آغاز رزمایش پنج روزه ارتش ونزوئلا

ارتش ملی بولیواریایی ونزوئلا از امروز یکشنبه، رزمایش پنج روزه خود را با هدف نمایش آمادگی این ارتش برای دفاع از کشور در مقابل هرگونه حمله آغاز کرد.

 

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا گفت، این مانور نظامی تا ۱۵ فوریه سال جاری میلادی ادامه دارد و بزرگترین و مهمترین رزمایش در تاریخ ۲۰۰ ساله دولت ونزوئلا خواهد بود.

 

این رزمایش با هدف نمایش “غیرقابل دست اندازی بودن” ونزوئلا و در حالی برگزار می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گزینه نظامی علیه ونزوئلا را رد نکرده است.

 

تنش در ونزوئلا زمانی شدت گرفت که خوآن گوآیدو، رئیس پارلمان تحت کنترل اپوزیسیون خود را رئیس جمهوری خواند و با حمایت اکثریت کشورهای آمریکای لاتین، ایالات متحده و بسیاری از کشورهای اروپایی روبرو شد.

ایسنا

مطرح‌شدن قانونی در سنای آمریکا برای برداشتن تحریم‌های کوبا

دفتر سناتور پاتریک لیهی در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد، چند سناتور آمریکایی شامل امی کلوبوچار، مایک انزی و پاتریک لیهی روز جمعه قانون مهمی را به منظور برداشتن تحریم‌های تجاری اعمال شده از سوی آمریکا علیه کوبا در سنا به جریان انداخته‌اند.   در این بیانیه مطبوعاتی آمده است: قانون دو حزبی مذکور موسوم به

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, کوبا

درخواست شرم‌آور گوایدو برای مداخله نظامی در ونزوئلا صدای دموکرات‌های آمریکا را نیز در آورد

نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا از درخواست رهبر مخالفان ونزوئلا برای مداخله نظامی واشنگتن در این کشور انتقاد و با این اقدام مخالفت کردند.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, بولیوی, جهان, خبر, ونزوئلا

ونزوئلا حساب‌های نفتی خود را به روسیه منتقل کرد

شرکت نفت دولتی ونزوئلا که به تازگی تحت تحریم آمریکا قرار گرفته، درآمدهای نفتی خود را در حساب تازه تاسیس این شرکت در یک بانک روسی ذخیره می‌کند.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, روسیه, عربستان سعودی, فرانسه, نروژ, ونزوئلا

چین گفت‌وگوی مسالمت‌آمیز برای بحران ونزوئلا را خواستار شد

وزارت خارجه چین تاکید کرد، مذاکرات صلح‌آمیز و ابزارهای سیاسی تنها راه به سمت برقراری صلح در ونزوئلا است و از تلاش‌های بین‌المللی برای حصول چنین نتیجه‌ای حمایت کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, چین, خبر, وزنه‌برداری