنفرانس خبری سالانه خود که با حضور ۱۷۰۰ خبرنگار داخلی و خارجی تشکیل شد، گفت: تمایل برای ناچیز انگاشتن تهدید جنگ هسته‌ای در جهان رو به افزایش است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, میلیتاریسم

تسلیم ژاپن به‌فشارهای ترامپ و افزایش بودجه نظامی و خریدهای نظامی از آمریکا

ترامپ تهدید کرده بود اگر دولت ژاپن برای کاستن از تراز تجاری خود با آمریکا از این کشور سلاح نخرد، روی خودروهای وارداتی ژاپنی به آمریکا تعرفه خواهد بست.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, ژاپن, میلیتاریسم

پاسخ قاطع روسیه به ضرب‌الاجل ۶۰ روزه آمریکا و ناتو

به گفته مقامات بلندپایه روس، آمریکا به خوبی می‌داند روسیه به تعهدات خود در قبال پیمان موشکی پایبند است، ولی در صورت خروج واشنگتن، مسکو به آن پاسخ متقابل داده و هرگز منافع ملی خود را فدای توافقات با آمریکا نخواهد کرد.

ادامه »

اکراین, امریکا, جهان, خبر, روسیه, میلیتاریسم, ناتو

احتمال تشکیل ارتش اتحادیه اروپا قوت گرفت

کمیسیون اروپا روز سه شنبه در پی درخواست رئیس جمهوری فرانسه مبنی بر شکل گیری ارتشی واقعی در اروپا به منظور کاهش وابستگی به آمریکا، اعلام کرد که احتمالا ارتش اتحادیه اروپا تشکیل می شود.

ادامه »

اتحادیه اروپا, المان, امریکا, انگلستان, جهان, خبر, سیاسی, فرانسه

آمریکا بزرگترین محموله مهمات را به پایگاه خود در اروپا فرستاد

«راشاتودی» گزارش داد: واشنگتن حدود 100 محموله مهمات به پایگاه هوایی آمریکایی «رامشتاین» در آلمان تحویل داده که بزرگترین محموله‌ای است که از زمان بمباران یوگسلاوی در سال 1999 تاکنون، برای نیروهای آمریکایی در اروپا فرستاده می‌شود.

ادامه »

اتحادیه اروپا, المان, امریکا, جنوب شرق آسیا, جهان, خبر, روسیه, ژاپن, شرق اروپا, لهستان, میلیتاریسم

ارائه لایحه سیاست دفاعی ۷۱۷ میلیارد دلاری، با هدف رقابت تسلیحاتی با چین و روسیه

به گزارش خبرگزاری رویترز، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه جزئیات مربوط به لایحه سیاست دفاعی ۷۱۷ میلیارد دلاری را ارائه کردند.

 

به گزارش مهر به نقل از رویترز، این لایحه دربردارنده اقداماتی جهت رقابت تسلیحاتی با کشورهای چین و روسیه و راه حلی برای توقف موقت فروش تسلیحات به ترکیه می شود.

 

گفتنی است که کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا قرار است هفته آینده در مورد «قانون مجوز دفاع ملی» (NDAA) بحث و مذاکره کند؛ قانونی که میزان بودجه دفاعی را تصویب کرده و روشهایی برای نظارت بر نحوه مصرف این بودجه تعیین می کند.

 

کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا لایحه مزبور را تا هفته آینده منتشر نخواهد کرد، اما جمهوریخواهانی که ریاست این کمیته را برعهده دارند و همچنین اقلیت دموکرات خلاصه ای از این لایحه را منتشر کرده اند.

 

در لایحه پیشنهادی برای سال مالی ۲۰۱۹، بندهایی همچون وضع تحریمهای جدید علیه صنایع تسلیحاتی روسیه در واکنش به موارد نقض معاهده و ممنوعیت همکاری نظامی و ارائه بودجه بیشتر برای جنگ سایبری پیش بینی شده است.

 

برای مقابله با چین نیز بندهایی جهت ارتقای ظرفیت‌های دفاعی تایوان در این لایحه پیش بینی شده است.

 

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه جزئیات مربوط به لایحه سیاست دفاعی ۷۱۷ میلیارد دلاری را با هدف رقابت تسلیحاتی با کشورهای چین و روسیه و توقف موقت فروش تسلیحات به ترکیه ارائه کردند.

 

این در حالی است که چین برای سال جاری میلادی بودجه نظامی خود را به ارزش ۱۷۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار اختصاص داده است و پیش بینی می شود روند افزایش بودجه با رشد میانگین شش تا هشت درصد در سال های آینده نیز ادامه داشته باشد.

 

و هزینه نظامی روسیه سال گذشته میلادی ۶۶.۳ میلیارد دلار بود که این رقم به معنای ۲۰ درصد کمتر از بودجه نظامی ۲۰۱۶ و اولین کاهش از سال ۱۹۹۸ است.