آتش‌بس میان گروه‌های شورشی سوری با حمایت مصر و نظارت روسیه

تعدادی از گروه‌های مخالف سوری با حمایت سازمان اطلاعات عمومی مصر و تضمین و نظارت روسیه توافقنامه آتش‌بس امضا کردند.

 

خبرگزاری مصری الشرق الاوسط گزارش داد که تعدادی از گروه‌های مخالف سوری با حمایت سازمان اطلاعات عمومی مصر و تضمین روسیه و همچنین با وساطت احمد الجربا، رئیس اسبق “ائتلاف مخالفان سوریه” توافقنامه آتش‌بس امضا کرده‌اند.

 

این خبرگزاری افزود: این توافقنامه شامل مشارکت در مقابله با تروریسم، تلاش برای حل و فصل سیاسی بحران سوریه، کمک به بازگشت آوارگان و پناهندگان به خانه‌هایشان و همچنین آزادی زندانیان می‌شود.

 

همچنین گروه‌های مخالف سوری در قاهره توافقنامه‌ای را برای برقراری آتش بس در بخش‌های شمالی “حمص” و تشکیل نیروهایی برای حفظ امنیت و صلح در منطقه امضا کردند.

 

این خبرگزاری دولتی مصر اعلام کرد: فرماندهان گروه‌های مخالف سوری که در نشست‌های قاهره حضور داشتند از تلاش‌های عبد الفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر برای حل و فصل بحران سوریه و برداشتن بار سختی‌های از دوش ملت این کشور، تشکر و قدردانی کردند.
ایسنا

نیروهای سوریه دموکراتیک برای مذاکره با دمشق آماده می‌شوند

به گزارش اسکای نیوز عربی، شورای سوریه دموکراتیک که شاخه سیاسی نیروهای سوریه دموکراتیک محسوب می‌شود، در شهر الطبقه در شمال سوریه کنفرانسی را با حضور حدود ۲۴۰ تن از جمله مسئولان کرد و نیز نمایندگانی از مخالفان سوریه از دیگر اقوام برگزار کرد.

ادامه »

امریکا, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, سوریه

افشای طرح‌های محرمانه آمریکا برای خارج‌کردن”کلاه سفیدها” از سوریه

مناقشه آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی در میان آنها انگلیس و فرانسه طرح‌های سری برای خارج کردن اعضای سازمان کلاه سفیدها از سوریه را بعد از نقش‌هایی که در وارونه نشان دادن حقایق داشتند، افشا کرد.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, فرانسه, کانادا

ادامه ناآرامی‌ها؛ بودجه ۳ میلیارد دلاری دولت عراق برای فرونشاندن اعتراض‌ها

به گزارش اسکای نیوز عربی، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق درخصوص درخواست تظاهرکنندگان هفت حکم صادر کرد و قرار است بودجه‌ای به ارزش سه و نیم تریلیون دینار(حدود سه میلیارد دلار) هرچه سریعتر به استان بصره اختصاص داده شود.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, شمال غرب آسیا