لوفیگارو؛ آمریکا و متحدانش دستکم در دو حادثه تنگه هرمز، دروغ‌هایی را به ایران نسبت داده‌اند

روزنامه فرانسوی لوفیگارو در گزارشی فاش کرد آمریکا و برخی متحدانش درباره دستکم دو حادثه در تنگه هرمز که به ایران نسبت داده شده است، دروغ پردازی کرده‌اند.

ادامه »

امریکا, انگلستان, ایتالیا, ایران, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, دانمارک, ژاپن, فرانسه

در ادامه پیشروی ارتش سوریه امروز پنج روستا در جنوب ادلب آزاد شد

نیروهای ارتش سوریه روز دوشنبه در ادامه پیشروی های تازه خود در استان ادلب در شمال غرب سوریه موفق شدند پس از ناکام گذاشتن عناصر تروریستی و نیروهای تحت حمایت ترکیه، چند روستا را در حومه جنوبی این استان آزاد کنند.

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه

کمیته بین‌المللی حقوق‌بشر؛ آمریکا از اردوگاه‌های آوارگان سوریه سوء‌استفاده می‌کند

کمیسر خاورمیانه‌ای کمیته بین‌المللی حقوق بشر، آمریکا را به ممانعت از ارسال کمک به اردوگاه‌های آوارگان در منطقه تنف و الرکبان و سوء استفاده نظامی و سیاسی از این اردوگاه‌ها متهم کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سازمان ملل, سوریه

آزادی ۳ روستا در حومه حلب توسط ارتش سوریه/ انتقال پست‌های دیده‌بانی ترکیه به نقاط تحت کنترل تروریست‌ها

ارتش سوریه در درگیری‌ها با گروه‌های تروریستی در حومه جنوب غربی حلب دستاورد میدانی جدیدی به دست آورده و سه روستا را از کنترل تروریست‌ها آزاد کرد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری سانا، نیروهای ارتش با حملات توپخانه‌ای و موشکی به آخرین پایگاه‌های تروریست‌ها در این منطقه و انهدام تجهیزات نظامی‌ آنها سه روستای الشیخ علی، عراده و ارناز را در غرب بزرگراه بین‌المللی حلب-دمشق از کنترل این تروریست‌ها آزاد کردند.

 

در این عملیات نظامی تعدادی از نیروهای گروه تروریستی “جبهه‌النصره” و دیگر گروه‌های وابسته به آن کشته و زخمی و برخی نیز گریختند. در پی این عملیات نظامی نیروهای ارتش سوریه ایست‌های بازرسی را در منطقه مذکور ایجاد کرده و عملیات پاکسازی و خنثی‌سازی مین‌ها و بمب‌هایی را که تروریست‌ها کار گذاشته بودند، آغاز کردند.

 

همچنین گروه‌های تروریستی و در صدر آنها جبهه‌النصره تحت حمایت نیروهای ترکیه تلاش داشتند به محور کفر حلب در حومه جنوب غربی با استفاده از خودروهای بمب‌گذاری شده حمله کنند که با مقابله شدید نیروهای ارتش و وارد کردن خسارت‌های جانی و مالی مواجه شدند و عملیاتشان ناکام ماند.

 

پست‌های دیده‌بانی ترکیه به مناطق تحت کنترل تروریست‌ها در شمال سوریه منتقل می‌شود

 

روزنامه الوطن سوریه از اخباری درباره اجرای توافقی پیرامون انتقال پست‌های دیده‌بانی ترکیه به دورترین نقاط شمالی سوریه و تحت کنترل تروریست‌های حامی دولت ترکیه خبر داد.

 

منابع آگاه به این روزنامه گزارش دادند، توافق بر سر انتقال پست‌های دیده‌بانی ترکیه در مناطقی که تحت محاصره ارتش سوریه قرار دارند به محل حضور گروه‌های وابسته به ترکیه در دورترین نقاط شمالی سوریه ممکن است به زودی اجرایی شود.

 

این تحولات در حالی رخ می‌دهد که ارتش سوریه پیشروی خود را در حومه غربی حلب به سمت گذرگاه باب‌الهوی واقع در مرز مشترک ترکیه و سوریه در حومه شمالی ادلب ادامه می‌دهد.

 

یک منبع میدانی در حلب به روزنامه الوطن گفت، ارتش سوریه پس از درگیری‌های شدید با تروریست‌های جبهه‌النصره و تشکیلات تروریستی وابسته به آن توانست تا شمال کفرحلب نفوذ کند.

مسکو؛ نیروهای نظامی و امنیتی عراق تامین امنیت و دفاع از کشورشان را به تنهایی تضمین می‌کنند

سفیر روسیه در بغداد با اشاره به عملکرد موفق نیروهای امنیتی عراقی در مبارزه با تروریست‌ها در این کشور، بر لزوم ادامه تبادل اطلاعات و اقدامات مشترک برای جلوگیری از حملات تروریستی و تأمین امنیت در شهرهای عراق تأکید کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عراق, ناتو

درخواست خلوصی آکار از ناتو برای حمایت از ترکیه در ادلب

خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه که برای شرکت در نشست وزرای دفاع ناتو به بروکسل سفر کرده از نمایندگی دائم و هیئت نمایندگی نظامی ترکیه در ناتو بازدید کرد.

ادامه »

بلژیک, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, غرب اروپا, ناتو