آغاز رزمایش مشترک نظامی یک ماهه کره‌جنوبی و آمریکا

به گزارش رویترز، کره‌جنوبی و ایالات متحده آمریکا رزمایش نظامی سالیانه و مشترک‌شان را امروز یکشنبه، آغاز کردند.

 

این رزمایش مشترک قرار بود ماه گذشته میلادی انجام شود، اما به‌ دلیل بازی‌های زمستانی و کمک به ازسرگیری گفتگوهای میان کره‌جنوبی و کره‌شمالی، به تعویق افتاد.

 

رزمایش «جوجه‌ عقاب» که معمولا عملیات زمینی، هوایی، دریایی و همچنین نیروهای ویژه را دربرمی‌گیرد، یک ماه ادامه خواهد داشت. دیگر رزمایش مشترک این دو کشور، با نام «کی ریزالو» که به صورت کامپیوتری شبیه‌سازی می‌شود، دو هفته دیگر، در نیمه ماه آوریل، آغاز خواهد شد.

 

یک سخنگوی پنتاگون در ماه مارس گفت که در این دو رزمایش مشترک، ۲۳ هزار و ۷۰۰ نیروی آمریکایی و ۳۰۰ هزار نیروی کره‌جنوبی شرکت می‌کنند. مقام‌های نظامی در سئول اعلام کرده‌اند که مقیاس این رزمایش در حد و اندازه سال‌های پیش است.

 

رزمایش جوجه‌عقاب و کی ریزالو معمولا هر سال حدود ماه مارس برگزار می‌شوند، اما در سال جاری به بعد از المپیک زمستانی و پارالمپیک پیونگ‌چانگ موکول شدند که در ماه فوریه آغاز شد و ماه گذشته پایان یافت.

 

روز گذشته ژاپن ادعا کرد که پیونگ یانگ در حال آماده شدن برای انجام یک آزمایش هسته ای جدید است.

کره شمالی؛ خلع سلاح هسته‌ای به‌سئول و واشنگتن بستگی دارد

خبرگزاری رسمی کره جنوبی امروز چهارشنبه گزارش کرد ‘کیم جونگ اون’ رهبر کره شمالی بر عاری سازی شبه جزیره کره از سلاح اتمی و خلع سلاح هسته ای تاکید کرده اما آن را وابسته به اقدامات آمریکا و کره جنوبی دانسته است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

گزارش‌های تایید نشده از سفر غیرمنتظره رهبر کره شمالی به چین

بر اساس گزارش ها کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی سفری غیرمنتظره به چین داشته است ؛ این نخستین سفر کیم جونگ اون به خارج از مرزهای کشورش از زمان به قدرت رسیدن در سال 2011 محسوب می‌شود.

ادامه »

جهان, چین, خبر, ژاپن, کره جنوبی, کره شمالی