چین برای هشدار به‌آمریکا جنگنده‌های خود را به دریای جنوبی اعزام کرد

به نقل از پیپلز دیلی، وزارت خارجه چین اعلام کرد که پکن بطور رسمی به حضور بدون اجازه یک کشتی آمریکایی در نزدیکی جزایر Xisha (پاراسل) در دریای چین جنوبی، اعتراض و هشدار داده است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

کره شمالی خواستار پایان کامل رزمایش‌های آمریکا – کره جنوبی شد

روزنامه رسمی کره شمالی امروز دوشنبه، در نوشتاری از کره جنوبی خواست تا رزمایش‌های مشترک با آمریکا را متوقف کند و وعده داد که این اقدام به ایجاد شرایطی صلح آمیز و حرکت به سوی بهبود روابط دو کره کمک می‌کند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

آتلانتیک؛ ترس از نفوذ چین، آمریکا را مجبور به خروج از سوریه کرد

مجله آتلانتیک نوشت، آمریکا به این دلیل تصمیم به خروج از سوریه و افغانستان گرفت که شدیداً نسبت به گسترش نفوذ چین در منطقه آسیا اقیانوسیه نگران بود.

ادامه »

افغانستان, امریکا, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, سوریه, شرق آسیا, عراق

آغاز رزمایش مشترک نظامی یک ماهه کره‌جنوبی و آمریکا

به گزارش رویترز، کره‌جنوبی و ایالات متحده آمریکا رزمایش نظامی سالیانه و مشترک‌شان را امروز یکشنبه، آغاز کردند.

 

این رزمایش مشترک قرار بود ماه گذشته میلادی انجام شود، اما به‌ دلیل بازی‌های زمستانی و کمک به ازسرگیری گفتگوهای میان کره‌جنوبی و کره‌شمالی، به تعویق افتاد.

 

رزمایش «جوجه‌ عقاب» که معمولا عملیات زمینی، هوایی، دریایی و همچنین نیروهای ویژه را دربرمی‌گیرد، یک ماه ادامه خواهد داشت. دیگر رزمایش مشترک این دو کشور، با نام «کی ریزالو» که به صورت کامپیوتری شبیه‌سازی می‌شود، دو هفته دیگر، در نیمه ماه آوریل، آغاز خواهد شد.

 

یک سخنگوی پنتاگون در ماه مارس گفت که در این دو رزمایش مشترک، ۲۳ هزار و ۷۰۰ نیروی آمریکایی و ۳۰۰ هزار نیروی کره‌جنوبی شرکت می‌کنند. مقام‌های نظامی در سئول اعلام کرده‌اند که مقیاس این رزمایش در حد و اندازه سال‌های پیش است.

 

رزمایش جوجه‌عقاب و کی ریزالو معمولا هر سال حدود ماه مارس برگزار می‌شوند، اما در سال جاری به بعد از المپیک زمستانی و پارالمپیک پیونگ‌چانگ موکول شدند که در ماه فوریه آغاز شد و ماه گذشته پایان یافت.

 

روز گذشته ژاپن ادعا کرد که پیونگ یانگ در حال آماده شدن برای انجام یک آزمایش هسته ای جدید است.

کره شمالی؛ خلع سلاح هسته‌ای به‌سئول و واشنگتن بستگی دارد

خبرگزاری رسمی کره جنوبی امروز چهارشنبه گزارش کرد ‘کیم جونگ اون’ رهبر کره شمالی بر عاری سازی شبه جزیره کره از سلاح اتمی و خلع سلاح هسته ای تاکید کرده اما آن را وابسته به اقدامات آمریکا و کره جنوبی دانسته است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

گزارش‌های تایید نشده از سفر غیرمنتظره رهبر کره شمالی به چین

بر اساس گزارش ها کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی سفری غیرمنتظره به چین داشته است ؛ این نخستین سفر کیم جونگ اون به خارج از مرزهای کشورش از زمان به قدرت رسیدن در سال 2011 محسوب می‌شود.

ادامه »

جهان, چین, خبر, ژاپن, کره جنوبی, کره شمالی