پولتیکو: سازوکار ویژه مالی ایران و اروپا اواسط ماه ژانویه راه‌اندازی می‌شود

پولتیکو نوشت: با وجود افزایش تحریم های آمریکا، اتحادیه اروپا گامی به سوی تاسیس مکانیسم تسریع تجارت با ایران نزدیک تر شد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, اقتصادی, المان, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر, فرانسه

سفیر آمریکا بار دیگر آلمان را تهدید کرد

روزنامه بیلد ام زونتاگ در شماره امروز خود با اشاره به تکرار درخواست «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در برلین مبنی بر عدم حمایت آلمان از پروژه گازی نورد استریم ۲ نوشت: گرنل با ارسال نامه ای به کمپانی های تجاری آلمان از آنها خواست تا به حمایت های خود از تحقق و پیشبرد پروژه نورد

ادامه »

اقتصادی, المان, امریکا, تحریم, جهان, خبر, روسیه

مبادلات بازرگانی روسیه و چین به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسید / دلار آمریکا مرجعیت خود را از دست می‌دهد

طبق اطلاعات وزارت بازرگانی چین، در ماه دسامبر سال گذشته میزان مبادلات بازرگانی بین روسیه و چین برای نخستین بار به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده که یک رکورد تاریخی در روابط تجاری بین دو کشور است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, انگلستان, جهان, چین, روسیه

نماینده طرقبه؛ فروش غارت‌گونه هفت‌تپه ۸ هزار میلیاردی به ۱۰ میلیارد تومان/ ماشین‌سازی تبریز را پنهانی فروختند

نماینده طرقبه در مجلس گفت مجتمع ۲۴ هزار هکتاری، نیشکر هفت تپه، ۸ هزار میلیارد تومان ارزش دارد که در ابتدا به ۲۶۰۰ میلیارد تومان و درنهایت به ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروخته شد که در حقیقت غارت صورت گرفته است.

ادامه »

اقتصادی, ایران, خبر, فساد

کوپن غذای میلیون‌ها فقیر آمریکایی در گروی بازگشایی دولت فدرال

مجله نیوزویک گزارش داده در صورتی که تعطیلی دولت آمریکا که از شنبه وارد سومین هفته خود شده تا ماه فوریه ادامه یابد میلیون‌ها آمریکایی که از کمک‌های غذایی دولت بهره‌مند می‌شوند برای دریافت این کمک‌ها با مشکل مواجه خواهند شد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, فقر

آمریکا اولین تولیدکننده بزرگ سلاح در جهان

آمریکا همچنان با ۵۷ درصد فروش‌های تسلیحاتی جهان مقام اول و روسیه با ۹/۵ درصد جایگاه دوم قرار دارد

 

به گزارش افکارنیوز، موسسه پژوهشی صلح بین‌المللی استکهلم روز دوشنبه اعلام کرد روسیه بعد از آمریکا، به دومین تولیدکننده بزرگ سلاح در جهان بدل شده است.

 

پیشتر انگلیس از سال ۲۰۰۲ این جایگاه را در اختیار داشت و اکنون هم بزرگترین سازنده سلاح در غرب اروپا به حساب می‌آید.

 

موسسه پژوهشی صلح بین‌المللی استکهلم در گزارش سالانه خود گفته است شرکت‌های روسی در مجموع در سال ۲۰۱۷ حدود ۳۷/۷ میلیارد یا ۹/۵ درصد از کل فروش تسلیحاتی جهان در این سال (۳۹۸/۲ میلیارد دلار) سلاح فروخته‌اند که رشد سالانه‌ای معادل ۸/۵ درصد را نشان می‌دهد.

 

در گزارش موسسه پژوهشی صلح بین‌المللی استکهلم آمده است برای اولین بار در تاریخ این گزارش، یک شرکت روسی یعنی شرکت دولتی Almaz-Antey که در مسکو مستقر است و مهمترین تولیداتش سامانه‌های پیشرفته دفاع هوایی است در زمره ده شرکت اصلی تولید تسلیحات در جهان قرار گرفته است.

 

آمریکا همچنان با ۴۲ شرکت از جمله لاکهید مارتین که بزرگترین شرکت سازنده تسلیحات در جهان است و در اختیار داشتن ۵۷ درصد فروش‌های تسلیحاتی مقام اول تولیدکننده تسلیحات را در اختیار دارد.

 

یک نکته مهم دیگر این گزارش افزایش ۲۴ درصدی فروش شرکت‌های تسلیحاتی ترکیه در سال ۲۰۱۷ است.

 

شرکت‌های چینی به علت در دسترس نبودن آمار و اطلاعات، در گزارش موسسه پژوهشی صلح بین‌المللی استکهلم لحاظ نشده‌اند.

کسری تجاری آمریکا با چین افزایش یافت

در کشاکش تنش‌های تجاری پکن و واشنگتن، وزرات بازرگانی آمریکا اعلام کرد کسری تجاری این کشور با چین در ماه اکتبر (9 مهر تا 9 آبان) نسبت به ماه قبل از آن 7.1 درصد افزایش یافته و به رکورد بی‌سابقه 43 میلیارد و 100 میلیون دلار رسیده است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, جهان, چین, خبر, ژاپن, شرق آسیا

فرانسه و آلمان درباره سازوکار مالی ویژه با ایران توافق کردند

یک روزنامه آلمانی گزارش داد که برلین و پاریس درباره سازوکار مالی ویژه برای ایران به توافق رسیدند و به زودی با راه اندازی این نهاد، ۹ کشور اروپایی به آن می پیوندند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, اسپانیا, اقتصادی, المان, امریکا, ایتالیا, ایران, بلژیک, تحریم, جهان, چین, خبر, فرانسه, لوکزامبورک, هلند