فرانسه و آلمان درباره سازوکار مالی ویژه با ایران توافق کردند

یک روزنامه آلمانی گزارش داد که برلین و پاریس درباره سازوکار مالی ویژه برای ایران به توافق رسیدند و به زودی با راه اندازی این نهاد، ۹ کشور اروپایی به آن می پیوندند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, اسپانیا, اقتصادی, المان, امریکا, ایتالیا, ایران, بلژیک, تحریم, جهان, چین, خبر, فرانسه, لوکزامبورک, هلند

یک شرکت نوپای فرانسوی ١۶ نفت‌کش رادار گریز ایران را ردیابی کرده است

به گزارش شرکت نوپا یا استارت-‌آپ فرانسوی “کِررُس*”، جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش به استفاده از نفت‌کش‌های رادار گریز برای مقابله با اِعمال تحریم‌های آمریکا متوسل می‌شود. این شرکت اخیراً ١۶ نفت‌کش رادار گریز ایران را ردیابی کرده است.

ادامه »

ایران, تحریم, جهان, خبر, فرانسه

شرکت معروف بیمه “مونیخ ری” به فعالیت خود در ایران پایان داد

به دلیل دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران شرکت بیمه “مونیخ ری” به فعالیت خود در ایران خاتمه داد. این شرکت با “بیمه سامان” در بخش‌های اتکایی، انتقال فناوری و انتقال آموزش قرارداد امضا کرده بود.

ادامه »

المان, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر

آمریکا ده شخصیت حقیقی و حقوقی ایرانی را به‌اتهام‌”حملات سایبری و سرقت اطلاعاتی” تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا نام یک نهاد و ۹ ایرانی را به فهرست تحریم‌های اعمال شده از سوی این کشور افزود. بنا بر اطلاعیه وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا، که روز جمعه ۲۳ مارس / ۳ فروردین منتشر شد، این افراد صدها موسسه آمریکایی و بین‌المللی را با هدف سرقت اطلاعات، مورد حمله قرار داده‌اند.

 

وزارت خزانه داری آمریکا هم در بیانیه‌ای اعلام کرد: دفتر نظارت بر دارایی‌های خارجی ایالات متحده آمریکا در اقدامی هماهنگ با دو وزارت دادگستری و خزانه داری آمریکا، یک نهاد ایرانی و ۹ ایرانی را تحت فرمان اجرایی “مسدودسازی اموال افراد مشارکت کننده در فعالیت های قابل ملاحظه تخریب سایبری”، مورد تحریم قرار داد.

 

بر اساس این اطلاعیه افراد و نهاد معرفی شده دارایی‌های اطلاعاتی ارزشمندی را از صدها دانشگاه آمریکا، دانشگاه‌های کشورهای ثالث و شرکت های رسانه‌ای خصوصی سرقت می کردند.

 

در بیانیه وزارت دادگستری آمریکا هم تائید شده است که در این حملات سایبری دست‌کم ۳۱ ترابایت (هر ترابایت برابر با ۱۰۲۴ گیگا بایت است) اطلاعات ارزشمند موسسات علمی و دانشگاه‌ها و مالکیت معنوی ۱۴۴ واحد دانشگاهی آمریکایی و ۱۷۶ واحد دانشگاهی مستقر در ۲۱ کشور جهان به سرقت رفته است.

 

وزارت دادگستری آمریکا می‌افزاید: حساب‌های کاربری بیش از یکصد هزار تن از اساتید دانشگاهی در سراسر جهان هدف حمله قرار گرفته و اطلاعات بیش از ۸ هزار تن از این افراد به سرقت رفته است.

 

“مبنا”، یک نهاد ایرانی است که بر أساس بیانیه‌های دو وزارت دادگستری و خزانه‌داری آمریکا مورد تحریم قرار گرفته است. وزارت خزانه‌داری آمریکا مدعی شده است که این نهاد ایرانی با هدف تسهیل اقدامات در جهت حمله سایبری و سرقت اطلاعاتی ایحاد شده است.

 

خبرگزاری رویترز نام شخصیت‌های حقیقی ایرانی که مورد تحریم قرار گرفتند را بدین‌ترتیب اعلام کرد: غلامرضا رفعت‌نژاد، احسان محمدی، سید علی میرکریمی، عبدالله کریما، مصطفی صادقی، سجاد طهماسبی، محمدرضا صباحی، روزبه صباحی و ابوذر گوهری مقدم.

رادیو فرانسه

آمریکا جواز فروش هواپیما به ایران را صادر نمی‌کند

یک مقام آمریکایی، روز چهارشنبه ۱ فروردین/ ٢١ مارس اعلام داشت که مجوز فروش هواپیمای مسافری به ایران صادر نخواهد شد. “برایان هوک”*، مدیر بخش سیاست‌گذاری وزارت خارجه آمریکا اظهار داشت که در حاشیه نشست اخیر کمیسیون مشترک برجام در وین، با مقام‌های ایرانی درباره این موضوع صحبت کرده است.   ” برایان هوک”*، به

ادامه »

امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر

وزارت خزانه‌داری آمریکا: در تدارک بازگرداندن تحریم‌های رفع‌شده علیه ایران هستیم

به نقل از روزنامه واشنگتن پست، در حالی که ترامپ تهدید به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران کرده است، بازیگران هم در داخل و هم در خارج دولت آمریکا در حال برنامه ریزی برای اتفاقاتی هستند که یک روز پس از خروج آمریکا از این توافق رخ خواهد داد.

ادامه »

امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر

هشدار آمریکا به‌عراق نسبت به‌خرید سامانه‌های اس ۴۰۰ روسیه/شناسایی پهپاد آمریکایی در مخفیگاه داعش

هدر نائورت سخنگوی رسمی وزارت خارجه امریکا ضمن تفسیر معامله احتمالی عراق و روسیه درخصوص خریداری سامانه های موشکی دفاع هوایی اس 400 درباره پیامدهای این کار در رابطه با قانون مصوبه “مقابله با مخالفان امریکا از طریق تحریم ها”، به بغداد و دیگر کشورها هشدار داد.

ادامه »

امریکا, تحریم, جهان, خبر, روسیه, عراق