آمریکا از آغاز مقابله با نیروی دریایی روسیه خبر داد

نشنال اینترست: ایالات متحده از آغاز مقابله با نیروی دریایی روسیه خبر داد.

 

به گزارش اسپوتنیک، نیروی دریایی آمریکا شکار زیردریایی‌های روسی را آغاز می کند. درباره این ستون نویس برای نسخه آمریکایی مجله National Interest Caleb Larson می‌نویسد.

 

او بیانیه مطبوعاتی را به یاد آورد که در ۲۸ سپتامبر در وب سایت رسمی نیروی دریایی ایالات متحده منتشر شد. در آن آمده است که کارگروه جدید “Greyhound” به ناوشکن هایی مانند “آرلی برک” دستور می دهد تا آماده “مقابله با تهدیدهای مسکو” باشند.

 

به گفته لارسون، قابلیت های ناوگان زیردریایی روسیه به طور مداوم در حال افزایش است و اکنون “تهدید قابل توجهی” برای سواحل شرقی ایالات متحده و همچنین اروپا محسوب می شود. وی به نگرانی خاص ارتش آمریکا در مورد توانایی جاسوسی زیردریایی ها و همچنین قطع کابل های ارتباطی که قاره ها را در امتداد کف اقیانوس متصل می کند ، اشاره کرد.

 

نویسنده خاطرنشان کرد: “شکستگی این خطوط ارتباطی تهدیدی جدی برای امنیت ایالات متحده و اروپا است.”

 

به گفته وی ، گروه ویژه “Greyhound” قصد دارد برتری ایالات متحده را نسبت به روسیه در غرب اقیانوس اطلس حفظ کند. لارسون در پایان گفت: ناوشکن های کلاس Arleigh Burke دارای قابلیت های قوی ضد زیر دریایی برای انجام این کار هستند.

انتقاد مقام چینی از تبعیض هسته‌ای آمریکا علیه ایران و کره شمالی

سخنگوی وزارت امور خارجه چین از مخالفت آمریکا با غنی سازی اورانیوم در کره شمالی و ایران پس از توافق زیردریایی هسته‌ای با استرالیا انتقاد کرد.

ادامه

استرالیا, امریکا, انگلستان, ایران, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, کره شمالی

فرمانده نیروی هوایی آمریکا: تمرکز ویژه‌ای روی توانایی‌های چین در پاسیفیک است

فرمانده نیروی هوایی آمریکا تاکید کرد که نیروهایش به شدت روی رشد چالش و قاطعیت قدرت هوایی نظامی چین در غرب اقیانوس آرام و به سمت ژاپن و تایوان متمرکز هستند.

ادامه

امریکا, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, ژاپن, شرق آسیا

روسیه اظهارات وزیرمشاور امور اروپایی فرانسه را احیای تبعیض نئونازیسم در اروپا نامید

وزارت امور خارجه روسیه از رفتار تبعیض آمیز دولت فرانسه در اعمال محدودیت برای اعضای هیات روسی برای تردد در مقر پارلمان اروپا در استراسبورگ انتقاد کرد. فرانسه واکسن اسپوتنیک وی را برای ایمنی در برابر ویروس کرونا کافی نمی‌داند و برای تردد هیات روسی محدودیت قایل شده است.

ادامه

اتحادیه اروپا, انگلستان, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, ژئوپلیتیک, فرانسه, نئونازیسم