اخراج ییمی اُکِسوُن، رهبر حزب دموکرات‌های سوئد از ترکیه

رهبر حزب دموکرات‌های سوئد، ییمی اُکِسوُن به نقل از منابعی در ترکیه، امروز به دلیل پخش اعلامیه‌هایی در مرز یونان و ترکیه، توسط پلیس ترکیه مورد بازجویی قرار گرفت و برای اخراج به سوئد به فرودگاه استانبول منتقل شد.

 

به گزارش رادیو سوئد؛ این خبر را در آغاز، حزب دموکرات‌های سوئد در اطلاعیه‌ای بازداشت او توسط پلیس ترکیه اعلام کرد،

 

ییمی اوکه‌سون، رهبر حزب دموکرات‌های سوئد، روز گذشته با حضور در مرز یونان و ترکیه که محل تجمع تعداد کثیری پناهنده برای ورود به اروپا از طریق یونان است، علیه پناهندگی به سوئد از جمله در میان پناهجویان به پخش اعلامیه پرداخت.

 

در این اعلامیه آمده است که سوئد دیگر امکان پذیرش پناهنده را ندارد. اوکه‌سون در گفتگویی با تلویزیون سوئد نیز بر این نکته که سوئد گنجایش پذیرش پناهندگان بیشتری را ندارد تاکید می‌کند.

 

وی می‌گوید ما یعنی سوئد با مشکلات یزرگی در زمینه پناهندگی از جمله در پی موج پناهندگی به سوئد در سال ۲۰۱۵ روبه رو هستیم و باید به جای پذیرش پناهندگان جدید نخست این مشکلات را حل کنیم.

 

در محل به اصطلاح امضای اعلامیه‌ای که ییمی اوکه‌سون در مرز ترکیه و یونان پخش کرده چنین آمده است: حزب دموکرات‌های سوئد و مردم سوئد. در این زمینه اعتراض شده که حزب دموکرات های سوئد چرا خودش را نماینده‌ی مردم سوئد خوانده است و حتی یک وکیل ایرانی‌تبار سوئدی از ییمی اوکه‌سون به اتهام نشر اکاذیب به مقامات قضایی شکایت کرده است.

 

چند حزب دیگر پارلمان سوئد این اقدام تبلیغاتی رهبر حزب دموکرات‌های سوئد را مورد انتقاد قرار داده و آن را اقدامی ناشایست و اسف‌بار توصیف کرده‌اند. از سوی دیگر رهبری حزب مودرات به این اقدام انتقاد نکرده است. رهبر حزب مودرات خود در حالی که تصویری از وی با لباس شکار انتشار یافته از ضرورت بستن مرزهای اروپا به روی پناهندگانی که از ترکیه عازم اروپا شده‌اند و در مرز یونان از ورود آنها جلوگیری شده است، صحبت می‌کند. رهبر حزب مودرات اقدام اوکه سون یعنی پخش اعلامیه را یک اقدام نمادین توصیف کرده است. همچنین به گزارش خبرگزاری ت ت، رهبر حزب دموکرات‌ مسیحی از اظهار نظر در این زمینه خودداری کرده است.

کشته و زخمی‌شدن ده‌ها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه در ادلب

منابع وابسته به مخالفان سوری از کشته و زخمی شدن دهها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه به آنها در استان ادلب خبر دادند.

ادامه »

اروپا, المان, انگلستان, پناهجویی, ترکیه, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, فنلاند

اتحادیه اروپا تهدیدی “بسیار بد” برای آمریکاست

دونالد ترامپ در سخنرانی خود در جمع فرماندهان آمریکایی در کاخ سفید درباره اتحادیه اروپا، ناتو، تسلیحات هسته‌ای و همچنین مسائل سیاسی و اقتصادی داخلی آمریکا صحبت کرد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, امریکای شمالی, پناهجویی, جهان, چین, خبر, روسیه, ناتو