رییس حزب مخالف دولت ترکیه: اردوغان مسوول بحران سوریه است

«کمال قلیچدار اوغلو» رییس حزب «جمهوری خواه خلق ترکیه» روز سه‌شنبه با انتقاد از سیاست‌های «رجب طیب اردوغان» در منطقه، مدعی شد که وی مسؤول بحران سوریه است.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, دخالت نظامی, روسیه, سوریه

رد درخواست به تعویق انداختن دادگاه فساد علیه نتانیاهو

دادستان کل اسرائیل، ایشیچای مندلبلت، درخواست به تعویق انداختن دادگاه فساد علیه نخست وزیر اسراییل، بنیامین نتانیاهو که قرار است در روز هفدهم مارس برگزار شود را، رد کرد.

ادامه »

اسراییل, جهان, خاورمیانه, خبر, سیاسی, فساد

۱۶۰ نماینده عراقی خواستار اخراج نظامیان آمریکایی شدند

نماینده ائتلاف «الفتح» عراق از درخواست ۱۶۰ نماینده این کشور برای اخراج نظامیان تروریست آمریکایی خبر داد.

 

به گزارش افکارنیوز، نماینده ائتلاف «الفتح» عراق از درخواست ۱۶۰ نماینده این کشور برای اخراج نظامیان تروریست آمریکایی خبر داد و گفت شرایط برای تصویب قانون مرتبط با آن فراهم است.

 

احمد الکنان اعلام کرد بیش از ۱۶۰ نماینده قانون اخراج آمریکایی ها را به امضا رسانده اند که از میان آنها، نمایندگان اهل تسنن نیز به چشم می خورند.

 

پیشتر، «همام التمیمی» نماینده این ائتلاف تأکید کرده بود که عراق نیازی به تصویب قانون برای اخراج نظامیان ندارد؛ چرا که بغداد توافقی با واشنگتن دارد که در آن تأکید شده عراق هیچ نیازی به نیروی جنگی خارجی ندارد.

 

وی همچنین گفته بود نخست وزیر عراق می‌تواند در صورتی که این کشور نیازی به مستشار نظامی داشته باشد، این درخواست را مطرح کند و مسئولیت اخراج نیروهای خارجی از عراق برعهده عادل عبدالمهدی، نخست وزیر این کشور است.

 

نیرو‌های آمریکایی پس از وقایع ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۴ و تسلط داعش بر بخش‌های گسترده‌ای از خاک عراق، با ادعای مبارزه با تروریسم و داعش و با راه انداختن ائتلافی، به عراق بازگشتند.

آغاز به کار ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس تنها با حمایت سه کشور

ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس که هدف ادعایی خودش را تأمین امنیت عبور و مرور کشتی‌های تجاری در تنگه هرمز و خلیج فارس اعلام کرده رسماً آغاز به کار کرده است.

ادامه »

استرالیا, امریکا, انگلستان, ایران, بحرین, جهان, خاورمیانه, خبر

روسیه: ۷ هزار داعشی همچنان در سوریه و افغانستان فعال هستند

معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد در حال حاضر حدود ۷۰۰۰ داعشی در سوریه و افغانستان فعالیت می‌کنند.

ادامه »

اسیای مرکزی, افغانستان, تاجیکستان, ترکمنستان, تروریسم, جهان, خاورمیانه, روسیه, سوریه, عراق