در حالیکه آسانژ می‌گوید انگلیس به‌دنبال تحویل او به امریکاست این کشور برای استرداد آسانژ برنامه‌ریزی می‌کند

دولت آمریکا سال گذشته از شکایت بر علیه جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی‌لیکس خبر داده بود و بعد از مدتی اف بی آی از آغاز تحقیقات بر علیه این سایت خبر داد که ابعاد شگفت‌آوری از آن فاش شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, ویکی‌لیکس

ویکی‌لیکس برخی اخبار درباره جولیان آسانژ را رد کرد

سایت افشاگر ویکی لیکس ضمن رد برخی اخبار درباره ‘جولیان آسانژ’ بنیانگذار ویکی لیکس، به خبرنگاران توصیه کرد که درباره 140 موضوع ‘دروغ و افتراآمیز’ در مورد وی خبر و گزارش تهیه نکنند.

ادامه »

استرالیا, امریکا, انگلستان, جهان, خبر, روسیه, عراق, عربستان سعودی, ویکی‌لیکس

چین خواستار توضیح آمریکا در ارتباط با خرید تجهیزات جاسوسی شد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه چین با اننتشار بیانیه‌ای خواستار توضیح آمریکا در ارتباط با خرید تجهیزات جاسوسی در سفارت‌خانه‌های این کشور شد.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, شرق آسیا, ویکی‌لیکس

درخواست سازمان ملل از انگلیس برای خروج آزادانه آسانژ از سفارت اکوادور

کارشناسان حقوقی سازمان ملل از مسئولان انگلیس خواسته‌اند که به بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس اجازه دهند سفارت اکوادور در لندن را بدون هراس از دستگیری یا استرداد ترک کند.

ادامه »

اکوادور, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, ویکی‌لیکس

آسانژ توافق اکوادور برای پایان دادن به اقامتش در سفارتخانه این کشور در لندن را رد کرد

وکیل جولیان آسانژ بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس اعلام کرد، توافق اعلام شده از سوی رئیس جمهوری اکوادور برای پایان دادن به اقامت آسانژ در سفارت این کشور در لندن قابل قبول نیست.

 

به گزارش ایسنا، بری پولاک، وکیل جولیان آسانژ بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکی لیکس به روزنامه تلگراف تصریح کرد: این کاملا صحبت غلطی است که گفته شده تا زمانی که مجازات اعدام از روی میز کنار گذاشته شده آسانژ نباید از بابت پیگرد قضایی نگرانی داشته باشد. با توجه به اینکه یک چنین اتهاماتی در سطح بالا علیه آسانژ در آمریکا مطرح شده اکوادور باید همچنان به او پناهندگی بدهد.

 

اخیرا رئیس جمهوری اکوادور فشارها را بر جولیان آسانژ به منظور ترک سفارت این کشور در پایتخت انگلیس افزایش داده و اعلام کرده، بریتانیا تضمین‌های کافی داده که بنیانگذار ویکی‌لیکس در صورت ترک سفارت اکوادور به کشور دیگری که امکان مجازات اعدام علیه وی در آنجا وجود داشته باشد، مسترد نخواهد شد.

 

این اظهارات لنین مورنو رئیس جمهوری اکوادور که روز پنجشنبه گذشته منتشر شد، ظاهرا حاکی از به نتیجه رسیدن چند ماه دیپلماسی بی‌سرو صدا میان بریتانیا و اکوادور بر سر وضعیت جولیان آسانژ است. این در حالی است که همچنان سرنوشت قانونی آسانژ استرالیایی در آمریکا همچنان مورد سوال است.

 

این مساله مدت‌ها است که به یکی از نگرانی‌های آسانژ تبدیل شده زیرا در صورت تحویل داده شدنش به آمریکا، ممکن است به اعدام محکوم شود. او در آمریکا به جاسوسی، توطئه، سرقت دارایی‌های دولتی و کلاهبرداری کامپیوتری متهم شده است و دولت ترامپ گفته است که دستگیری آسانژ یکی از اولویت‌های این کشور است.

 

 

برای ژولين آسانژ

روز ١٦ نوامبر، جيم آکوستا، با کبکبه و دبدبه، لبخند بر لب، احاطه شده توسط حدود پنجاه عکاس و فيلمبردار مجددا به داخل کاخ سفيد قدم گذاشت. چند روز قبل مجوز روزنامه نگاری وی برای شبکه CNN لغو شده بود، اما دستگاه قضايی ايالات متحده دونالد ترامپ را مجبور به لغو اين تصمیم کرد.

ادامه »

اکوادور, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, روسیه, ویکی‌لیکس

آسانژ: اکوادور در صدد است مرا به آمریکا تحویل دهد

به گزارش خبرگزاری رویترز، «جولیان آسانژ» بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس امروز دوشنبه اعلام کرد: اکوادور به دنبال پایان دادن به پناهندگی سیاسی و تحویل من به آمریکا است.

ادامه »

اکوادور, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, ویکی‌لیکس