به‌دلیل دنبال روی از ترامپ در مسئله فلسطین؛ رئیس‌جمهور رومانی استعفای نخست‌وزیر را خواستار شد

به گزارش ای‌بی‌سی‌نیوز، «کلاوس یوهانیس» رئیس‌جمهوری رومانی، امروز جمعه، از «ویوریکا دانیسلا» نخست‌وزیر خواست استعفا دهد؛ چرا که وی برای فعالیت در این سمت مناسب نیست.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, رومانی, شرق اروپا, فلسطین

روسیه و عراق همکاری ضد‌تروریستی را گسترش می‌دهند

در نهمین کنفرانس امنیتی مقامات عالی پنج قاره جهان که از دیروز چهارشنبه، در شهر سوچی روسیه و در سطح رؤسای سازمان های اطلاعاتی، دبیران شورای امنیتی ملی، وزیران و دستیاران رئیس جمهوری در حال برگزاری است، نمایندگانی از 110 کشو حضور دارند.

ادامه »

ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شرق اروپا, عراق

ابراز نگرانی وزیر دفاع روسیه از اقدامات ناتو در شرق اروپا

به گزارش خبرگزاری «تاس»، “سرگئی شایگو” وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که وضعیت نظامی و سیاسی در مرزهای غربی روسی همچنان وخیم و حساس بوده و احتمال وخامت بیشتر اوضاع نیز وجود دارد.

 

شایگو روز جمعه در نشستی با مقامات بلندپایه وزارت دفاع روسیه گفت: «قبل از هر چیز باید یادآور شوم که اوضاع سیاسی و نظامی در مرزهای غربی ما کمافی السابق بسیار وخیم بوده و امکان وخامت بیشتر نیز قابل پیش بینی است. در کشورهای منطقه دریای بالتیک و در خاک لهستان چهارگردان از نیروهای چندملیتی گروه‌های تاکتیکی ناتو که تعداد کلی آنها به بیش از 5 هزار نیروی نظامی می‌رسد، مستقر هستند. علاوه بر این، در خاک لهستان و آلمان نیز تیپ زره پوش و تیپ هوابرد نیروهای زمینی ارتش آمریکا استقرار یافته اند. همچنین در کشورهای اروپای شرقی کار به روی توسعه عوامل سامانه های دفاع ضدموشکی آمریکا، ادامه دارد.»

 

شایگو افزود: «حساسیت و گستردگی اقدامات عملیاتی-نظامی نیروهای مسلح کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی در نزدیکی مرزهای ما در حال افزایش است، بطوریکه تنها طی سه ماه گذشته در خاک کشورهای شرق اروپا و منطقه بالتیک بیش از 30 مانور نظامی برگزار شده است.»

 

لزوم تقویت نیروهای مسلح روسیه در مناطق غربی

 

وزیر دفاع روسیه با اعلام اینکه نیروهای حوزه نظامی غربی تا پایان سال 2017 بیش از 1800 واحد تجهیزات نظامی جدید و تسلیحات مدرنیزه شده دریافت خواهند کرد، گفت: «در حال حاضر توجه زیادی به روی تامین تسلیحات مدرن و فناوریهای نظامی تخصصی صورت گرفته و در همین راستا تا پایان سال تجهیزات نظامی جدید و مدرنیزه شده در اختیار حوزههای نظامی غربی کشور گذاشته شده و به موازات آن ساختارهای جدیدی برای تقویت حفاظت از مرزهای غربی روسیه در حال ایجاد است.»

 

به گفته وی، در همین راستا توجه خاصی نیز به بالا بردن سطح آمادگی رزمی نیروهای ارتش و دیگر سازمانهای نظامی شده است.

تسنیم

‘شی جین‌پینگ’: عزم پکن در تعمیق روابط با مسکو در هر شرایطی تغییر نمی‌کند

رئیس جمهوری چین تاکید کرد: روسیه شریک راهبردی همه جانبه چین است و اوضاع بین‌المللی به هر شکلی که تغییر کند، عزم پکن در تعمیق روابط با مسکو تغییر نخواهد کرد.   رسانه های چین امروز جمعه گزارش کردند ‘شی جین پینگ’ رئیس جمهوری چین، شب گذشته با ‘ولادیمیر پوتین’ رئیس جمهوری روسیه به صورت

ادامه »

جهان, چین, خبر, روسیه

تغییرات استراتژیک در منطقه، عربستان را به فکر خرید سلاح از روسیه انداخت

در حالی که عربستان سعودی می‌تواند تمامی تجهیزات نظامی مورد نیاز خود را از ایالات متحده تامین کند اما اقدام اخیر این کشور برای خرید سلاح از روسیه سوال‌هایی را ایجاد می‌کند.   روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی نوشت، در چارچوب سفر اخیر پادشاه عربستان به روسیه توافق‌هایی اقتصادی و امنیتی به ارزش ده‌ها میلیارد دلار

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, عربستان سعودی

اخراج 150 کارمند مراکز دیپلماتیک آمریکا در دستور کار روسیه

روسیه اعلام کرد که برای پاسخ به رویکردهای ضدروسی آمریکا، اخراج 150 نفر دیگر از کارکنان مراکز دیپلماتیک این کشور را بررسی می کند.   «گئورگی بوریسنکو» رییس اداره آمریکای شمالی وزارت امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد: مسکو ممکن است به اقدامات غیردوستانه آمریکا پاسخ دهد و خواهان برابر شدن شمار کارکنان مراکز دیپلماتیک دو

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه

پوتین: سفر پادشاه عربستان به روسیه، رویدادی مهم است

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در آغاز دیدار با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی که به این کشور سفر کرده است گفت: سفر سلمان بن عبدالعزیز به روسیه، رویدادی برجسته و منحصر به فرد است.   پوتین ابراز اطمینان کرد که سفر پادشاه سعودی به این کشور به توسعه روابط دوجانبه منجر شود.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, عربستان سعودی