افزایش شمار نظامیان امریکا، ناتو و آلمان در افغانستان

سرپرست وزارت دفاع آلمان چندی پیش در سفر به افغانستان از احتمال افزایش نظامیان آلمانی به این کشور سخن گفته بود اما به تازگی تاکید کرده که شمار نظامیان آلمانی در این کشور به هزار و ۳۰۰ نظامی افزایش خواهد یافت.   به نقل از «دویچه وله»، «اورزولا فون دیرلاین» سرپرست وزارت دفاع آلمان اعلام

ادامه »

افغانستان, المان, امریکا, جهان, خبر, ناتو

تلاش آمریکا برای تجهیز نظامی افراد وابسته به داعش در افغانستان

در حالی که ژنرال بازنشسته افغان طرح آمریکا برای جایگزینی سلاح‌های روسی در افغانستان را «خیانت» علیه مردم این کشور می‌داند برخی کارشناسان روس نیز می‌گویند؛ واشنگتن، تسلیحات را در اختیار افراد وابسته به داعش در افغانستان قرار می‌دهد.

ادامه »

افغانستان, امریکا, خبر, روسیه

«جنبش گذار» و ادامه شمارش معکوس پایان عمر حکومت وحدت ملی در افغانستان

نهاد سیاسی جنبش گذار ضمن تاکید بر شمارش معکوس پایان عمر حکومت وحدت ملی در افغانستان بار دیگر اعلام کرد که دولت کنونی دستاوردی نداشته است و باید زمینه انتقال قدرت فراهم شود.

ادامه »

افغانستان, جهان, خبر

«گاردین»: دادگاه بین‌المللی لاهه باید درباره جرایم جنگی آمریکا در افغانستان تحقیق کند

نشریه انگلیسی «گاردین» در گزارشی نوشت اعزام سربازان بیشتر به افغانستان توسط دولت آمریکا سبب افزایش کشتار غیرنظامیان در این کشور خواهد شد.

ادامه »

افغانستان, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

ادامه حمایت آمریکا از داعش در درگیری با طالبان در شرق افغانستان

به نقل از «آریانا نیوز»، «احمد علی حضرت» رئیس شورای ولایتی ننگرهار گفت در عملیات هوایی آمریکا تنها مواضع طالبان بمباران می‌شود و علیه داعش حمله‌ای صورت نمی‌گیرد.

 

به گفته اعضای شورای ولایتی ننگرهار افراد وابسته به گروه داعش در شهرستان «خوگیانی» این ولایت چند روستا را تحت کنترل خود درآورده‌اند.

 

همچنین شورای ولایتی ننگرهار، دولت افغانستان را نیز به حمایت از داعش و سکوت درباره پیشروی این گروه تروریستی در این ولایت متهم می‌کند.

 

از سوی دیگر، در ماه‌های اخیر مقامات افغان و خارجی اعلام کرده‌اند که عملیات مشترک نیروهای امنیتی افغان و خارجی در ننگرهار به منظور سرکوب گروه تروریستی داعش ادامه دارد.

 

گفتنی است که شهرستان خوگیانی ولایت ننگرهار بارها صحنه درگیری بین داعش و طالبان بوده است.

 

اخیرا نیز «لالی حمیدزی» نماینده ولایت قندهار در پارلمان افغانستان اظهار داشت :«معصوم استانکزی» رئیس اداره امنیت ملی افغانستان «مسئول پروژه داعش» است.

 

«ظاهر قدیر» نماینده ننگرهار در پارلمان افغانستان نیز چندی پیش آمریکا را منجی داعش در درگیری با طالبان خوانده بود.

 

وی با اشاره به یکی از درگیری‌های طالبان و داعش در ننگرهار گفته بود که شمار زیادی از اعضای وابسته به داعش در محاصره طالبان قرار داشتند، اما هواپیماهای آمریکایی و نیروهای ویژه، طالبان را هدف قرار دادند.
تسنیم

دولت پاکستان برای آرام کردن اوضاع در پایتخت دست به دامان ارتش شد

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پس از درخواست دولت پلیس و نیروهای مسلح ارتش پاکستان امروز(یکشنبه) در خیابان‌های اسلام آباد  مستقر شده‌اند تا از بازگشت ناآرامی به شهر جلوگیری کنند. از ششم نوامبر سال جاری میلادی اعضای گروهی موسوم به ” جنبش لبیک یا رسول الله پاکستان” در بخش‌های از شهر دست به تحصن زده و

ادامه »

پاکستان, جهان, خبر

حامد کرزای: آمریکا از کشتار مردم بی‌گناه افغانستان دست بردارد

اخیرا جنگنده‌های آمریکایی شهرستان «موسی‌قلعه» در ولایت هلمند را هدف حملات هوایی قرار دادند که در نتیجه بیش از 10 غیرنظامی افغان شامل زنان و کودکان کشته شدند.   حامد کرزای رئیس جمهور سابق افغانستان در واکنش به این حملات در صفحه توییتر خود نوشت: حملات هوایی آمریکا به موسی‌قلعه را محکوم می‌کنیم و از

ادامه »

افغانستان, امریکا, جهان, خبر

افشاگری خبرنگار نیویورک تایمز علیه اوباما/ اوباما عامدانه قدرت القاعده را کم‌اهمیت جلوه داد

یکی از روزنامه‌نگاران سرشناس نیویورک تایمز فاش کرد، دولت اوباما عامدانه قدرت القاعده را در آستانه حضور مجدد در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ کم‌اهمیت جلوه داد.   به نقل از پایگاه نیوزمکس، خانم روکمینی کالیماچی، روزنامه‌نگار آمریکایی-رومانیایی نیویورک تایمز در جریان مراسمی در “بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها” این اظهارات را بیان کرد.   این روزنامه‌نگار

ادامه »

افغانستان, امریکا, جهان, خبر

بار دیگر دیوان بین‌المللی کیفری بررسی جرایم جنگی در افغانستان را خواستار شد

به گزارش افق، «فاتو بنسودا» دادستان دیوان بین‌المللی کیفری، بار دیگر خواستار بررسی جرایم جنگی در افغانستان شد و گفت که برای تحقیق در این زمینه، برای وی مجوز صادر شود.   وی افزود که در صورت صدور مجوز، تحقیقات در مورد جرایم احتمالی جنگی و ضدبشریت در افغانستان به صورت بی‌طرفانه و مستقل انجام

ادامه »

افغانستان, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, هلند