مرکز تحقیقات نظامی انگلیس؛ روسی‌بودن عامل مسمومیت جاسوس روس‌‌تبار قابل اثبات نیست

به‌گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، آزمایشگاه «پُرتن دَون» (Porton Down) انگلیس اعلام کرد که نمی‌تواند اثبات کند که گاز اعصاب به کار رفته در مسمومیت جاسوس روس‌تبار و دختر وی منشأ روسی داشته است.   رئیس مرکز تحقیقات نظامی انگلیس در «پُرتن دَون» در این باره اعلام کرد که کارشناسان نمی‌توانند منشأ دقیق عامل گاز اعصاب به

ادامه »

انگلستان, جهان, چین, روسیه, غرب اروپا

لاوروف: همکاران انگلیسی ما دست به‌چنین کاری زده‌اند / نمی‌خواهیم وارد بازی‌های بچه‌گانه شویم

وزیر امور خارجه روسیه گفت که کشورش نمی‌توانسته هیچ انگیزه‌ای برای مسموم کردن جاسوس سابق روس و دخترش در انگیس داشته باشد.   به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، رییس دستگاه دیپلماسی روسیه اظهار کرد: در حال حاضر شرکای غربی ما به خصوص انگلیس، آمریکا و چند کشور دیگر که از آنها کورکورانه تبعیت می‌کنند،

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا, فرانسه

انگلیس ملاقات نماینده روسیه با دختر اسکریپال را بررسی می‌کند

یک سخنگوی وزارت امورخارجه انگلیس روز شنبه اعلام کرد که این کشور مطابق با تعهدش بر اساس قوانین بین‌المللی امکان ملاقات نماینده سفارت روسیه با دختر سرگئی اسکریپال جاسوس اسبق روس را که چندی پیش از کما خارج شده است، بررسی می‌کند.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, روسیه

اتحاد ترکیه و روسیه برای مقابله با آمریکا ضروری است

ییغیت بولوت مشاور ارشد رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه گفت: اتحاد روسیه و ترکیه برای مقابله با آمریکا ضروری است و دو کشور با بهره مندی از تکنولوژی شرق می توانند موجب ناکامی پروژه های آمریکای در منطقه خاورمیانه و خنثی شدن تحریم های غرب شوند.

 

ییغیت بولوت با حضور در برنامه زنده ‘بررسی عمیق’ شبکه تلویزیونی تی.آر.تی خبر در سخنانی به تحلیل دیدگاه های استعماری غرب پرداخت و اظهار کرد: ترکیه کشوری نیست که از صد سال پیش متولد شده باشد، بلکه ملت ترک هزاران سال در این منطقه زندگی کرده و ریشه دار است و البته روسیه نیز وضعیتی مشابه ما دارد.

 

وی بیان کرد: در مقابل ترکیه و روسیه، کشورهای اروپایی و آمریکا وجود دارند که به هیچ عنوان قدمت و بزرگی خاصی ندارند اما آنها امروز به طرق مختلف سعی در تضعیف ریشه ای ما دارند.

 

وی ضعف تکنولوژی بومی در بعضی بخش ها را از نکات قابل توجهی دانست که غرب از این طریق به ترکیه و روسیه آسیب می زند.

 

وی تاکید کرد: اگر ما از تکنولوژی چین و ژاپن بهره ببریم، آن چنان که به طور مثال از خودروی ژاپنی به جای خودروی آلمانی استفاده کنیم، بی تردید وابستگی ما به جهان غرب کاسته می شود و آن کشورها به ویژه آمریکا قادر به نفوذ در منطقه و اجرای پروژه های خود نخواهد بود.

 

وی اضافه کرد: سال های سال دولت های پیشین به بهانه مقابله با نفوذ کمونیزم از روسیه فاصله گرفتند و به آغوش غرب به ویژه آمریکا رفتند که سرانجام آنها کودتا بود چرا که فرضیه فریبنده نفوذ کمونیزم ساخته غرب بود تا ترکیه از روسیه دور و تحت نفوذ آمریکا قرار گیرد.

 

به گزارش ایرنا، پس از کودتای 15 جولای 2016 ترکیه و افزایش بحران داخلی سوریه، روابط ترکیه با آمریکا رو به سردی بیشتری گرایید و این دو کشور روز به روز از همدیگر دور شدند.

 

حمایت آمریکا از نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) و یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) بارها مورد اعتراض ترکیه قرار گرفت و به مجادله لفظی مقامات آنکارا و واشنگتن منجر شد.

 

دوری ترکیه از آمریکا و کشورهای اروپایی می رفت که خلا بزرگی را در ابعاد اقتصادی و امنیتی برای ترکیه ایجاد کند اما اتخاذ سیاست نزدیکی به روسیه و افزایش همکاری های نظامی و اقتصادی تا حدود زیادی مشکلات ترکیه را مرتفع کرد.

انگلیس برای سفرای غربی مدرکی دال بر دخالت مسکو در حمله “سالزبری” ارائه نکرده است

سفارت روسیه در انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد، لندن هرگز برای سفرای کشورهای غربی دلیل و مدرکی درباره دخالت روسیه در مسموم شدن جاسوس دو جانبه سابق در انگلیس ارائه نکرده است.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, روسیه

شکایت کارلس پوجدمون به کمیسیون حقوق‌بشر سازمان ملل متحد

کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که شکایتی را از سوی کارلس پوجدمون دریافت کرده است. طرفداران پوجدمون معتقدند که مادرید حقوق وی را به عنوان منتخب مردم زیر پا گذاشته و حتی حق آزادی بیان این رهبر جدایی‌خواه را رعایت نکرده است.

ادامه »

آلمان, اسپانیا, جهان, حقوق بشر, خبر

​​​​​​​پوجدمون رئیس پیشین دولت محلی کاتالونیا در آلمان بازداشت و دوشنبه برابر دادگاه قرار می‌گیرد

یک دادگاه ایالتی دوشنبه درباره تحویل احتمالی پوجدمون به اسپانیا تصمیم می‌گیرد. در بارسلون و شهرهای دیگر کاتالونیا هزاران نفر به بازداشت پوجدمون توسط پلیس آلمان اعتراض کردند و در مواردی با مأموران پلیس درگیر شدند.

ادامه »

آلمان, اسپانیا, جهان, خبر, فنلاند