آمریکا آزادی عبور مرور وجریان دریانوردی درخلیج فارس را تضمین می‌کنند

به گزارش «ای بی سی»، ارتش آمریکا مدعی شده که امنیت مسیر آبی خلیج فارس برای انتقال نفت را تضمین خواهد کرد.

 

«بیل اربن» سخنگوی مقر مرکزی ارتش آمریکا، روز چهارشنبه به «آسوشیتدپرس» گفت: «سربازان آمریکایی و متحدان منطقه‌ای‌شان آماده‌اند که آزادی دریانوردی و آزادی جریان تجارت را تاجایی که قوانین بین‌المللی به آنها اجازه می‌دهد، تضمین کنند.»

 

بر اساس این گزارش، اظهارنظر سخنگوی ارتش آمریکا بعد از تهدید «حسن روحانی» رییس‌جمهور ایران به بسته شدن تنگه هرمز در صورت ممانعت آمریکا از فروش نفت ایران در پی خروج آنها از توافق هسته‌ای مطرح شده است.

 

این رسانه به اظهارات «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس ایران هم اشاره کرده که از مواضع روحانی در این باره تشکر کرده است.
ایلنا

جروزالم‌پست؛ انتخاب اولین رییس «پروژه مبارزه علیه ایران» در وزارت جنگ اسرائیل با همراهی آمریکا

به نقل از «جروزالم پست»، «گادی ایزنکوت» رییس ستاد نیروهای وزارت جنگ اسراییل، «نیتزان آلون» را که اخیرا ریاست اداره عملیات‌های ارتش را بر عهده داشته به عنوان اولین رییس پروژه ویژه وزارت جنگ برای هماهنگی مسائل مرتبط با جنگ علیه ایران گماشت.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر

ماموریت «جمیز ماتیس» در کاخ سفید برای جلوگیری از حمله پنتاگون به تهران

به گزارش فارن‌پالیسی، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا در آخرین جلسه استماع خود در حضور مجلس سنا در اوایل ماه می به سوال‌‌‌کنندگان خود اطمینان داد که آمریکا آماده جنگ با ایران است. وی در این جلسه با طرح اتهامات واهی علیه ایران مدعی شد: ما گزینه نظامی را حفظ می‌کنیم چراکه اظهارات و تهدیدات

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر

برایان مست درپاسخ به‌مصطفی هجری: دیدگاه ما نسبت به‌خاورمیانه و ایران بسیار به‌هم نزدیک است

روز دوشنبه مورخ بیست‌ویکم خرداد ١٣٩٧ شمسی، شورای روابط خارجه آمریکا با حضور شخصیت‌های آکادمیک، رهبران دو حزب اصلی کوردستان -حزب دمکرات کوردستان ایران و حزب کومله کوردستان ایران– نشستی در باب آینده کوردستان ایران برگزار کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر

از طرف گروه مشاوره‌ی attac شعبه‌ی آلمان؛ اطلاعیه متفکران و اساتید دانشگاه‌های آلمان در باره‌ی جنگ سوریه

قبل از ورود به موضوع اعلام می‌کنیم: اولا، بر ما پوشیده نیست که روسیه و ایران که در کنار رژیم اسد در جنگ شرکت دارند، منافع و اهداف استراتژیک خود را دنبال می‌کنند. ثانیا، ما از همان آغاز، اِعمال خشونت و مداخله‌ی دولت‌های خارجی در مناقشه‌ی داخلی سوریه را اشتباه دانسته و آن را مورد

ادامه »

اسراییل, المان, امریکا, انگلستان, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عراق, عربستان سعودی