کوربین: تنها به یک شرط با «می» مذاکره می‎کنم

جرمی کوربین رهبر حزب اپوزیسیون انگلیس می‌گوید تنها به شرطی حاضر به گفتگو با ترزا می نخست‌وزیر این کشور است که وی گزینه «خروج بدون حصول توافق با اتحادیه اروپا» را از روی میز مذاکره بردارد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

زاسپکین: احتمال جنگ هسته‌ای/ نهایتا نیروهای ترکیه سوریه را ترک می‌کنند

سفیر روسیه در بیروت با اشاره به تلاش مسکو برای توسعه نقش خود در لبنان تاکید کرد، عملکرد آمریکا در منطقه به گونه‌ای است که جهان را به سوی جنگ سوق می‌دهد.

ادامه »

اکراین, امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, گرجستان, لبنان, هندوستان

لغو صدها پرواز در فرودگاه‌های آلمان همزمان با افزایش اعتصاب‌ها

همزمان با اعتصاب کارمندان امنیتی فرودگاه‌های آلمان به خاطر اختلافات شدید بر سر دستمزدشان، صدها پرواز در هشت فرودگاه آلمان از جمله فرودگاه فرانکفورت که شلوغ‌ترین فرودگاه این کشور محسوب می‌شود، امروز سه‌شنبه لغو شد.

ادامه »

المان, جهان, خبر, غرب اروپا, کارگری

اتریش هم ورود مقام ترکیه ای را ممنوع کرد

خبرگزاری رویترز خبر داد که دولت اتریش مانع ورود وزیر اقتصاد ترکیه برای شرکت در مراسم نخستین سالگرد کودتای نافرجام ترکیه شد.

 
رویترز امروز دوشنبه به نقل از سخنگوی وزارت امور خارجه اتریش نوشت: سباستین کورتس وزیر امور خارجه، ورود وزیر اقتصاد ترکیه (نهاد زیبکچی) به کشور را ممنوع کرده است. وی با اشاره به گستردگی مراسم فوق افزود که سفر وزیر ترکیه ای ‘تهدید کننده امنیت و نظام عمومی اتریش’ است.

 
جمعه پیش هلند نیز با سفر طغرل ترکش (Tugrul Turkes) معاون نخست وزیر ترکیه برای شرکت در مراسمی مشابه مخالفت کرده بود و سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه تصمیم دولت هلند را اشتباه خواند.

 
چهارشنبه پیش نیز طرح توقف مذاکرات پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا در نشست مجمع عمومی این اتحادیه در شهر استرازبورگ فرانسه پیشنهاد شد و روز پنجشنبه با 64 رای منفی، 477 رای مثبت و 97 رای ممتنع از مجموع 638 عضو پارلمان اروپا به تصویب رسید.
ایرنا

راهپیمایی اعتراضی کم‌سابقه در استانبول علیه “رهبر خودکامه”

راهپیمایی اعتراضی ترکیه که با نام “راهپیمایی برای عدالت” و علیه آنچه “رهبری به شیوه خودکامه” خوانده شده، روز یکشنبه نهم ژوئیه، به شهر استانبول رسید. خبرگزاری فرانسه راهپیمایی روز یکشنبه استانبول را بزرگترین تظاهرات اعتراضی علیه اردوغان از سال ۲۰۱۳ به این سو توصیف کرده است. همچنین هواداران کمال قلیچ داراوغلو این راهپیمایی را

ادامه »

ترکیه, جهان, خبر

نیویورک تایمز: آمریکا؛ قدرت مسلط دیروز و قدرت منزوی امروز

نیویورک تایمز روز گذشته در گزارشی نوشت: آمریکا زمانی قدرت مسلط و غالب جهان بود؛ اما اجلاس سران ‘گروه 20’ در هامبورگ آلمان ثابت کرد که آمریکا امروز در جهان منزوی است.   این نشریه آمریکایی می افزاید: سالیان درازی بود که آمریکا همواره نیروی غالب و مسلط در جهان بود و دستور کار تمامی

ادامه »

المان, امریکا, جهان, خبر, روسیه

گسترش تظاهرات همزمان با آغاز نشست گروه 20 / زخمی‌شدن 130 مامور پلیس

هم‌زمان با آغاز نشست سران کشورهای گروه 20 در هامبورگ اعتراضات مردمی و سندیکایی نیز گسترده‌تر شده و در درگیری‌های پیش آمده علاوه بر ده‌ها معترض، تاکنون 130 پلیس نیز زخمی شده‌اند.   به گزارش رسانه‌های محلی آلمان، دست‌کم 130 مامور پلیس با تداوم اعتراضات در سراسر هامبورگ هم‌زمان با برگزاری نشست سران کشورهای گروه

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, المان, جهان, خبر

ترکیه مذاکرات وحدت قبرس شمالی و جنوبی را به شکست کشاند

به گزارش دویچه‌وله، علیرغم تلاش دبیرکل سازمان ملل برای رسیدن به یک نتیجه مشخص در مذاکرات قبرس این گفت‌وگوها بدون نتیجه پایان گرفت. این مذاکرات با امید تلاش برای وحدت قبرس شمالی و جنوبی آغاز شده بود.   «متاسفم که اعلام کنم علیرغم تمامی تلاش‌ها این کنفرانس بدون نتیجه پایان گرفت.» آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان

ادامه »

ترکیه, جهان, خبر