چین نگران تحولات اخیر در سوریه/ سامانه «اس ۳۰۰» ماه مارس عملیاتی می‌شود

وزارت خارجه چین با ابراز نگرانی از شرایط پیش‌رو در سوریه از تمامی طرف‌ها خواست از هراقدامی که به افزایش تنش‌ها منجر می‌شود، خودداری کنند.

ادامه »

اسراییل, جهان, چین, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

الاخبار ؛ تحرکات عراقی‌ها برای اخراج آمریکایی‌ها

به نقل از روزنامه لبنانی الاخبار، با وجود اینکه قانون ویژه خروج نیروهای خارجی از عراق همچنان در چارچوب تئوری خود قرار دارد و به پیش‌نویس یک طرح تبدیل نشده است، اما جریان‌های مخالف موجودیت آمریکا در عراق عزم خود را برای ارائه این طرح در پارلمان جزم کرده‌اند

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۵ دقیقه درگیری شدید هوایی بر فراز سوریه

در حالی که رسانه‌های سوری و روسی از واکنش پدافند هوایی سوریه به حملات بامداد دوشنبه اسرائیل به دمشق سخن می‌گویند، رسانه‌های اسرائیلی ادعای اصابت چند هدف متعلق به نیروهای مقاومت را در این تهاجم دارند.

ادامه »

اسراییل, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

آتش سوزی در مخازن حاوی آراء انتخابات پارلمانی عراق در بغداد

به گزارش اسکای نیوز، در حالی که درخواست‌هایی از سوی پارلمان و دولت عراق برای بازشماری دستی برخی از صندوق‌های رای انتخابات پارلمانی اخیر این کشور مطرح شده بود، وزارت کشور عراق از وقوع آتش سوزی در مخازن حاوی آراء انتخابات اخیر خبر داد.

 

وزارت کشور عراق تاکید کرد، نیروهای بخش دفاع مدنی تلاش می‌کنند تا آتش سوزی را که در مخزن‌های کمیساریای انتخابات در بغداد رخ داده است، تحت کنترل خود درآورند.

 

در همین حال، یک منبع امنیتی عراقی گفت: این آتش سوزی صندوق‌های رای را در الرصافه در بغداد هدف قرار داد و صندوق‌ها کاملاً در آتش سوختند.

 

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که آتش‌ یکی از بزرگترین مخزن‌های صندوق‌های رای گیری را در مرکز بغداد پیش از بازشماری دستی آراء درنوردید.

ایسنا

واکنش جریان صدر به آتش سوزی انبارهای نگهداری صندوق‌های رای

به نقل از النشره، ضیاء الاسدی مسئول دفتر سیاسی رهبر جریان صدر عراق به آتش سوزی انبارهایی که صندوقهای رای در آن قرار داشت واکنش نشان داد و گفت: حادثه حریق انبارهای کمیساریای انتخابات در الرصافه تلاشی برای هدف قرار دادن آرای فقیران و محرومان است.

ادامه »

جهان, خبر, شمال غرب آسیا, ضد جنگ

اسد؛ در واقع غرب مسؤول کشتار در کشور ماست

بشار اسد در مصاحبه‌ای جدید اعلام کرد، انگلیس حمایت علنی و آشکار از سازمان کلاه سفیدها که شاخه‌ای از سازمان تروریستی “جبهة النصره” در مناطق مختلف سوریه است، صورت داده و ما این سازمان را ابزاری در دست این کشور می‌دانیم.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر, روسیه, سوریه, عربستان سعودی, فرانسه