اختلافات ترکیه و آمریکا در مورد منطقه امن در سوریه

جیمز جفری بر این باور است که در تداوم مسیر گفت‌وگوهای واشنگتن – آنکارا٬ چند مشکل و اختلاف نظر مهم٬ نیاز به بررسی دارد.

 

به نقل از پایگاه خبری تحلیلی gazeteduvar، جیمز جفری نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در پرونده سوریه٬ دیروز و در مرکز مطالعات خاورمیانه واشنگتن اعلام کرد: بین ترکیه و نیروهای سوریه دموکراتیک٬ در مورد شمال سوریه٬ گونه‌ای تفاهم و توافق نانوشته و اخلاقی وجود دارد.

 

جفری افزود: موضوع ایجاد منطقه امن در شمال سوریه٬ موضوع مهمی است. در برخی مسائل با ترکیه به نتیجه رسیده‌ایم اما چند مشکل و اختلاف نظر مهم٬ نیاز به بررسی دارد.

 

وی در ادامه افزود: با ترکیه در دو موضوع مهم اختلاف نظر داریم. اول این که نیروهای ی.پ.گ باید تا کجا عقب‌نشینی کنند و آرایش دفاعی آن‌ها به چه شکلی باشد. دوم این که تسلیحات و مهماتی که برای مبارزه با داعش در اختیار آنها گذاشته شده٬ باید به چه شکلی و بر اساس چه برنامه ریزی خاصی پس گرفته شود.

 

جفری همچنین بر این مساله تاکید کرد که قرار نیست در منطقه امن شمال سوریه نیروهای اروپایی حضور داشته باشند. اگر چه جفری قبلاً به این موضوع اشاره کرده بود که احتمالاً گروه‌هایی از کماندوهای فرانسوی و انگلیسی در شمال سوریه حضور پیدا کنند، اما دیروز رسماً و صراحتاً اعلام کرد که چنین چیزی در دستور کار نیست.

 

این اظهارات جیمز جفر در حالی بیان شده که چهار سفر طولانی او به ترکیه و دیدارهای متعدد او با مقامات سیاسی٬ نظامی و امنیتی ترکیه در مورد شمال سوریه به نتیجه نرسیده و علاوه بر این٬ در ماه‌های اخیر به خاطر مساله اس ۴۰۰ و هواپیماهای اف ۳۵ بین آمریکا و ترکیه٬ تنش سیاسی جدی به وجود آمده است.
تسنیم

بوئینگ از سال ۲۰۱۷ از نقص نرم‌افزاری خود آگاه بوده است

مطابق گزارش دو نماینده کنگره شرکت بوئینگ نسبت به نقص نرم افزاری خود از سال ۲۰۱۷ اطلاع داشته است ولی تصمیم گرفته که رفع مشکل را تا ۲۰۲۰ به تعویق بیاندازد.

ادامه »

اتیوپی, امریکا, امریکای شمالی, اندونزی, جهان, حقوق بشر, خبر