سفیر آمریکا بار دیگر آلمان را تهدید کرد

روزنامه بیلد ام زونتاگ در شماره امروز خود با اشاره به تکرار درخواست «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در برلین مبنی بر عدم حمایت آلمان از پروژه گازی نورد استریم ۲ نوشت: گرنل با ارسال نامه ای به کمپانی های تجاری آلمان از آنها خواست تا به حمایت های خود از تحقق و پیشبرد پروژه نورد

ادامه »

اقتصادی, المان, امریکا, تحریم, جهان, خبر, روسیه

سازوکار مالی اروپا

روزنامه بهار، ۱۰ آذرماه، در مطلبی خبری به‌نقل از عباس عراقچی، معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزارت امور خارجه، نوشت: “ما تا کنون اراده سیاسی در کشورهای اروپایی را شاهد بوده‌ایم و نشانه‌ای نداریم که خلاف این اراده باشد البته آن‌ها هنوز موفق نشده‌اند که راه‌حل‌های عملیاتی موردنیاز برای منافع ایــران را در برجام طراحی

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر, مقاله

کالاهای آمریکایی در معرض تحریم مردم چین

بررسی شبکه های اجتماعی و فضای عمومی چین نشان می‌دهد به دنبال دستگیری ‘منگ وانژو’ مدیر ارشد مالی شرکت چینی ‘هوآوی’ از سوی کانادا و با خواست آمریکا، اقبال مردم چین به «تحریم کالاهای آمریکایی» و «خرید تلفن های همراه» ساخت هواوی بیشتر شده است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, تحریم, جهان, چین, کانادا

مخالفت با CFT و FATF یعنی برآورده کردن خواسته ترامپ در راستای تحریم ایران

یک نماینده مجلس گفت: زمانی که همه برایشان روشن است که ترامپ خواهان تحریم است و می‌خواهد سیستم بانکی ما را قفل کند مخالفت با CFT و FATF یعنی برآورده کردن خواسته ترامپ در راستای تحریم ایران.   بهرام پارسایی نماینده شیراز و عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» با

ادامه »

اقتصادی, ایران, تحریم, خبر

فرانسه و آلمان درباره سازوکار مالی ویژه با ایران توافق کردند

یک روزنامه آلمانی گزارش داد که برلین و پاریس درباره سازوکار مالی ویژه برای ایران به توافق رسیدند و به زودی با راه اندازی این نهاد، ۹ کشور اروپایی به آن می پیوندند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, اسپانیا, اقتصادی, المان, امریکا, ایتالیا, ایران, بلژیک, تحریم, جهان, چین, خبر, فرانسه, لوکزامبورک, هلند

آمریکا جواز فروش هواپیما به ایران را صادر نمی‌کند

یک مقام آمریکایی، روز چهارشنبه ۱ فروردین/ ٢١ مارس اعلام داشت که مجوز فروش هواپیمای مسافری به ایران صادر نخواهد شد. “برایان هوک”*، مدیر بخش سیاست‌گذاری وزارت خارجه آمریکا اظهار داشت که در حاشیه نشست اخیر کمیسیون مشترک برجام در وین، با مقام‌های ایرانی درباره این موضوع صحبت کرده است.

 

” برایان هوک”*، به گزارش خبرگزاری‌ها به طرفین ایرانی گفته است: «شما از هواپیماهای تجاری برای انتقال تروریست و سلاح به سراسر خاورمیانه از جمله سوریه استفاده می‌کنید و ما به بهای امنیت ملی‌مان برای شما مجوز صادر نخواهیم کرد».

 

شرکت ملی هواپیمایی ایران “ایران‌ایر”، به دنبال توافق‌های ایران و ١+۵ در وین تحت عنوان “برنامه جامع اقدام مشترک” (برجام)، خواستار خرید یک‌صد فروند هواپیمای مسافری از شرکت آمریکایی “بوئینگ” شده بود. وی گفت: مجوزهایی که برای فروش هواپیما پیش از دولت ترامپ صادرشده همچنان معتبر خواهد بود

 

هشتمین نشست کمیسیون مشترک برجام از آغاز اجرای توافق هسته‌ای تاکنون، روز جمعه ٢۵ اسفندماه/ ١۶مارس با حضور “برایان هوک” نماینده آمریکا در وین برگزار شد که در آن به گفته سیدعباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، گفت‌وگوها در مورد موضوع رفع تحریم‌ها و رسیدگی به موارد نقض برجام توسط آمریکا متمرکز بوده است.

 

به گزارش منابع خبری ایرانی، هیئت آمریکایی به ریاست برایان هوک در این نشست گفته است، توافق‌های “برجام”، برنامه هسته‌ای ایران را محدود کرده، اما رفتار منطقه‌ای تهران را محدود نکرده است.

 

برایان هوگ افزوده است: مسئله هسته‌ای مهم است، اما این فقط یک جنبه از تهدیدات ایران است. پس از پایان مذاکرات وین مقامات اروپایی گفتند، آمریکا و اروپا در مورد اتخاذ برخی تصمیم‌های مشترک علیه ایران توافق دارند.

 

طی هفته گذشته با پایان نشست وین برخی خوش‌بینی‌ها در مورد آینده برجام بروز کرده است، اما مهمترین مرحله در این نسیم خوش‌بینی به سفر امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه به آمریکا بستگی خواهد داشت که در اواخر ماه آوریل صورت خواهد گرفت.

رادیو فرانسه

وزارت خزانه‌داری آمریکا: در تدارک بازگرداندن تحریم‌های رفع‌شده علیه ایران هستیم

به نقل از روزنامه واشنگتن پست، در حالی که ترامپ تهدید به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران کرده است، بازیگران هم در داخل و هم در خارج دولت آمریکا در حال برنامه ریزی برای اتفاقاتی هستند که یک روز پس از خروج آمریکا از این توافق رخ خواهد داد.

ادامه »

امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر

هشدار آمریکا به‌عراق نسبت به‌خرید سامانه‌های اس ۴۰۰ روسیه/شناسایی پهپاد آمریکایی در مخفیگاه داعش

هدر نائورت سخنگوی رسمی وزارت خارجه امریکا ضمن تفسیر معامله احتمالی عراق و روسیه درخصوص خریداری سامانه های موشکی دفاع هوایی اس 400 درباره پیامدهای این کار در رابطه با قانون مصوبه “مقابله با مخالفان امریکا از طریق تحریم ها”، به بغداد و دیگر کشورها هشدار داد.

ادامه »

امریکا, تحریم, جهان, خبر, روسیه, عراق

رای الیوم: واشنگتن مانع انتشار اسامی شرکت‌های فعال در شهرک‌سازی اسرائیل است

به گزارش پایگاه خبری ‘رای الیوم’، ‘کمیته ملی فلسطین برای تحریم اسرائیل’ در اروپا با صدور بیانیه ای اعلام کرد، واشنگتن تاکنون مانع انتشار اسامی 206 شرکت تجاری فعال در حوزه شهرک سازی اسرائیل در فلسطین اشغالی به وسیله سازمان ملل متحد شده است.

ادامه »

اسراییل, امریکا, تحریم, جهان, خبر, فلسطین