احتمال محاکمه انگلیس به خاطر دست‌داشتن در کشتار غیرنظامیان

تحقیقاتی که طی مدت دو سال صورت گرفته، نشان می‌دهد که کارکنان ارتش انگلیس ممکن است به دلیل کشتار غیرنظامیان در حملات پهپادی در کشورهایی چون یمن و سوریه و احتمال دست داشتن در جرایم جنگی آمریکا، محاکمه شوند.

 

به نقل از روزنامه ایندیپندنت، این تحقیقات که از سوی گروه پارلمانی همه احزاب انگلیس در خصوص پهپادها صورت گرفته، حاکی از آن است که شمار عملیات انجام شده در عراق، سوریه، یمن، پاکستان و سومالی که انگلیس در آن‌ها شرکت کرده، روندی افزایشی داشته است.

 

در گزارش این تحقیقات آمده است، وزارت دفاع انگلیس علاوه بر انجام حملات خود، به عملیات آمریکا و سایر متحدانش نیز کمک می‌کند؛ عملیاتی که ممکن است ناقض قوانین ملی و بین‌المللی باشند.

 

مایکل کلارک، رییس گروه پهپادهای پارلمان انگلیس اظهار کرد، انگلیس با کشورهایی نظیر عربستان،‌امارات و قطر همکاری می‌کند که “بر مبنای استانداردهای قوانین ناتو فعالیت نمی‌کنند و همین امر احتمال همدستی این کشور در حملات پهپادی غیرقانونی بر مبنای معیارهای انگلیس را افزایش می‌دهد”.

 

وی تاکید کرد که در همه حملات هوایی باید جانب احتیاط برای جلوگیری از تلفات غیرنظامیان رعایت شود.

 

گروه پارلمانی پهپادها طی این تحقیقات مدارکی را از اقدامات نظامی انگلیس بدون داشتن مجوزهای پارلمانی به دست آورده است و بر مبنای این یافته‌ها نتیجه گرفته است که دولت فعلی این کشور مجوزهای پارلمانی را برای همکاری با متحدانش لازم نمی‌داند.

ایسنا

ژنرال آمریکایی: قصد ترکیه برای خرید اس ۴۰۰ روسیه خطری برای اف-۳۵‌های ناتو است

یکی از ژنرال‌های ارشد نیروهای هوایی ارتش آمریکا در اروپا گفت، برنامه‌های ترکیه برای خرید اس-۴۰۰ از روسیه این امکان را به روسیه می‌دهد تا پرواز جنگنده‌های اف-۳۵ را در اروپا رصد کند و این تهدیدی برای ائتلاف نظامی ناتو است.   به گزارش خبرگزاری رویترز، ژنرال تاد وولترز، مقام ارشد نیروی هوایی ارتش آمریکا

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, روسیه

ثبت‌ ۴۸ رای لازم درداخل حزب محافظه‌کار برای به‌چالش‌کشیدن رهبری‌«می»

به گزارش ایرنا، کمتر از ۲۴ ساعت پس از ورود دونالد ترامپ به انگلیس، انتشار گفت و گوی او با نشریه سان مثل بمب در رسانه‌های بریتانیا منفجر شد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

نخست وزیر ایتالیا: ما هیچ هزینه بیشتری برای ناتو نمی‌کنیم

‘جورپه کنته’ نخست وزیر ایتالیا پس از اجلاس ناتو در بروکسل وادعای ترامپ مبنی بر اینکه کشورهای عضو ناتو با افزایش بودجه نظامی موافقت کردند، اعلام کرد : ایتالیا هیج هزینه اضافی برای ناتو نخواهد کرد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایتالیا, جهان, خبر, غرب اروپا, ناتو

گاردین: پیام ترامپ در سفر به انگلیس جنگ و درگیری است

گاردین می‌نویسد: اولین رئیس‌جمهوری امریکا یک‌صد سال پیش به انگلیس سفر کرد. «وودرو ویلسون» برای شرکت در کنفرانس صلح پاریس پس از پایان جنگ جهانی اول وارد انگلیس شد. او در این سفر دو هدف را دنبال می‌کرد: در اروپای ویران‌شده صلح و نظم جهانی را بر مبنای قانون ایجاد کند.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا