ادامه تجمع کارگران شهرداری نیشابور؛ امنیت شغلی ما را در معرض تهدید قرار داده‌اند

صبح روز یکشنبه ۲۳ دی ماه، گروهی از کارگران دائمی منطقه دو شهرداری نیشابور، برای چندمین بار در ماه جاری در انتقاد به اعمال فشار «شهرداری نیشابور» برای تبدیل وضعیت قرارداد کارگران دائمی به پیمانی مقابل دفتر پیمانکار واقع در خیابان هاشمی نژاد نیشابور تجمع کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

در اقدامی ظالمانه، شهرداری نیشابور کارگران را تهدید به اخراج در صورت عدم موافقت با تغییر قرارداد مستقیم به‌پیمانی کرد

کارگران شهرداری نیشابور می‌گویند: طی یک ماه گذشته شهرداری نیشابور به صورت جدی تلاش کرده تا به هر طریق ممکن قرارداد کاری کارگران قرارداد مستقیم خدماتی منطقه دو را به وضعیت قرارداد پیمانی تبدیل کند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

تجمع راننده‌های شرکت حمل‌ونقل آبادان مقابل ساختمان شرکت

گروهی از راننده‌های شرکت حمل‌ونقل آبادن صبح امروز (۲۲ دی ماه) در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود، مقابل ساختمان این شرکت واقع در جاده قدیم تهران نرسیده به پل کن، تجمع کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, رانندگان

اتحادیه‌های کارگری ایر فرانس از اعتصابی چهار روزه کارگران این شرکت خبر دادند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اتحادیه‌های کارگری ایر فرانس از اعتصابی چهارروزه خبر دادند که از ۲۳ ژوئن آغاز می‌شود.

 

این اعتصاب در پی اختلاف جاری بر سر دستمزد صورت می‌گیرد که باعث شد رئیس اجرایی شرکت هوایی فرانس-کی‌ال‌ام ماه گذشته میلادی از سمت خود استعفا دهد.

 

این اختلاف تا به اینجای کار باعث ۱۵ روز اعتصاب در سال جاری میلادی شده است و برای این شرکت ۴۰۰ میلیون یورو ضرر به بار آورده است.

 

در بحبوحه جست‌وجوی این شرکت برای انتخاب رئیس جدید که جایگزین «ژان-مارک ژانایلیک» رئیس پیشین فرانس-کی‌ال‌ام شود، «آن-ماری کودرک» رئیس موقت این شرکت، روز گذشته در پی آن بود که از اتحادیه‌ها دلجویی کند.

 

کودرک در نامه‌ای به اتحادیه‌ها اعلام کرد که مدیریت ایر فرانس اقدام‌هایی را برای پایان دادن به اختلاف‌ها صورت داده و پیشنهادهایی را مطرح خواهد کرد.

 

این در حالی است که دولت فرانسه که در حال نبرد با اعتصاب‌های شرکت راه‌آهن دولتی اس‌ان‌سی‌اف است،‌ اعلام کرده که بدهی‌های ایر فرانس را برعهده نخواهد گرفت.

 

ایر فرانس-کی‌ال‌ام در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد که این اعتصاب با نگرانی‌ها بر سر آینده ایر فرانس همراستا نیست و تایید کرد که کودرک با نمایندگان اتحادیه در تاریخ ۱۴ ژوئن دیدار کرده و پیشنهادهایی را مطرح خواهد کرد.
ایلنا

تجمع کارگران بازنشسته و شاغل نیشکر هفت تپه به دلیل معوقات مزدی

صبح امروز شنبه، ۱۹ خرداد ماه، شماری از کارگران بازنشسته نیشکر هفت‌تپه با اجتماع مقابل ساختمان اداری این مجتمع، خواستار دریافت مطالبات عقب‌افتاده خود شده‌اند.   شماری از کارگران بازنشسته این واحد صنعتی که مدعی‌اند، هنوز کارفرما مطالبات بازنشستگی آنها را پرداخت نکرده است؛ در اجتماع امروز حاضر بودند و می‌گفتند: با وجود فرارسیدن سر

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری