آغاز به کار دو مجلس چین به دنبال گشایش نشست سالانه کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین در پکن

پنج‌شنبه ۲۱ مه/ ۱ خرداد ماه، نشست سالانه کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین با حضور شی جین پینگ و مقامات دیگر حزب و دولت چین در پکن گشایش یافت

 

به گزارش رادیو بین‌المللی چین؛ این نشست که قرار بود در روز ۳ مارس برپا شود، به دلیل شیوع کرونا، به ماه مه موکول شد. مقامات چین در آغاز این نشست به احترام افرادی که بر اثر شیوع کرونا جان خود را از دست دادند، لحظاتی سکوت کردند.

 

در گزارش کار کمیته دائمی کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین که به این نشست ارائه داده شد، تاکید شد، سال ۲۰۲۰ کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین پیرامون توسعه هماهنگ کارهای پیشگیری و مهار بیماری و توسعه اقتصادی و اجتماعی وظایف خود را انجام می‎دهد و با تمام نیرو برای تضمین انجام وظایف مربوط به فقرزدایی و ساخت جامعه‌ای با رفاه نسبی تلاش خواهد کرد.

 

کنفرانس مشورت سیاسی خلق به عنوان یکی از دو مجلس و ارگان مهم همکاری چند حزبی و مشورت سیاسی در چین محسوب می‎شود و بخش مهمی از سیستم مدیریت کشور چین است و یک شکل مهم شکوفایی دموکراسی سوسیالیستی در زندگی سیاسی چین به شمار می‌رود.

 

سال ۲۰۱۹ هفتادمین سالگرد تاسیس کنفرانس مشورت سیاسی خلق بود، اعضای کنفرانس مشورت سیاسی خلق پیرامون مسائل مهم توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور مانند فقرزدایی و توسعه نیروی محرکه نوآوری، نظرات و پیشنهادهای زیادی را مطرح کردند که بسیاری از آنها به عنوان موضوع اسناد سیاسی کشور قلمداد شدند.

 

وانگ یانگ رییس کمیته دائمی کنفرانس مشورت سیاسی خلق هنگام جمع‌بندی کارهای سال گذشته خاطر نشان کرد، این کنفرانس پیرامون پیشبرد توسعه کیفی نظرات و پیشنهادهای خود را مطرح کرده و برای افزایش رفاه مردم و مساعدت به توسعه اجتماعی تلاش کرده است.

احتمال پایان کامل همه‌گیری کووید ۱۹ با داروی جدید کشف شده چین

استفاده از آنتی‌بادی‌ها در داروهای درمانی روش جدیدی نیست و در درمان چندین ویروس ایجادکننده بیماری‌های دیگر مانند ایدز ، ابولا و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) موفقیت‌آمیز بوده است

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, دانش, شرق آسیا

بلومبرگ؛ چین متعهد به تولید واکسن کرونا برای تمام مردم جهان؛ آمریکا به فکر استفاده انحصاری!

شی جین پینگ رئیس جمهور چین در مراسم افتتاح هفتاد و سومین مجمع بهداشت جهانی که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، اعلام کرد واکسن کرونایی که چین تولید خواهد کرد به عنوان یک کالای عمومی به سراسر جهان عرضه خواهد شد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, چین, خبر, سازمان ملل, شرق آسیا, فرانسه