احزاب مخالف سودان: بی‌توجهی به خواست‌های مردم پذیرفتنی نیست

‘نیروهای اعلام آزادی و تغییر’ سودان در واکنش به سخنرانی سپهبد ‘عبدالفتاح برهان’ رییس جدید شورای نظامی انتقالی، نسبت به بی توجهی به خواسته های واضح ملت هشدار دادند.

 

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ‘روسیا الیوم’، نیروهای اعلام آزادی و تغییر که تعدادی از احزاب مخالف و اتحادیه اصناف سودان عضو آن هستند شنبه شب در بیانیه ای با اشاره به این که سخنان رییس شورای نظامی انتقالی هیچ یک از خواسته های ملت را پاسخ نمی‌دهد، تاکید کردند که به اعتراضات خود تا تحقق تمام خواسته هایشان ادامه می‌دهند.

 

این نیروها در بیانیه خود با تاکید بر این که انقلاب تنها با تغییر چهره ها پایان نمی گیرد، خواستار بازداشت تمام رییسان دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی، تغییر در ساختار دستگاه امنیتی و افزایش مدت زمان دوره انتقالی به چهار سال شدند.

 

نیروهای اعلام آزادی و تغییر همچنین خواستار انحلال تمام شبه نظامیان وابسته به نظام سابق از جمله دفاع مردمی و پلیس مردمی شدند و بر ضرورت برداشتن تمام قوانین محدود کننده آزادی که مخالف حقوق بشر و پیمان های بین المللی است، تاکید کردند.

 

مخالفان در ادامه مطالبات خود، اعلام کردند: تمام رهبران فاسد در دستگاه ها و نیروهای نظامی که متهم به ارتکاب جرایم در دارفور، جبال النوبه ، جنوب نیل و دیگر مناطق کشور هستند، باید فورا بازداشت و محاکمه شوند.

 

در این بیانیه همچنین بر ضرورت انحلال تمام دستگاه ها و موسسات نظام و بازداشت تمام رهبرانی که در قتل و فساد مالی دست داشته اند و همچنین آزادی تمام زندانیان سیاسی و نظامی تاکید شد.

 

چرا مصر از «ناتوی عربی» خارج می‌شود؟ /سیلی‌های سیسی به ترامپ

رئیس‌جمهوری مصر با تصمیم‌های خود برای خروج از «ناتوی عربی» و خرید هواپیماهای پیشرفته «سوخوی ۳۵ روسیه» به جای جنگنده‌های «اف ۱۶» و «اف ۳۵» آمریکا، دو سیلی محکمی را بر همتای آمریکایی خود زد.

ادامه »

اردن, اسراییل, الجزایر, امارات, امریکا, ایران, ترکیه, جهان, خاورمیانه, روسیه, سوریه, شمال افریقا, عراق, عربستان سعودی, مصر, مقاله