داعش و اندیشه خلافت خراسان در افغانستان

شکست گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه ، وجود فضا و زمینه مناسب برای حضور در افغانستان سبب شده است تا این کشور را محل مناسبی برای فعالیت و خودنمایی خود برگزیند.

ادامه »

اسیای مرکزی, افغانستان, پاکستان, تروریسم, جهان, چک, سوریه, عراق

هشدار عفو بین‌الملل به اروپا درباره همدستی در کشتارهای پهپادی آمریکا

گروه حقوق بشری عفو بین‌الملل در گزارشی هشدار داد کشورهای اروپایی شریک در برنامه حملات پهپادی آمریکا به نوبه خود در قتل‌های غیرقانونی ناشی از این برنامه مسئول هستند.

ادامه »

المان, امریکا, انگلستان, ایتالیا, تروریسم, جهان, خبر, هلند

درگیری تازه در نوار غزه با سه کشته و حدود هزار زخمی

بنا به گفته وزیر بهداشت اسرائیل در جریان تظاهرات فلسطینی‌ها در منطقه مرزی اسرائیل و نوار غزه، طی روز جمعه بر اثر شلیک سربازان اسرائیلی سه فلسطینی کشته و نزدیک به هزار نفر زخمی شدند.

ادامه »

اسراییل, تروریسم, خبر, فلسطین

اذعان به نقش واشنگتن در ایجاد داعش از زبان سیاستمدار آمریکایی

این مقام آمریکایی در یادداشتی در روزنامه ‘اوراسیا ریویو’ که شبکه های مجازی عراق آن را بازنشر دادند گفته که واشنگتن باید به تصمیم اخیر پارلمان عراق که دولت را ملزم به تهیه جدول زمانبندی برای بیرون رفتن نظامیان خارجی از خاک این کشور کرده است، احترام بگذارد.

 

عضو برجسته حزب جمهوریخواه در دفاع از این دیدگاه اذعان کرده است که بوجود آمدن القاعده و داعش حاصل مداخلات آمریکا در عراق بوده است.

 

ران پل گفته پانزده سال از اشغال عراق توسط آمریکا می گذرد، اشغالی که رسانه های آمریکایی در جنایت تبهکارانه جرج بوش در آن و دروغ های که بارها در مورد عراق گفتند شریک هستند در حالی که عراق به هیچوجه تهدیدی برای آمریکا نبود.

 

وی افزود حمله آمریکا به عراق باعث مرگ بیش از 250 هزار شهروند عراقی به طور مستقیم و یک میلیون به طور غیرمستقیم شد و کلیه زیر ساخت های عراق را نابود کرد و این کشور را پس چند دهه توسعه به عقب برد و به دموکراسی دروغینی هم که وعده داده بودیم نرسید.

 

سیاستمدار آمریکایی گفت: بخاطر استفاده آمریکا از اورانیوم فشرده و فسفر سفید عراقی ها تا چند نسل آینده به انواع بیماری های مادرزادی دچار خواهند بود.

 

رون بول گفت: پارلمان عراق اخیرا به تصمیم فوق العاده ای رای دادند که از نخست وزیر (حیدر العبادی ) خواستند جدول زمانی را برای خروج نیروهای آمریکایی از عراق تنظیم کند.

 

وی گفت ظهور داعش و القاعده نتیجه اشغال عراق از سوی آمریکا و ایجاد یک محیط مناسب برای رشد افراط گرایی بوده است و اکنون نیز چیزی با باقی ماندن آمریکا در این کشور درست نخواهد شد بنابراین لازم است به خواسته عراقی ها تن در دهیم و نیروهایمان را به کشور بازگردانیم.
ایرنا

روسیه: آمریکا برخی مناطق سوریه را پناهگاه تروریست‌ها کرده است/بااسناد جعلی سوریه را متهم به‌استفاده از سلاح شیمیایی می‌کنند

معاون وزیر دفاع روسیه گفت: آمریکا از مناطق تحت کنترل خود در سوریه به عنوان پناهگاه تروریست ها استفاده می کند.

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, سوریه

نماینده روسیه در شورای‌امنیت خطاب به آمریکا و انگلیس: حقه‌های کثیف‌تان را کنار بگذارید

واسیلی نبنزیا نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست جاری شورای امنیت در باره آخرین تحولات غوطه شرقی در سوریه به ابهام افکنی‌های آمریکا و انگلیس در این باره پاسخ داد.

ادامه »

امریکا, انگلستان, تروریسم, جهان, خبر, روسیه, سوریه

نمایندگان پارلمان عراق پرونده حضور نظامی آمریکا را باز می کنند

نماینده فراکسیون ائتلاف ملی در پارلمان عراق گفت تعدادی از نمایندگان مجلس ملی این کشور قصد دارند پرونده حضور نظامی آمریکا در خاک این کشور را باز و پیشنهاداتی را برای تصمیم گیری پارلمان در این خصوص مطرح کنند.

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, خبر

«نووستی»: تلاش آمریکا برای انتقال داعشی‌ها به غوطه شرقی

خبرگزاری «نووستی» روسیه، روز گذشته به نقل از احمد خازم، گزارش داد ایالات متحده عناصر گروه تروریستی داعش و دیگر گروه‌ها در ادلب و برخی مناطق را بسیج می‌کند و می‌کوشد که آنها را به «التنف»- که پایگاه نظامی آمریکایی در آنجا مستقر است- منتقل و از آنجا به غوطه شرقی اعزام کند تا طرح‌های

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه