زاسپکین: احتمال جنگ هسته‌ای/ نهایتا نیروهای ترکیه سوریه را ترک می‌کنند

سفیر روسیه در بیروت با اشاره به تلاش مسکو برای توسعه نقش خود در لبنان تاکید کرد، عملکرد آمریکا در منطقه به گونه‌ای است که جهان را به سوی جنگ سوق می‌دهد.

ادامه »

اکراین, امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, گرجستان, لبنان, هندوستان

آمریکا در صدد حمله به سوریه از اراضی و حریم هوایی عراق است

به گزارش روسیاالیوم، یکی از نمایندگان پارلمان عراق درباره تلاش آمریکا برای قرار دادن عراق به عنوان سکویی به منظور حمله به اراضی سوریه هشدار داد.

 

عبدالاله النائلی نماینده ائتلاف دولت قانون امروز گفت: آمریکا در راستای بهره گیری از حریم هوایی و اراضی عراق برای هدف قرار کشور همسایه سوریه حرکت خواهد کرد تا امنیت آنرا پس از دستاورهایی که علیه گروههای تروریستی به دست آمده است، از بین ببرد.

 

وی افزود: واشنگتن از حضور خود در شرق فرات برای بی ثباتی امنیت مرز عراق و سوریه بهره خواهد برد و در راستای استفاده از آن منطقه به عنوان مرکزی برای جذب تروریستها حرکت خواهد کرد.

 

النائلی از دولت عراق خواست که در راستای تامین امنیت مرز عراق با سوریه و اردن از طریق تقویت نیروهای نظامی و ممانعت از حضور هر نیروی خارجی گام بردارد.

 

این در حالی است که یک منبع وابسته به حشد الانبار امروز فاش کرد که ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا به دنبال حمله نظامی به اهداف انتخاب شده در سوریه از پایگاه هوایی عین الاسد در غرب الانبار است.

مهر

تاسیس پایگاه نظامی جدید آمریکا و فرانسه در شمال منبج سوریه

به نقل از رووداو، شرفان درویش سخنگوی شورای نظامی منبج وابسته به نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کرد که آمریکا و فرانسه پایگاه نظامی جدید در منبج تاسیس کرده اند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا, فرانسه

مصر: راه‌حل بحران سوریه سیاسی است / راه حل بحران یمن، نظامی نیست

«عبدالفتاح السیسی » رئیس جمهوری مصر امروز یکشنبه در دیدار «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه در مورد بحران در سوریه گفت:این بحران باید از طریق سیاسی حل شود.   به نقل از تارنمای خبری «المصدر» السیسی افزود: بحران در سوریه باید به گونه ای حل شود که ضمن حفظ یکپارچگی ارضی این کشور خواسته

ادامه »

الجزایر, جهان, خبر, سوریه, عربستان سعودی, فرانسه, لیبی, مصر