سی‌اِن‌اِن: کره‌شمالی، کره‌جنوبی و آمریکا در فنلاند مذاکره می‌کنند

به گزارش شبکه تلویزیونی «سی‌اِن‌اِن»، مقامات فنلاندی اعلام کردند که نمایندگانی از کره شمالی، کره جنوبی و آمریکا دور آتی مذاکرات پیرامون برنامه هسته ای پیونگ یانگ را درا ین کشور برگزار خواهند کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوئد, فنلاند, کره جنوبی, کره شمالی

سفیر سابق ایران در پکن: حذف محدودیت دوره ریاست‌­جمهوری در چین برای مقابله با واشنگتن است

وی با تأکید بر تاکتیک دوم چین در این زمینه اشاره داشت: این پیام با رفع مانع دو بار مدت ریاست جمهوری داده می‌شود که قرار نیست فردی تغییر یابد و مذاکره با یک مرکزیت ادامه خواهد یافت. پکن در اقدام بعدی تشدید دیپلماسی برای کاهش تنش احتمالی را دنبال می­‌کند.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, مصاحبه و گفتگو

آمریکا می‌خواهد به مانور نظامی در شبه جزیره کره ادامه دهد

مایک پمپئو، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) روز یکشنبه (۲۰ اسفند/۱۱ مارس) در مصاحبه با “فوکس نیوز ساندی” گفت که آمریکا تا زمان آغاز مذاکره دونالد ترامپ و کیم جونگ اون به مانور نظامی در شبه جزیره کره ادامه خواهد داد.

 

رئیس سیا برای ملاقات رهبر کره شمالی با ترامپ پیش شرط‌هایی را بر شمرد. یکی از آنها این است که رهبر کره شمالی با مانور نظامی آمریکا در شبه جزیره کره مخالفت نکند. پیش شرط بعدی، متوقف کردن آزمایش‌های موشکی کره شمالی است. پمپئو می‌گوید کره شمالی باید آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای خود را پیش از دیدار با ترامپ متوقف کند.

 

پیش‌تر استیو منوخین وزیر خزانه داری آمریکا هم این پیش‌شرط را طرح کرده بود. پیش شرط دیگر پمپئو این است که رهبر کره شمالی بحث و گفت‌و‌گو بر سر عاری سازی زرادخانه‌اش از سلاح هسته‌ای را به طور شفاف انجام دهد.

 

پیش شرط‌هایی که رئیس سازمان سیا پیش از ملاقات ترامپ با رهبر کره شمالی مطرح کرده چشم انداز ملاقات این دو را تیره می‌کند.

 

رئیس جمهوری آمریکا به نحو غیرمنتظرانه دیدار با رهبر کره شمالی را پذیرفته است. محل و زمان دقیق ملاقات ترامپ و کیم هنوز مشخص نشده اما گفته می‌شود که این ملاقات تا پایان ماه مه ۲۰۱۸ انجام خواهد گرفت.

 

رئیس سازمان سیا صریحا گفته است که کشورش به کره شمالی امتیازی نخواهد داد. او خاطرنشان می‌کند که کره شمالی به دلیل مشکلات اقتصادی تحت فشار و در معرض خطر قرار دارد. پومپئو تاکید کرد که تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه کره شمالی تا پیش از ملاقات ترامپ و کیم ادامه خواهد داشت. به گفته رئیس سیا ملاقات ترامپ با رهبر کره شمالی نمایشی نیست و رئیس جمهور آمریکا قصد دارد مشکلات را حل کند.

 

رئیس سازمان سیا در عین حال، رهبر کره شمالی را انسانی معقول ارزیابی کرده است. خود ترامپ هم در روزهای گذشته لحن ملایم و آشتی‌جویانه‌ای را در قبال رهبر کره شمالی داشت. این در حالی است که رئیس جمهوری آمریکا قبلا کیم جونگ اون را “دیوانه” و “مرد موشکی” توصیف کرده بود.

 

ترامپ روز شنبه ۱۰ مارس اعلام کرد که در ملاقات با کیم ممکن است “توافق مهمی برای جهان” حاصل شود و یا اینکه او جلسه را سریع ترک کند.

رادیو آلمان

موافقت کنگره چین با ریاست جمهوری به‌طور نامحدود ‘شی جین پینگ’

مجلس نمایندگان چین عصر امروز یکشنبه با اصلاح قانون اساسی این کشور ، محدودیت دوره ریاست جمهوری در چین را حذف کردند و اجازه دادند رئیس جمهور ‘شی جین پینگ ‘ به طور نامحدود به کار خود ادامه دهد.   در سومین جلسه عمومی کنگره ملی خلق چین که اکنون در حال برگزاری است تصویب

ادامه »

جهان, چین, خبر

استقبال چین و روسیه از دیدار «ترامپ» و «اون» 

به گزارش فرانس پرس، چین امروز جمعه از سیگنال‎های مثبتی که از جانب کره شمالی و آمریکا ارائه می‌شود، استقبال کرد و خواستار شهامت سیاسی از سوی طرفین شد.   گفتنی است دیروز پنجشنبه کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در نامه‎ای خطاب به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از وی دعوت کرد تا شخصاً

ادامه »

امریکا, جهان, چین, روسیه, کره شمالی

رهبر کره‌شمالی با برگزاری نشست با رئیس‌جمهور کره‌جنوبی موافقت کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «کیم‌جونگ اون» رهبر کره‌شمالی پس از دیدار روز دوشنبه با هیاتی عالی‌رتبه از سئول، با برگزاری یک نشست با «مون جائه این» رهبر کره‌جنوبی موافقت کرده است.

ادامه »

جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی