احتمال شیوع کرونا در لس‌آنجلس قبل از ووهان در چین

موارد ابتلا به کروناویروس در آمریکا، ممکن است خیلی زودتر از شناسایی اولین مورد در این کشور و پیش از شناسایی آن در ووهان، شیوع یافته باشد.

 

به گزارش رادیو بین‌المللی چین و به نقل از “لوس‌آنجلس تایمز”، دانشگاه کالیفرنیا واقع در لس‌آنجلس ۱۰ سپتامبر اعلام کرد با توجه به آنکه از اواخر دسامبر سال گذشته میزان مراجعه بیماران مبتلا به سرفه و نارسایی حاد تنفسی به بیمارستان این دانشگاه مراجعه کردند در مقایسه با سال‌های گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته، محققان این دانشگاه حدس می‌زنند که کروناویروس پیش از تأیید رسمی اولین مورد در آمریکا در لس‌آنجلس شیوع یافته بوده است.

 

در جدیدترین بررسی این دانشگاه، محققان این دانشگاه به اتفاق همکاران خود از دانشگاه واشنگتن بیش از ۱۰ میلیون پرونده الکترونیکی بیماران از اول دسامبر ۲۰۱۹ تا ۲۹ فوریه ۲۰۲۰ به بیمارستان دانشگاه کالیفرنیای لس‌آنجلس مراجعه کرده اند را مورد ارزیابی قرار دادند و با پرونده های مدت مشابه ۵ سال پیش از آن مقایسه کردند.

 

نتیجه بررسی نشان می‌دهد از ۱ دسامبر ۲۰۱۹ تا ۲۹ فوریه ۲۰۲۰، درصد بیمارانی که با علامت سرفه به بخش سرپایی بیمارستان مراجعه کرده‌اند، نسبت به مدت مشابه در پنج سال گذشته به میزان بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است. علاوه بر این، درصد بیمارانی که طبق گزارش بخش اورژانس بیمارستان در این مدت با علامت سرفه به آن بخش مراجعه کردند، و درصد بیمارانی که با علامت نارسایی حاد تنفسی بستری شده‌اند نیز در مقایسه با مدت مشابه پنج سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

 

محققان می‌گویند همین موارد نشان می‌دهد پیش از شناسایی نخستین موارد ابتلا به کروناویروس در آمریکا و توانایی این کشور در تشخیص آن، ممکن است این بیماری در جامعه آمریکا شیوع یافته باشد.

جنگل‌های غرب آمریکا همچنان می‌سوزند

از ابتدای هفته تاکنون ده کشته در بوت کشف شده است. از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار جنگل در کالیفرنیا سوخته که یک رکورد است و فصل آتش‌سوزی در ماه نوامبر نیز ادامه خواهد داشت.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, محیط زیست

واشنگتن پست؛ «مایک پمپئو، بدترین وزیر خارجه تاریخ آمریکاست»

«مایک پمپئو، بدترین وزیر خارجه تاریخ آمریکاست»، واشنگتن پست با تحلیل عملکرد دیپلماتیک پمپئو از زمان عهده دار شدن وزارت خارجه آمریکا به این نتیجه رسیده است.

ادامه »

اپارتایت, امریکا, امریکای شمالی, ایران, تحلیل, جهان, چین, حقوق بشر, سازمان بهداشت جهانی

چین بر راه توسعه صلح‌آمیز و سیاست دفاعی نظامی پایبند است

آمریکا در ۲۰ سال گذشته، جنگ‌ها و عملیات نظامی غیرقانونی علیه کشورهایی همچون عراق، سوریه و لیبی برپا کرده که موجب کشته شدن بیش از ۸۰۰ هزار و آواره شدن میلیون‌ها نفر شده است.

ادامه »

امپریالیسم, امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, خبر, سوریه, شرق آسیا, عراق, لیبی

ان بی س؛ ۱۲ میلیون آمریکایی سلامتی و خانه‌های خود را از دست داده در انتظار یارانه بیکاری هستند

با بدتر شدن شرایط اقتصادی و از بین رفتن بسیاری از کسب و کارها در آمریکا درخواست‌های مردم برای دریافت یارانه بیکاری به طور چشمگیری در حال افزایش است.

ادامه »

اجتماعی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, فقر