سئول برای مقابله با تعرفه‌های آمریکا تمام امکانات ممکن را بکار می‌گیرد

وزیر دارایی کره جنوبی گفت کشورش برای مقابله با تعرفه های آمریکا بر واردات فولاد و آلومینیوم، تمام امکانات ممکن خود را بکار می گیرد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, جهان, چین, کانادا, کره جنوبی, مکزیک

اتریش طرح تعرفه آمریکا را بر واردات آلومینیوم و فولاد محکوم کرد

«سباستین کورتس» صدر اعظم اتریش تصمیم جدید دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای اعمال تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم را محکوم کرد.

 

تصمیم ترامپ برای اعمال چنین تعرفه هایی بسیاری ازکشورها و اعضای سازمان تجارت جهانی را نگران کرده است و بتازگی صدر اعظم اتریش نیز با پیوستن به مخالفان این تصمیم، آن را «بیهوده» توصیف کرد.

 

خبرگزاری اسپوتنیک امروز (پنجشنبه) به نقل از روزنامه اتریشی «کوریر» (Kurier) گزارش داد: کورتس بعد از نشست کابینه درباره اجرای اعمال تعرفه های جدید توسط آمریکا گفت: بهتر خواهد بود اگر بتوانیم خود را از همه این مسائل دور نگه داریم.

 

وی بعد از بررسی موشکافه این تصمیم دولت آمریکا هشدار داد، همه طرف ها در جنگ تجاری حاصل از آن شکست خواهند خورد.

 

صدر اعظم اتریش بعد از نشست کابینه گفت: امیدواریم واکنش ها به این تصمیم در نهایت باعث تغییر آن شود. ما نمی توانیم این تصمیم بیهوده را بپذیریم.

 

مقام اتریش تلاش می کنند دولت ترامپ را در وهله نخست از اعمال تعرفه ها بازدارند و در خصوص واکنش شدید اتحادیه اروپا در صورت عملی شدن آن تهدید کرده اند.

 

کمیسیون اروپا هنوز در واکنش به تعرفه های تنبیهی آمریکا واکنش نشان نداده است اما گزینه های چندی را مطرح کرده است.

 

«سیسلیا مالمستورم» (Cecilia Malmstrom) کمسیونر تجاری اتحادیه اروپا از آمریکا خواسته است «در این مساله بازنگری کند».

 

برخی کشورهای اروپایی تهدید کرده اند با اعمال تعرفه های مشابهی بر کالاهای آمریکایی به این تصمیم دولت آمریکا واکنش نشان خواهند داد.

 

به گزارش ایرنا، تصمیم ترامپ برای اعمال تعرفه های فولاد و آلومینیوم در راستای انتقادهای قبلی وی درباره ناعادلانه بودن فعالیت های تجاری با برخی کشورها است که تاکنون با مخالفت هایی مواجه شده است.

 

به غیر از ابراز نگرانی کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی برخی کشورها نیز این تصمیم را نگران کننده خوانده و آن را آغاز جنگ تجاری توصیف کرده اند.

 

«بریجیت زایپریس» وزیر اقتصاد آلمان اوضاع را با توجه به تصمیم ترامپ، نگران کننده خواند و اعلام کرد که اتحادیه اروپا برای واکنش مناسب به این مساله آمادگی خواهد داشت.

 

«ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در این باره گفت: اتحادیه اروپا باید منسجم برابر این طرح ترامپ بایستد، چرا که نمی توانیم در گوشه ای بنشینیم و نظاره گر به حاشیه راندن صنعت در اروپا باشیم و ده ها هزار فرصت شغلی در اروپا از دست برود، اروپا نیازمند دفاع از خود است.

 

مهلت 90 روزه اتحادیه اروپا به واشنگتن برای معافیت از تعرفه‌ها / واکنش آلمان، کره جنوبی و چین در این رابطه

اتحادیه اروپا هشدار داد در صورتی که آمریکا کشورهای این اتحادیه را از تعرفه های جدید بر واردات فولاد و آلومینیوم معاف نکند، تا 90 روز دیگر برای اقدامات پادمانی براساس قوانین سازمان تجارت جهانی اقدام خواهند کرد.   به گزارش خبرگزاری رویترز، «سیسیلیا مالمستروم» کمیسر بازرگانی اتحادیه اروپا که روز شنبه با رابرت لایتهایز

ادامه »

آلمان, اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, جهان, چین, خبر

این ۲۵ هزار میلیارد تومان کجاست؟

چند موسسه اعتباری غیرمجاز طی سال‌های اخیر توانسته‌اند ۲۵ هزار میلیارد تومان از مردم جذب کنند. اعلام رسمی این است که بانک مرکزی در دو سال اخیر حداقل ۲۰ هزار میلیارد تومان خط اعتباری برای جبران خسارت سپرده‌گذاران این موسسات اختصاص داده است. جدای از هر حاشیه‌ای سوال اینجاست که این ۲۵ هزار میلیارد تومان

ادامه »

اقتصادی, ایران, فساد, گزارش