چهارمین کانادایی در چین به اعدام محکوم شد

در حالی که کمتر از ۲۴ ساعت پیش یک شهروند کانادایی به جرم تولید و نگهداری مواد مخدر در چین حکم اعدام گرفت امروز جمعه نیز دادگاهی در فوشان واقع در استان گواندونگ در جنوب چین یک تبعه دیگر کانادا را به جرمی مشابه به اعدام محکوم کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, قضایی, کانادا

واشنگتن پست: هوک به دلیل شکست سیاست‌های آمریکا در قبال ایران کنار گذاشته شد

روزنامه واشنگتن پست بامداد جمعه در مورد کناره گیری برایان هوک نماینده ویژه امریکا در امور ایران نوشت: وی به علت شکست سیاست‌های راهبردی آمریکا در قبال ایران گنار گذاشته شد. 

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خبر, ونزوئلا

فائوچی نسبت به ناسازگاری اقدامات در آمریکا هشدار داد!

دکتر آنتونی فائوچی متخصص بیماریهای عفونی آمریکا ۵ اوت/۱۵ مرداد به وقت محلی هشدار داد که اگر ایالات مختلف به همه گیری کرونا واکنش‌های هماهنگ نشان ندهند، همه گیری بیماری همچنان ادامه می‌یابد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و نگرانی از خشونت و آشوب

از ۵۹۰۰ آمریکایی، ۱۸ درصد از پاسخ دهندگان (از جمله ۲۹ درصد جمهوریخواهان) تصور می‌کنند که اگر ترامپ ادعا کند به دلیل وقوع تقلب گسترده انتخابات را باخته، اشکالی ندارد که از ترک کاخ سفید امتناع ورزد

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, انتخابات, انگلستان, برزیل, جهان, گزارش

هر ۱۵ ثانیه یک نفر در اثر ویروس کرونا در جهان می‌میرد

طبق داده‌های دو هفته گذشته تقریبا در هر ۲۴ ساعت ۵ هزار و ۹۰۰ نفر در اثر بیماری کووید-۱۹ فوت کرده‌اند. این عدد در هر ساعت به ۲۴۷ فوتی می‌رسد

ادامه »

استرالیا, اسراییل, اسیا, افریقا, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, ایران, برزیل, جهان, حقوق بشر, خبر, ژاپن, سودان

فاوچی: از طرف چین تهدیدی علیه روند تحقیق و تولید واکسن در آمریکا وجود ندارد

چین در حال حاضر یکی از کشورهای پیشتاز جهان در تحقیقات واکسن کرونا است و بر اساس گزارش‌ها چندین واکسن تحقیقاتی کشور وارد مرحله آزمایش نهایی شده است

 

به گزارش رادیو بین‌المللی چین، روز شنبه ۳۱ ژوئیه ۱۱ مرداد، آنتونیو فاوچی مدیر نهاد ملی حساسیت و بیماری‌های عفونی آمریکا در نشست استماع شواهد در مجلس نمایندگان آمریکا در پاسخ به سؤالات اعضای این مجلس، ادعاهای «تهدید چین علیه روند تحقیق و تولید واکسن آمریکا» را تکذیب کرد.

 

وی در این باره گفت: فرایند تحقیقات واکسن کرونا در سراسر جهان شفاف است و اگر هکرها رایانه‌ای را هم هک کنند، اطلاعات و نتایج تحقیقاتی را که سرقت کنند، اصولاً با اطلاعات مندرج و منتشر شده در مجلۀ علمی «پزشکی انگلستان نو» (مجله پزشکی نیوانگلند) یکسان است.

 

فاوچی در پاسخ به پرسشی درباره علت افزایش روزانه موارد ابتلا به این ویروس در آمریکا گفت: این یک مساله جامع است و آمریکا در زمینه پیشگیری و مهار همه‌گیری، به مراتب از کشورهای اروپایی بدتر است.

 

وزارت دادگستری آمریکا پیشتر دو شهروند چینی را به تخلفات گسترده سایبری در سراسر جهان برای سرقت حق مالکیت معنوی، اسرار تجاری و اطلاعات و نتایج مربوط به تحقیقات کروناویروس ۲۰۱۹ متهم کرده است. اما به گزارش آسوشیتدپرس، در نامه دادخواهی به سرقت نتایج تحقیقات درباره این ویروس اشاره نشده است.

 

چین در حال حاضر یکی از کشورهای پیشتاز جهان در تحقیقات واکسن کرونا است و بر اساس گزارش‌ها چندین واکسن تحقیقاتی کشور وارد مرحله آزمایش نهایی شده است. سخنگوی وزارت خارجه چین ۱۰ مرداد در نشست خبری در این باره گفت: چین در این راستا در جایگاه پیشتاز در جهان قرار دارد و نیازی به سرقت تحقیقات دیگر کشورها ندارد. برعکس چین از سرقت فناوری و تحقیقات علمی خود توسط کشورهایی که سرقت ها و استراق سمع‌های اثبات شده و لو رفته از دیگران داشته اند، نگران است.

شینهوا: پامپئو خطرناک‌ترین وزیر خارجه آمریکا است

“توماس ال. فریدمن زمانی گفته بود که مایک پامپئو بدترین وزیر خارجه آمریکاست. مطمئنا او درست گفته است. علاوه بر این، پامپئو احتمالا خطرناک‌ترین شخص در این پست است.”

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, ایران, جهان, گزارش, ونزوئلا

توئیت ترامپ جنجال به پا کرد

شبکه تلویزیونی سی ان ان در واکنش به درخواست جنجالی ترامپ برای تعویق انتخابات آمریکا طی گزارشی گفت که هدف توئیت ترامپ زیر سوال بردن نتیجه انتخابات قبل از برگزاری آن است. او در واقع این پیام را ارسال کرد که انتخابات مملو از تقلب خواهد بود.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, مقاله