شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

مقام آلمانی: تحریم‌ها علیه روسیه موفق نبوده و باید کاهش یابند

به نقل از روزنامه “دی ولت” آلمان، ” مانوئلا اشوسیگ”، معاون حزب سوسیال دموکرات آلمان خواستار آمادگی برای مذاکرات بیشتر با روسیه کاهش تحریم های اروپا علیه مسکو شد.

ادامه »

المان, تشنج زدایی, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا

مخالفان «می» در انتخابات شورای محلی انگلیس پیروز شدند

نتایج منتشرشده از انتخابات محلی و انتخابات مربوط به‌گزینش شهرداران شماری از شهرهای انگلیس، ولز و اسکاتلند، در روز شنبه مؤید پیروزی حزب کارگر و مخالف حزبی تزرا می نخست وزیر کنونی این کشور است.   به گزارش روز شنبه ایرنا، بر اساس نتایج اعلام‌شده، حزب کارگر به رهبر جرمی کوربین با 2 هزار و

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

گروه جدایی‌طلب “اتا” در اسپانیا انحلال کامل خود را اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه (۲ مه/۱۲ اردیبهشت) سازمان زیرزمینی “اتا” که در منطقه باسک اسپانیا سال‌ها برای استقلال از دولت مرکزی اسپانیا مبارزه کرده بود، به طور کامل به فعالیت خود خاتمه داد.

ادامه »

اسپانیا, جهان, خبر, غرب اروپا

اتحاد ترکیه و روسیه برای مقابله با آمریکا ضروری است

ییغیت بولوت مشاور ارشد رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه گفت: اتحاد روسیه و ترکیه برای مقابله با آمریکا ضروری است و دو کشور با بهره مندی از تکنولوژی شرق می توانند موجب ناکامی پروژه های آمریکای در منطقه خاورمیانه و خنثی شدن تحریم های غرب شوند.

 

ییغیت بولوت با حضور در برنامه زنده ‘بررسی عمیق’ شبکه تلویزیونی تی.آر.تی خبر در سخنانی به تحلیل دیدگاه های استعماری غرب پرداخت و اظهار کرد: ترکیه کشوری نیست که از صد سال پیش متولد شده باشد، بلکه ملت ترک هزاران سال در این منطقه زندگی کرده و ریشه دار است و البته روسیه نیز وضعیتی مشابه ما دارد.

 

وی بیان کرد: در مقابل ترکیه و روسیه، کشورهای اروپایی و آمریکا وجود دارند که به هیچ عنوان قدمت و بزرگی خاصی ندارند اما آنها امروز به طرق مختلف سعی در تضعیف ریشه ای ما دارند.

 

وی ضعف تکنولوژی بومی در بعضی بخش ها را از نکات قابل توجهی دانست که غرب از این طریق به ترکیه و روسیه آسیب می زند.

 

وی تاکید کرد: اگر ما از تکنولوژی چین و ژاپن بهره ببریم، آن چنان که به طور مثال از خودروی ژاپنی به جای خودروی آلمانی استفاده کنیم، بی تردید وابستگی ما به جهان غرب کاسته می شود و آن کشورها به ویژه آمریکا قادر به نفوذ در منطقه و اجرای پروژه های خود نخواهد بود.

 

وی اضافه کرد: سال های سال دولت های پیشین به بهانه مقابله با نفوذ کمونیزم از روسیه فاصله گرفتند و به آغوش غرب به ویژه آمریکا رفتند که سرانجام آنها کودتا بود چرا که فرضیه فریبنده نفوذ کمونیزم ساخته غرب بود تا ترکیه از روسیه دور و تحت نفوذ آمریکا قرار گیرد.

 

به گزارش ایرنا، پس از کودتای 15 جولای 2016 ترکیه و افزایش بحران داخلی سوریه، روابط ترکیه با آمریکا رو به سردی بیشتری گرایید و این دو کشور روز به روز از همدیگر دور شدند.

 

حمایت آمریکا از نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) و یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) بارها مورد اعتراض ترکیه قرار گرفت و به مجادله لفظی مقامات آنکارا و واشنگتن منجر شد.

 

دوری ترکیه از آمریکا و کشورهای اروپایی می رفت که خلا بزرگی را در ابعاد اقتصادی و امنیتی برای ترکیه ایجاد کند اما اتخاذ سیاست نزدیکی به روسیه و افزایش همکاری های نظامی و اقتصادی تا حدود زیادی مشکلات ترکیه را مرتفع کرد.

انگلیس برای سفرای غربی مدرکی دال بر دخالت مسکو در حمله “سالزبری” ارائه نکرده است

سفارت روسیه در انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد، لندن هرگز برای سفرای کشورهای غربی دلیل و مدرکی درباره دخالت روسیه در مسموم شدن جاسوس دو جانبه سابق در انگلیس ارائه نکرده است.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, روسیه

شکایت کارلس پوجدمون به کمیسیون حقوق‌بشر سازمان ملل متحد

کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که شکایتی را از سوی کارلس پوجدمون دریافت کرده است. طرفداران پوجدمون معتقدند که مادرید حقوق وی را به عنوان منتخب مردم زیر پا گذاشته و حتی حق آزادی بیان این رهبر جدایی‌خواه را رعایت نکرده است.

ادامه »

اسپانیا, المان, جهان, حقوق بشر, خبر

​​​​​​​پوجدمون رئیس پیشین دولت محلی کاتالونیا در آلمان بازداشت و دوشنبه برابر دادگاه قرار می‌گیرد

یک دادگاه ایالتی دوشنبه درباره تحویل احتمالی پوجدمون به اسپانیا تصمیم می‌گیرد. در بارسلون و شهرهای دیگر کاتالونیا هزاران نفر به بازداشت پوجدمون توسط پلیس آلمان اعتراض کردند و در مواردی با مأموران پلیس درگیر شدند.

ادامه »

اسپانیا, المان, جهان, خبر, فنلاند